midiplayer midiplayer
midiplayer
Upoutávka
Polda IV (5)
1.11. 20:15
Upoutávka se přehraje za  2 s.

Polda

Vysíláme zítra ve 22:50 na Primě
O seriálu

Komisař Michal Bříza (David Matásek) byl v roce 1995 při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Následkem zranění upadl do kómatu, z něhož se probudil po dvaceti letech. V době dotykových telefonů, Facebooku, navigací, testů DNA a také všudypřítomných zákazů kouření.

Michal, jehož žena už má nového partnera, se vrací do života i do práce jako superpolda z minulého století. Jako parťáka dostane absolventa policejní akademie, pětadvacetiletého zelenáče Andreje (Igor Orozovič). Michalova vizáž i chování drsňáka naráží na uhlazenost a postupy mladého kolegy a spory mezi touto nesourodou dvojicí, která v každém díle řeší vždy jeden případ, jsou zdrojem různých humorných situací. Ženský prvek vnáší do děje atraktivní policejní psycholožka (Jana Kolesárová), která má Michala po lékařské stránce sledovat.

Na konci III. řady odchází Michal Bříza od policie. Zjistí totiž, že mu kolegové celou dobu tajili, že muž, který jej před dvaceti lety postřelil a přivedl do kómatu, stále žije. 

Michal po odchodu od policie žije na samotě ve srubu. Andrej tedy dostane nového kolegu Vojtěcha (Vladimír Polívka). Zatímco Andrej je stále tím nesmělým a pořádkumilovným policistou, Vojta je vlastně mladším vydáním Michala Břízy. Sympatický drzý rebel, který si nepotrpí na úřední postupy ani na pořádek na stole. 

Dvojici mladých vyšetřovatelů je přidělen případ vraždy taxikáře. Jenže jejich spolupráce nebude mít dlouhého trvání, Andrej se totiž připravuje na odchod na „mateřskou“ dovolenou, aby se mohl více věnovat dceři, kterého čeká s dcerou Michala Břízy.

Je jasné, že Vojta bude nutně potřebovat dalšího parťáka. Šéf oddělení Fišer (Ondřej Pavelka) se s Andrejem vydává do lesů vypátrat Břízu a přimět ho k návratu do policejních řad...

reklama