Alternativní život, školní šikana a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Policie v akci: Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty, či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (35): Alternativní život
Policie v akci IV (35): Alternativní život

reklama

Alternativní život

Na linku 158 oznamuje žena, že na pozemku jejího domu je cizí muž. Ona se bojí, protože v domě žije sama a žádá rychlý příjezd hlídky policie. Muž se má pohybovat na pozemku domu a zatím se nepokusil do domu vniknout.

K prověření oznámení je vyslána autohlídka policie. Muž má být v zadní části pozemku. Policisté tam vbíhají a skutečně ho nacházejí. Stojí tu bos a má zavřené oči. Vyluzuje nějaké podivné zvuky a na místě to vypadá, jako že rozjímá – medituje. Nereaguje na policisty, má zavřené oči a stále jen vyluzuje nějaké mručivé zvuky.

Policisté ho chytnou za rameno a trochu s ním zacloumají. Muž se probírá ze své meditace a klidným hlasem jim vlastně vynadá, že jej vyrušili z duševní očisty, že meditoval. Policisté se ho ptají, co tady dělá. Muž mluví velice pomalu a je patrné, že nad vším, co řekne, vždy chvíli přemýšlí. 

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (35): Alternativní život

Muž sděluje, že se zamiloval do dcery přítomné ženy a že s nimi bude bydlet. S policisty komunikuje a říká, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti, protože doklady nenosí, jelikož nechce být nijak zaškatulkován a žije alternativním životem. Poskytne ale potřebnou součinnost a policistům sdělí svou totožnost, kterou si policisté v evidencích ověří. Je zjištěno, že údaje jsou pravdivé a daná osoba není v pátrání.

Na místo z ulice přibíhá dívka, dcera majitelky domu, s tím, že se vrátila z dovolené a našla si právě tohoto přítele. Matka dívky je zděšena. Dívka (ve věku cca 20 let) jí sděluje, že zde přítomný její přítel jí otevřel oči a ona je šťastná. Slíbila mu, že u ní může bydlet. Oznamovatelka zachová chladnou hlavu a své dceři říká, že ji snad mohla na tuto situaci připravit.

Dívka sděluje, že zde svého přítele vyložila, aby na ni počkal, že ještě zajela na malý nákup autem, které právě zaparkovala. Matce se omlouvá, že jí zde nechala na pozemku domu „cizího muže“, ale prý až jej její matka dobře pozná, zjistí, že její přítel je dobrý člověk. Na místě již policistů není třeba. Došlo pouze k nedorozumění, které se následně vysvětlilo.

Tak trochu jiná šikana

Na linku 158 volá ředitel základní školy, Michal Plíšek a hlásí, že řeší problém šikany jejich žáka a obává se, že došlo i k trestnému činu. Neví, jak má celou záležitost řešit, a žádá policii o pomoc ve vyšetřování případu šikany. Policejní hlídka vyjíždí na ředitelem Plíškem uvedenou adresu školy. Když dorazí na místo, zjistí, kde je ředitelna, a vydají se tam. Škola je prázdná, zrovna probíhá vyučování, a tak na chodbách neběhají děti.

V ředitelně na ně již čeká ředitel základní školy Michal Plíšek, vedle něho sedí Zdeněk Kabát, žák sedmé třídy, který by dle původního sdělení ředitele Plíška měl být šikanovaný. Chlapec má sklopenou hlavu a nedívá se policistům do očí, ani když s ním hovoří. 

Nebezpečná šikana: Co když se týká i vašeho dítěte?

Nebezpečná šikana: Co když se týká i vašeho dítěte?

Ředitel Plíšek vyzve Zdeňka, aby počkal na chodbě, že si nejprve s policisty promluví on sám a že už brzy přijede jeho maminka, ať se ničeho neobává. Snaží se chlapce uklidnit. Poté, co Zdeněk opustí ředitelnu, policistům vyjeví, co se ve škole přihodilo. Popisuje, že se mu do rukou dostalo video, na kterém je třináctiletý žák jejich školy Zdeněk Kabát nahý a skáče přes švihadlo. Toto ponižující video zveřejnil někdo na internetu a jeden z žáků jejich školy o tom řediteli řekl. Natočený Zdeněk ale nechce říct, kdo ho donutil video natočit, a tvrdí, že video natočil dobrovolně pro zábavu. 

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (37) - Tak trochu jiná šikana

Ředitel Plíšek dále uvádí, že již zavolal i matce chlapce, která je na cestě do školy. Plíšek je z celé situace konsternovaný, nikdy dříve nic podobného na jejich škole nezažil, je v šoku z toho, co se stalo a k čemu u nich došlo. Řeší s policisty, zda jsou takové případy ojedinělé, nebo zda se s nimi běžně setkávají. Poté, co jim ředitel vše řekne, policisté vyslechnou natočeného žáka, který ale se sklopenou hlavou tvrdí, že video natočil sám.

Nechce ani slyšet o tom, že by ho někdo k natočení videa přinutil nebo že by ho ve škole někdo šikanoval. Má ale na krajíčku a uzavírá se do sebe. Stále má přitom sklopenou hlavu.
Mezitím přichází ředitelem přivolaná matka Zdeňka Jana Kabátová, a když zjistí, co se stalo, velmi ji to rozruší. Policisté ji vyslechnou. Řekne policistům, že asi tuší, o co se jedná a o které žáky jde, jelikož se jí syn před několik týdny svěřil, že se dvěma chlapci z osmé třídy nevychází, s nějakým Jakubem a Lukášem, a ptal se jí na radu. Jana je rozrušená, stojí vedle syna Zdeňka, kterého hladí po hlavě a snaží se ho k sobě tisknout. Zdeněk ale na matku příliš nereaguje a stále stojí nehybně se sklopenou hlavou.

Do tohoto rozhovoru matky s policisty vstoupí ředitel Plíšek, že Jakub a Lukáš z osmé třídy jsou známé firmy, a nechá je zavolat. Matka pak ještě uvede, že synovi poradila, ať si těchto spolužáků nevšímá, upozorňuje ale na to, že netušila, že je její syn obětí šikany. Také vysvětluje, že by její syn nikdy nic takového nenatočil. Popisuje syna jako introverta, který nemá příliš přátel a poslední dobou se ještě více uzavřel. Poté se matka rozpláče a prosí syna, aby jí řekl, kdo mu to udělal. Ten ale mlčí, má slzy na krajíčku a svěšenou hlavu.

Je vidět, že je z celé situace traumatizovaný. Ředitel tedy zavolá do ředitelny oba podezřelé chlapce Lukáše Vacka a Jakuba Černého. Po výslechu policistů obou patnáctiletých mladíků a po rozhovoru se Zdeňkem vychází najevo, že Zdeňka Kabáta oba starší žáci již několik týdnů šikanují a nakonec ho donutili pod pohrůžkou násilí, aby s nimi natočil i ponižující video. Tím mu pak vyhrožovali a on jim musel další týdny sloužit. Nakonec ale video stejně zveřejnili. 

Jakub i Lukáš, kteří mladšího spolužáka Zdeňka šikanovali, se brání, že to byla sranda a že tím nic nemysleli a že nevěděli, že je to šikana, že se jen bavili. Zdeněk stále jen smutně kouká do země. Jeho maminka má slzy na krajíčku a ředitel je na Lukáše a Jakuba rozčílen a hrozí jim minimálně školním postihem, a dokonce i vyloučením.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!