Polda řeší vraždu v kuchyni a zasahuje na svatbě Mráze a Elišky

Tento díl detektivního seriálu Polda ovládla záhadná smrt šéfkuchaře, ale také svatba. Kdo vraždil v kuchyni a k jakému zvratu došlo na svatbě Mráze a Elišky? Dívejte se v sobu ve 20.15 na Primě!
Přední šéfkuchař Filip Horký leží mrtvý na podlaze ve své restauraci, byl zavražděn tupým předmětem.
Přední šéfkuchař Filip Horký leží mrtvý na podlaze ve své restauraci, byl zavražděn tupým předmětem.
archiv FTV Prima

Případ Poldy začíná v luxusní kuchyni. Přední šéfkuchař Filip Horký byl nalezen mrtvý na podlaze ve své restauraci. Byl zavražděn tupým předmětem.

Polda (8) - upoutávka
Polda (8) - upoutávka

Zatímco pro Michala je jídlo čistě jen způsobem, jak své tělo udržet v provozním stavu, Andrej má pro dobrou kuchyni slabost. A Filip Horký byl vycházející kuchařskou hvězdou, přestože pocházel z venkovské rodiny, která provozovala jen podprůměrný vesnický hostinec.

Exkluzivní restaurace stála a padala výhradně s Filipem, který za léta v branži urazil vzdálenost několika světelných let od onoho motorestu, ve kterém vyrůstal a který stále vedou jeho bratr a sestra.

Sourozenci Filipa dokonce požádali o finanční výpomoc, ale byli odmítnuti. Od té doby mu nemohli přijít na jméno. Michal a Andrej také zjistí, že onoho večera, kdy byl Filip zabit, za ním do restaurace přišel bratr a opět jej žádal o půjčku. Marně. Následovala nepříjemná hádka.

Hodnotí food kritik Maur spravedlivě?

Nedávno musel nechat Filip Horký z podniku vyhodit talentovanou šéfkuchařku Sofii Potůčkovou, která mu profesně začala růst přes hlavu a nyní je nezaměstnaná. Není jediná, kdo si myslí, že Filip si svou pověst nezaslouží. Dokonce obviní známého food kritika Víta Maura, že jeho hodnocení restaurace není objektivní. Maur je v gurmánském světě těžká váha a jeho recenze restaurací jsou zásadní pro rozhodování o tom, který šéfkuchař dosáhne slávy a bohatství a který ne. Ale vypadá to, že Maur je zkušený, neúplatný charakter, zjevně otřesený smrtí slibného mladého kuchaře. Na rozdíl od něj však Sofie Potůčková projevuje nad úmrtím bývalého kolegy jen málo lítosti.

Proč má pomocnice škrábance na kůži?

Michal vyslýchá kuchyňskou výpomoc Irinu, chce se dozvědět, zda ji Filip před smrtí nenapadl. Proč by měla na kůži škrábance od jeho nehtů? Vychází najevo, že Irina nemá povolení k pobytu a že Filip Horký její bezbrannosti s velkou radostí zneužíval. Současně ale posiluje podezření, že Filipa zabil jeho bratr, kterému jeho sestra nedokáže potvrdit alibi.

V tomto bodě však vyšetřování dospěje k překvapivému zvratu...

Další díl krimiseriálu Polda sledujte v sobotu ve 20.15 na Primě.

Na oddělení se vybírají peníze na svatbu "poldovy" Elišky a Mráze. Kolik dá polda?

Polda (8) - na svatbu mé ženy
Polda (8) - na svatbu mé ženy

 

reklama