Muži stěhovali předměty pocházející z trestné činnosti!

Policejní hlídka dostane hlášení o vynášení nelegálního odpadu. Policisté vyjedou oznámení prověřit.
Podezřelá dodávka - Policie v akci
Podezřelá dodávka - Policie v akci
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

REPRÍZA Policisté najdou dodávku na uvedeném místě. U vozu se nikdo nenachází, podle stop v okolí je ale patrné, že se tu manipulovalo s objemnějším předmětem kolem nákladového prostoru auta.

Policisté prohledávají okolí, pak se vrací ke služebnímu vozu, aby podali hlášení. V tu chvíli ale uvidí, jak auto vyjíždí z místa. Hlídka auto na základě spáchaného dopravního přestupku (parkování na zeleni, mimo místa určená k zaparkování vozidla) zastaví a požaduje vysvětlení ohledně jejich činnosti v místě parkování vozidla.

Muži po prokázání své totožnosti uvedou, že mají v zadní části vozu věci, které prý na místě našel jeden z nich, když byl ráno běhat. Věci si prý teď byli vyzvednout.

Policie v akci - Podezřelá dodávka
Policie v akci - Podezřelá dodávka

V nákladovém prostoru automobilu se nachází elektrocentrála, kanystry na palivo, hadice z PVC, ponorné kalové čerpadlo, pákové kleště, šroubováky, francouzský klíč a další. Oba muži jsou při kontrole auta velmi nervózní, nejsou schopní věrohodně vysvětlit, k čemu tyto věci potřebují. Navíc je tu zjevný rozpor mezi tvrzením svědkyně, že dodávka na místě parkovala delší dobu a muži se kolem ní pohybovali, a tím, že nyní tvrdí, že si pro věci právě teď přijeli. Sami policisté přitom byli svědky toho, že dodávka stála na místě, zatímco oba muži přišli až později.

Policisté podezřelou dodávku i její náklad zajistí, muže odvezou na služebnu k dalšímu vyšetřování.

Později bylo zjištěno, že muži, kteří měli svou dodávku zaparkovanou na odlehlém místě, z ní věci nevynášeli, jak uvedla svědkyně, ale naopak do ní stěhovali předměty, které pocházely z trestné činnosti anebo k ní byly použity.

Dívejte se ve středu 8. srpna v 16.50 na Primě!

Reklama
Reklama