Lynčování řidiče, zloději aut, opilá řidička a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (83)
Policie v akci IV (83)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Lynčování řidiče

Na tísňovou linku policie volá rozčíleně znějící mladík s tím, že viděl řidiče, který kvůli své neohleduplnosti porazil starší ženu s kočárkem. Hlásí, že dítě není zraněné, protože v kočárku žádné nebylo, stařenka je prý v pořádku, jen se lekla. Prosí o příjezd policie, protože se řidič auta snaží utéct. Když policisté přijedou na místo, ukazuje se, že mladík – oznamovatel – vzal spravedlnost do svých rukou. Zadržuje řidiče a sprostě mu nadává. Řidič nic nedělá, vypadá to, že už se dávno vzdal.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci IV (83): Lynčování řidiče
Policie v akci IV (83): Lynčování řidiče

Oznamovatel předává řidiče policistům s tím, že doufá, že ho rovnou zavřou do vězení, protože ta stará paní málem umřela šokem. Ženu vlastně ani nepustí ke slovu, haleká, že v kočárku klidně mohlo být dítě, které teď mohlo být mrtvé. Žena se vzezřením bezdomovkyně říká, že má v kočárku papíry, které vezla do sběru, působí, že je mimo. Řidič se také hlásí o slovo, stěžuje si, že ho oznamovatel vytáhl z auta, zatímco šel pro mobil, aby zavolal ženě sanitku. To mu ale oznamovatel neumožnil, začal na něj hystericky křičet, že málem srazil ženu s dítětem, a choval se prý jako smyslů zbavený, udeřil ho do obličeje, nadával mu a obviňoval ho, že se pokusil utéct.

Řidič vysvětluje policii, že za nic nemůže, dodržoval rychlost a žena do silnice zcela nečekaně skočila, přičemž jako první mu do cesty poslala kočárek. Navíc tak učinila zcela mimo přechod, který je v nedohlednu. Žena říká, že není zraněná, jen se lekla. Při mluvení má problém stát na jednom místě, dost se motá. Policisté na základě dechové zkoušky zjišťují, že je v podnapilém stavu, nadýchá přes dvě promile alkoholu. Řidič je střízlivý a má všechny doklady v pořádku. Řidič dále říká, že vlastně oceňuje, že se muž stařenky zastal, a tak to, že ho udeřil, přejde. Říká také, že muže nebude žalovat ani na něho podávat trestní oznámení. Oznamovatel je v šoku, a nakonec se omlouvá s tím, že je trochu horká hlava, že to myslel dobře, protože mu je starých lidí líto. Policisté tedy nemusí tento spor řešit, opilou ženu ale převezou na záchytku, protože není schopna chůze.

Zloději aut

Delta 106 dostane z dispečinku hlášení, že mladíci vykrádají auta. Okamžitě vyrazí na místo. Oznamovatel upřesňuje, že mladíci dojeli na místo autem, došel jim benzín a oni se snažili vloupat do dalších stojících aut. To se jim nepovedlo a dali se na útěk. Podle nahlášené SPZ vozu, kterým pachatelé přijeli, je i toto auto kradené. Hlídka se vydává mladíky hledat.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci IV (83): Zloději aut
Policie v akci IV (83): Zloději aut

Naleznou je nedaleko. Jeden mladík při identifikaci vytáhne zbraň. Hlídce se ho podaří zpacifikovat. Druhý pachatel utekl, ale v autě nechal své doklady. Policisté ho tak najdou schovaného ve sklepě v místě bydliště. Pachatel holt udělal několik chyb najednou.

Opilá řidička

Hlídka jede ulicí a na křižovatce z boční ulice si všimne nastartovaného auta. Zároveň to vypadá, jakoby tam řidič spal. Zastaví a jdou se na situaci podívat. Skutečně to vypadá, jakoby řidička spala za volantem.

Zaklepají, zabouchají, ale řidička se nehýbe. Otevřou dveře, nevědí, zdali ji nepostihla např. nějaká zdravotní nevolnost. Zajistí vozidlo, aby se náhle nerozjelo a řidičku pomalu probudí. Ta vůbec neví, kde je a co se děje. Policistům je jasné, že není schopna řídit vozidlo, ale zatím nevědí, kde je problém. Žena se jim jeví jako opilá nebo pod vlivem prášků či jiných drog. Ale nelze vyloučit, že se jedná o zdravotní problém.

Podívejte se na ukázku:

Policie v akci II (351) - Opilá řidička
Policie v akci II (351) - Opilá řidička

Žena se postupně probere, vystoupí z auta a z toho, jak mluví a co říká, je zjevné, že je silně podnapilá. Tvrdí, že nic neprovedla, že si jenom nastartovala, protože jí byla zima. Tomu ovšem neodpovídá poloha vozu. Policisté jí chtějí dát dýchnout, ale není toho schopna, a tak se rozhodnou vůz odstavit. Při kontrole dokladů se ukáže, že vůz není její, a dokonce že ani nemá řidičský průkaz. Vůz není hlášený jako kradený. Řidička jim po několikerém dotazování sdělí majitele, který bydlí nedaleko, a kterého žena na místo zavolá. Majitel vozu přichází, ukazuje se, že je to přítel řidičky.

Žena u něj v noci byla, ale že mu vzala vůz, nevěděl. Potvrzuje, že něco vypili a nakonec se hodně pohádali a ona odešla v afektu. Muž se prokáže doklady k vozu a zároveň nechce na ženu podávat nějaké oznámení. Policisté si berou kontakt na muže a zároveň ho informují, že budou potřebovat, aby se dostavil na služebnu. Žena je zatčena, protože řídila pod vlivem.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama