ONLINE: Připomeňte si zásadní scény ze seriálu Polda

Hlavní postavou úspěšného seriálu Polda je poručík Michal Bříza (David Matásek), který se po dvaceti letech dlení v kómatu vrací zpátky do služby. Připomeňte si jeho nový začátek v nej scénách.
Drsňák, komisař ze staré školy. To je polda Michal Bříza.
Drsňák, komisař ze staré školy. To je polda Michal Bříza.
archiv FTV Prima

reklama

Svět se za dobu, kterou hlavní hrdina prospal v kómatu, hodně změnil: manželka ho opustila, dcera si ho nepamatuje a starý parťák je teď jeho nadřízeným. Připomeňte si Poldu v nej scénách ze seriálu.

Michal Bříza se probudil v budoucnosti. Dotykové telefony, sociální sítě, elektromobily, testy DNA, ale i všudypřítomné zákazy kouření nebo kávovary na kapsle jsou na běžném dením pořádku.

Trochu Schimanski, postava která všechny štve

„David Matásek vystupuje v seriálu v poloze, v jaké ho nikdo neznáme: macho detektiv, takový český Schimanski. Je to ten typ postavy, která všechny štve a na tom má založenou svou existenci,“ řekl během představení podzimního programového schématu novinářům programový ředitel TV Prima Roman Mrázek.

Seriál bez flashbacků s vtipně doladěnou hudbou

Tvůrci seriálu Polda nepracovali s flashbacky do minulosti hlavního hrdiny. „Formát seriálu se zásadně vyhýbá politickým odkazům a při rýsování charakteru hlavního hrdiny pracuje pouze s popkulturními změnami, které se za posledních 20 let odehrály – technologie, stereotypy ve vnímání menšin či pohlaví, hudební žánry, filmové hity, celebrity, móda, vkus.“

Pozornému divákovi určitě neunikne vtipná hudební dramaturgie, která využívá hity devadesátých let.

Jak se polda ze staré školy vypořádá s novým životem? Obstojí u psychotestů? A zvládne svůj první případ s novým kolegou? Na to vše odpoví premiérové díly detektivního seriálu Polda.

 

Polda fasuje parťáka Andreje.

VIDEO: Nej scéna z nedělního Poldy. Bude Andrej říkat poldovi „tati“?

2. epizoda seriálu Polda nás zavede na kurz přežití.

Top 5 vtipných scén ze života Poldy

 

Prohlédněte si také všechny důležité hlavní hrdiny seriálu Polda v akci:

Hrají D. Matásek, I. Orozovič, O. Pavelka, L. Vlasáková, E. Maximova, J. Vyorálek, J. Kolesárová a další. Režie J. Fuit

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!