midiplayer midiplayer
midiplayer
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Upoutávka
Polda V (16)
Přehrát epizodu
Upoutávka se přehraje za  2 s.
O seriálu

Krimi seriál Polda. To je komisař Michal Bříza (herec David Matásek) v hlavní roli, který byl v roce 1995 při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Následkem zranění upadl do kómatu, z něhož se probudil po dvaceti letech. V době dotykových telefonů, Facebooku, navigací, testů DNA a také všudypřítomných zákazů kouření.

Michal, jehož žena už má nového partnera, se vrací do života i do práce jako superpolda z minulého století. Jako parťáka dostane absolventa policejní akademie, pětadvacetiletého zelenáče Andreje (Igor Orozovič). Michalova vizáž i chování drsňáka naráží na uhlazenost a postupy mladého kolegy a spory mezi touto nesourodou dvojicí, která v každém díle řeší vždy jeden případ, jsou zdrojem různých humorných situací. Ženský prvek vnáší do děje atraktivní policejní psycholožka (Jana Kolesárová), která má Michala po lékařské stránce sledovat.

Na konci III. řady odchází Michal Bříza od policie. Zjistí totiž, že mu kolegové celou dobu tajili, že muž, který jej před dvaceti lety postřelil a přivedl do kómatu, stále žije. 

Michal po odchodu od policie žije na samotě ve srubu. Andrej tedy dostane nového kolegu Vojtěcha (Vladimír Polívka). Zatímco Andrej je stále tím nesmělým a pořádkumilovným policistou, Vojta je vlastně mladším vydáním Michala Břízy. Sympatický drzý rebel, který si nepotrpí na úřední postupy ani na pořádek na stole. 

Dvojici mladých vyšetřovatelů je přidělen případ vraždy taxikáře. Jenže jejich spolupráce nebude mít dlouhého trvání, Andrej se totiž připravuje na odchod na „mateřskou“ dovolenou, aby se mohl více věnovat dceři, kterého čeká s dcerou Michala Břízy.

Je jasné, že Vojta bude nutně potřebovat dalšího parťáka. Šéf oddělení Fišer (Ondřej Pavelka) se s Andrejem vydává do lesů vypátrat Břízu a přimět ho k návratu do policejních řad. Mise je úspěšná a Vojta Urban alis Junior má s kým vyšetřovat další vraždy, ale i rozebírat soukromý život. 

 

Herci seriálu Polda

David Matásek, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Jiří Vyorálek, Igor Orozovič, Jana Kolesárová

reklama