Agresivní dvojice v restauraci, smrtelný strach o dceru a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty, či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (80)
Policie v akci IV (80)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Agresivní pár

Hlídka Delta 105 je vyslána ke kontrole restaurace, kde se dle obsluhy nachází agresivní pár. Dvojice vešla do restaurace a rovnou šla na toaletu. Servírka je upozornila, že pakliže nejsou hosty restaurace, musí po nich požadovat poplatek za použití toalety. Byli prý velmi agresivní, servírku napadli a rozbili sklo. Servírka je schopna je dobře popsat a hlídka odjíždí propátrat okolí.

Podívejte se na ekluzivní ukázku:

Policie v akci IV (80): Agresivní pár
Policie v akci IV (80): Agresivní pár

Po chvíli objeví dvojici, která má opět s někým konflikt. Tím je cyklista, kterému chtěli vzít kolo, aby v dešti rychleji dojeli domů. Dvojice je pod vlivem alkoholu a verbálně jsou velmi agresivní. Naprosto odmítají spolupracovat a žena podporuje muže ve rvačce. Oba jsou odvezeni na policejní stanici.

Vyděšená matka

Je všední den. Policii volá vyděšená žena, Marcela, a má velkou starost o svou dceru, že se jí doma něco stalo, ale že se nemůže dostat do bytu. Na místo okamžitě vyrážejí policisté. Před domem už na ně opravdu čeká vyděšená Marcela a popisuje, že se jí dcera poslední dobou zdála nějak divná a smutná, že se s ní rozešel přítel. Měly se spolu sejít ve městě, ale nepřišla tam. Marcela proto jela k ní domů, jenže – klíč je zevnitř otočený, takže nejde odemknout, mobil zvoní, ale nikdo ho nebere. Marcela to sama policistům ukazuje – a vše je skutečně přesně tak, jak říká. Marcela prosí policisty, aby něco podnikli, že má strach, že si Adriana něco udělala.

Podívejte se na ekluzivní ukázku:

Policie v akci IV (82): Vyděšená matka
Policie v akci IV (82): Vyděšená matka

Policisté zkoušejí otevřít dveře, ale marně. Po chvilce přichází správce domu a ptá se, jestli může nějak pomoci. Pak navrhuje, že má ve sklepě žebřík, že ho může přinést ven a policistům půjčit. Když jeden z policistů vystoupá po žebříku nahoru, vidí přes otevřené okno mladou ženu, jak leží na zemi. Okamžitě začnou jednat: policista na žebříku se dostane dovnitř, kontroluje životní funkce mladé ženy a odemyká dveře, druhý policista rychle volá záchranku. Marcela se klepe a je zoufalá, policisté ale Adrianě ihned poskytnou první pomoc, a ještě před příjezdem záchranky se jim podaří ji trochu probrat, i když je poznat, že je dost mimo. Omlouvá se matce, slabým hlasem říká, že to byl nějaký zkrat. Marcela dceru objímá a policistům nesmírně děkuje, že její dceři zachránili život. Přijíždějí záchranáři a Adrianu od policistů přebírají. Policisté odjíždějí.

Falešný policista

Na linku 158 volá muž, že mu před chvílí udělil městský strážník pokutu, na kterou mu nedal doklad, ani když jej vyžadoval. Oznamovatel uvádí, že strážník vypadal velmi podezřele a že má pochyby o jeho chování. Žádá policii o kontrolu podezřelého muže. Má podezření na falešného policistu.

Na místo vyjíždí hlídka. Oznamovatel Aleš Skoumal na ně čeká na ulici nedaleko křižovatky se semafory a přechody, kterou uvedl na dispečink. Když policisté přijedou na místo, Aleš k nim přijde a znovu vysvětlí, co se stalo. Popíše, že přešel na červenou, ale spíše tak, že mu tam na semaforu padla už když byl v polovině přechodu, a tak již přešel na druhou stranu. Tam na něho čekal městský strážník, který mu okamžitě udělil pokutu 500 Kč za to, že přešel na červenou. To se Alešovi nezdálo a nejdříve se s policistou přel. Ten mu pohrozil, že mu může pokutu ještě navýšit a doporučil mu, aby se s policisty nikdy nehádal, a tak Aleš na nátlak strážníka nakonec pokutu na místě zaplatil. Když požádal strážníka o doklad na udělenou pokutu, strážník ho odbyl, že mu došly papíry.

Podívejte se na ukázku:

Policie v akci II (348) - Falešný policista
Policie v akci II (348) - Falešný policista

Když ale Aleš naléhal dál, policista mu pak nabídl, že když počká půl hodiny, tak dojde na služebnu a bloček mu přinese. To se Alešovi ale samozřejmě nechtělo, a tak odešel bez dokladu. Pak se mu ale celá situace rozležela v hlavě a rozhodl se zavolat policii. Aleš policistům popíše muže, který měl na sobě bundu městské policie. Ti pak vyrazí podezřelého policistu hledat. Zanedlouho na něho narazí, jak zrovna pokutuje dalšího člověka, a to za stejný přečin, přecházení na červenou a opět nemá bloček. Vychází najevo, že nejde o strážníka městské policie, ale o podvodníka, který někde sehnal bundu městské policie, zfalšoval policejní průkaz a rozhodl se udělováním pokut si přivydělat.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama