Chlapec se sám spoutal! Bohužel nemá klíček

Tomáš Vlček se často sám pohybuje po rodném sídlišti. Je to velice ostýchavé a nespolečenské dítě, moc kamarádů nemá a většinu času tráví sám. Situaci značně podporuje i to, že rodiče Tomáše mají obvykle úplně jiný program a o syna se příliš nezajímají.
V poutech - Policie v akci
V poutech - Policie v akci
archiv TV Prima

reklama

Tomáš si proto korzuje sídlištěm dle libosti a s největší oblibou sbírá pro něj zajímavé předměty kolem kontejnerů.

Toho dne, když opět ohledává okolí jej u kontejneru zaujme pohozený lesknoucí se předmět. Po přiblížení zjistí, že se jedná o pouta. Chlapce pouta velice zaujmou, a tak je zkoumá a téměř bezmyšlenkovitě si je vyzkouší. Zámek semkne a je konec legrace, Tomáš si uvědomí, že k poutům nemá klíček. Vyděšené dítě se snaží pouta všemožně sundat, ale nedaří se. Ze strachu, co by se stalo, kdyby se takto vrátil domů, sedne si ke kontejnerům, kde se ukrývá. Rodiče navíc ani nejsou doma a dítě je s pouty dost neohrabané, asi by se domů ani nedostalo. Naštěstí si ho všimne zdejší obyvatelka Blažena Malá. Dítě sledovala z okna a nyní jde se smetím ven a vidí, že tam chlapec stále nešťastně sedí, i když už je pokročilá hodina. Svědomitá žena volá policejní hlídku, která se po chvíli dostaví na místo.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V poutech - Policie v akci

Policisté chlapce osloví, ale ten stále odmítá spolupracovat, sedí zády a něco si schovává pod bundou. Policisté jej opatrně nabádají, aby ukázal, o co jde. Chlapec nakonec poleví a ukazuje jim pouta. Policisté jsou zcela šokováni tím, co vidí. Naštěstí se jim podaří pouta odemknout.

Hlídku především zajímá, co tam chlapec dělal a proč je tam pozdě večer sám. Ten se však k nějakému velkému hovoru nemá. Nakonec jim však prozradí, že bydlí nedaleko a policisté se rozhodnou jej domů doprovodit. Je jim podezřelé, že rodiče nejeví ani trochu zájmu. Když zaklepou na dveře bytu, otevírá otec Tomáš Vlček st., vypadá, že si trochu přihnul. Policisté vstupují dovnitř a přichází i společensky unavená matka. Rodiče byli společně v hospodě a o tom, co dělá chlapec neměli nejmenší ponětí. Policisté je upomínají, že se jedná o jejich nedbalost a že se o chlapce musí lépe starat a především vědět, kde se kdy nachází. Zároveň naznačují, že vše musí hlásit na OSPOD a vyžádají si, aby chlapce přijela hlídat babička.

Dívejte se ve čtvrtek 19. dubna v 16.50 na Primě.

reklama

reklama