Poručík Michal Bříza

Spravedlivý drsňák ze starých časů, který pro dopadení pachatele volí nestandardní řešení. Bohužel se ocitl ve světě, který se za dvacet let dost změnil.
Poručík Michal Bříza. Protože dvacet let života jakoby „škrtnul“, uchoval si dál určitou„klukovskou“ jiskru. Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí vlastně sympatický.

Jeho návratu do služby u kriminální policie předcházelo celých dvacet let, která "prožil" v kómatu. Svůj come back tedy logicky snáší o něco hůř než běžný nástup do služby po dovolené.

Co přesně se Břízovi stalo? Před dvaceti lety při výkonu služby utrpěl střelné zranění, kvůli kterému byl celou dobu v bezvědomí. Probral se nedávno a nedokáže si svůj život představit jinak, než že bude dál sloužit u policie.

Bříza je v tom nejlepším slova smyslu poldou z minulého století, posledním svého druhu. Má chlapácké charisma, trochu macho. Protože dvacet let života jakoby „škrtnul“, uchoval si dál určitou „klukovskou“ jiskru.

Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí vlastně sympatický. Miluje svou ženu a nechce vzít na vědomí, že ta má už svůj vlastní život. Svou dospělou dcerou má potřebu vychovávat, přestože ona si ho vlastně nepamatuje. Udělá všechno, aby ji neztratil, ale dělá to často poněkud nesnesitelným způsobem. Bojuje svůj boj s časem a přejeme mu, aby ho vyhrál.

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!