Dítě krade, protože má hlad!

Prodavačka si povšimne, že dítě si do bundy schová jednu čokoládu. Okamžitě zakročí, chytne vyděšené dítě za ruku a rozkáže mladší Daně, aby jednak zamkla prodejnu a následně zavolala policii.
Chudák kluk
Chudák kluk
archiv TV Prima

reklama

V tu chvíli se do policejního vozu hlásí ústředna, která celý delikt popisuje hlídce. Ta se k místu ihned vydává. Jakmile policejní vůz zaparkuje před prodejnou, čeká je za dveřmi Dana Burianová, která jim odemkne. Hned také dodává, že místo zamkla, jelikož zde drží zloděje.

Policisté ihned zaskočí dětský vzlykot a následně také spatří starší prodavačku Žabčíkovou, jak drží za ruku malého chlapce, který brečí a ona jej neustále vyzývá, aby ukázal, co ukradl – „Okamžitě to vyndej z kapes, zloději jeden!“, „Že se nestydíš, kdo tě vychoval, co? Tohle se dělá?“. Policisté ženu uklidní a ujímají se plačícího dítěte. Chlapec, Tomáš Pokorný, se ihned omlouvá, říká, že je mu to líto a měl jenom hlad. To vše také poměrně negativně komentuje i prodavačka Žabčíková. Po chvilce naléhaní chlapec policistům čokoládu skutečně vrátí. Těm je chlapcova situace podezřelá. Rozhodnou se, že je nutné prověřit jeho rodinnou situaci, ovšem temperamentní Žabčíková trvá na dořešení případu. Policisté nakonec prodavačku požádají, aby slevila ze svým požadavků. Dítě je nezletilé a čokoládu ani neproneslo přes kasu. Prodavačka s tím, že policisté pojedou s chlapcem domů a převezmou řešení situace do svých rukou, souhlasí, ale při odchodu dítěte s policisty stále mumlá, že je to nevychovaný, zlodějský fracek.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Chudák kluk

Policisté vezou malého, ubrečeného Tomáše vozem k němu domů. Dítě pláče, je vyděšené a stále tvrdí, že jen mělo hlad a moc ho to mrzí. Policistům je nakonec malého lupiče i líto a chtějí mu pomoci. V autě mu domlouvají, aby to už nedělal a ptají se na rodinnou situaci, zde však z chlapce nic nevypáčí.


Když přichází k bytu Pokorných, uslyší přes dveře hlasitě hrát televizi. Je brzké odpoledne a vypadá to, že rodiče jsou doma. Nakonec otevírá neupravená matka Pavlína Pokorná, která vypadá, že právě vstala z postele. Policisté přivádí chlapce dovnitř a všimnou si, že v obyváku spí u televize zcela opilý otec chlapce, Jaromír Pokorný. Matka to vysvětluje tím, že je manžel po noční a odpočívá, ovšem alkoholový odér policisty přesvědčí, že oba rodiče jsou pod vlivem i právě nyní. Matka si také trochu šlape na jazyk a vypadá, že není zcela duchem přítomná. Když ji policisté předávají brečící dítě s popisem toho, co se stalo, matka po něm nezvykle agresivně vystartuje, dokonce s chudákem klukem zacloumá. Policisté ji napomenou, aby se na chlapci nevybíjela a dále se ptají, zda chlapci zajišťuje dostatek potravy, dítě přeci jenom tvrdilo, že je hladové. Matka se afektovaně chytá za hlavu a křičí, že „Děcko krmí pravidelně,“ a „Co si to ten malý idiot myslí o sobě,“ Přeci mu pravidelně dává nudle s máslem. Chlapec se opět rozpláče a matka ho začne bít a křičí na něj, že je „Neposlušná špína,“, načež policisté zakročí a upozorní matku, že za agresi vůči chlapci může být trestně stíhána a jít s nimi okamžitě na stanici.

Matka se okamžitě uklidní, stáhne se a vypadá to, že už chlapce nechá na pokoji. Policistům před odchodem musí slíbit, že se o chlapce bude náležitě starat a již jej nebude slovně, ani fyzicky napadat. S touto výstrahou policisté byt opouštějí. Po cestě k autu se shodnou, že rodina je vhodná na nahlášení na sociálněprávní odbor, což hodlají hned po dosednutí do vozu udělat.

Dívejte se v pátek 18. května v 16.50 na Primě.

reklama

reklama