O čem je POLDA? Kdo nezná oblíbený krimiseriál  na Primě...

Polda, to je kriminální seriál, vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové. V titulní roli vás o prázdninách bude bavit David Matásek, kterému zdařile sekunduje Igor Orozovič. Začínáme od začátku. Dívejte se na Poldu v úterý ve 20.20 na Primě.
Drsňák, komisař ze staré školy. To je polda Michal Bříza.
Drsňák, komisař ze staré školy. To je polda Michal Bříza.
archiv FTV Prima

reklama

Hlavní postavou volné adaptace úspěšného německého seriálu Poslední polda je poručík Michal Bříza (David Matásek), který se po dvaceti letech dlení v kómatu vrací zpátky do služby. 

Probuzen v budoucnosti

Svět se za tu dobu hodně změnil: manželka ho opustila, dcera si ho nepamatuje a starý parťák je teď jeho nadřízeným.

Michal Bříza se probudil v budoucnosti. Dotykové telefony, sociální sítě, elektromobily, testy DNA, ale i všudypřítomné zákazy kouření nebo kávovary na kapsle jsou na běžném dením pořádku.

Dívejte se na reprízu 1. řady krimiseriálu Polda v úterý ve 20.20 na Primě.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polda (1) - upoutávka

Trochu Schimanski, postava která všechny štve

„David Matásek vystupuje v seriálu v poloze, v jaké ho nikdo neznáme: macho detektiv, takový český Schimanski. Je to ten typ postavy, která všechny štve a na tom má založenou svou existenci,“ řekl během představení podzimního programového schématu novinářům programový ředitel TV Prima Roman Mrázek.

Seriál bez flashbacků s vtipně doladěnou hudbou

Tvůrci seriálu Polda nepracovali s flashbacky do minulosti hlavního hrdiny. „Formát seriálu se zásadně vyhýbá politickým odkazům a při rýsování charakteru hlavního hrdiny pracuje pouze s popkulturními změnami, které se za posledních 20 let odehrály – technologie, stereotypy ve vnímání menšin či pohlaví, hudební žánry, filmové hity, celebrity, móda, vkus.“

Pozornému divákovi určitě neunikne vtipná hudební dramaturgie, která využívá hity devadesátých let.

Jak se polda ze staré školy vypořádá s novým životem? Obstojí u psychotestů? A zvládne svůj první případ s novým kolegou? Na to vše odpoví premiérové díly detektivního seriálu Polda.

Matásek jako polda-macho?

První fotografie Davida Matáska k novému seriálu POLDA ukazují jeho novou image a jisté je, že takhle diváci Kendyho z Básníků ještě neviděli.

David Matásek je POLDA a ten má koule! Co o hlavní roli v krimiseriálu říká?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!