Polda se vrací na Primu! V premiérové II. řadě stejnojmenného krimiseriálu

Michal Bříza bude i v dalších dílech seriálu řešit zapeklité případy, v jednom například dokonce i zachraňovat sebevražedkyni. Sám sice nadále zůstane takový, jaký je, ale přece jen tady bude malý posun. „Michal už umí s mobilem, a dokonce má smartphone. Má i počítač, ale namísto toho, aby se v něm hrabal, to vyřeší jinak,“ prozrazuje David Matásek, představitel hlavní role.
Polda Michal Bříza se vrací na Primu! V premiérové II. řadě stejnojmenného krimi seriálu.
Polda Michal Bříza se vrací na Primu! V premiérové II. řadě stejnojmenného krimi seriálu.
archiv TV Prima / Herminapress

Druhá série seriálu Polda přímo navazuje na poslední díl první řady. Ačkoli se v jejím závěru Michal Bříza (David Matásek) s psycholožkou Táňou (Jana Kolesárová) políbí, i nadále si udržují odstup a případné jiskření maskují sarkasmem. Dokonce si stejně jako dříve vykají.

„Tam, kde to skončilo, tam navážeme, vlastně není ani jasné, jestli to mělo něco znamenat, jestli je to začátek něčeho nového nebo konec toho starého. To už necháme na divácích,“ říká David.

V (ne)manželském trojúhelníku to vře

Odstup si Michal Bříza drží i od místního patologa Roberta Mráze (Jiří Vyorálek), který mu nemůže zapomenout, že mu v závěru první série překazil manželství.

Michal přichází do kostela. Ještě nepadlo rozhodující "ANO".
Michal přichází do kostela. Ještě nepadlo rozhodující "ANO".
archiv FTV Prima

Eliška (Lenka Vlasáková), dnes už bývalá partnerka obou rivalů, se tak v seriálu objeví už jen na jeden obraz, v němž vysvětluje důvody svého útěku od oltáře. Už se nechce vracet ani k Michalovi a stěhuje se z města.

Paranoidní polda a patolog případy pro psychiatra

Patolog Robert Mráz se vlastně rozvedl ještě před svatbou, což z něj dělá případ pro psychiatra a na kanapi Táni Hoškové přibývá další pacient. Paranoidní Bříza nakonec oba podezřívá, že spolu mají poměr.

Kolega Andrej Křížek (Igor Orozovič) už není takový zelenáč jako na začátku příběhu a s Michalem Břízou tvoří ještě zábavnější duo. Ostatně Andrej teď chodí s jeho dcerou, takže to vypadá, jako by byli jedna rodina.

Tedy až do chvíle, než dá Míša (Elizaveta Maximová) Andrejovi kopačky, což Michala dost vytočí, protože rodinu si podruhé rozvracet nenechá. Vždyť už i šéf oddělení Martin (Ondřej Pavelka) spí tajně v kanceláři, protože ho doma nechtějí. Navíc to vypadá, že Andrej se od svého parťáka hodně naučil, a tak si i on v druhé sérii užije trochu sexu při výslechu svědkyně.

Nové postavy: Eva Jeníčková matkou poldova parťáka

Jednu z nových postav obsadí herečka Eva Jeníčková, která si zahraje matku Igora Orozoviče.

Polda s parťákem a jeho maminkou.
Polda s parťákem a jeho maminkou.
Hermína / Prima

„Hraju maminku Andreje (Igor Orozovič), která flirtuje s Michalem (David Matásek). To mezi oběma poldy vyvolává třenice, protože se to děje k Andrejově velké nelibosti,“ prozradila Eva Jeníčková. S Davidem Matáskem se nesetkávají před kamerou rozhodně poprvé.

„My jsme si s Davidem teď při natáčení Poldy zahráli úplně nejvíc, protože na minulých projektech jsme společné scény vlastně skoro nikdy netočili. David je fantastický, stejně tak jako všichni na place, včetně štábu i produkce. Jsou to profíci,“ pochvaluje si natáčení Eva.

Jak se POLDA ze staré školy vypořádá s novými případy i se svým životem, uvidíte od soboty 7. října na Primě ve 20.15.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama