Násilný syn, sprejeři a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Policie v akci: Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty, či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (31): Zpátky na houpačku
Policie v akci IV (31): Zpátky na houpačku

reklama

Zpátky na houpačce

Na linku 158 volá v podvečerních hodinách oznamovatel Rudolf Hořčička, který si stěžuje na zvláštní hluk ze hřiště v mateřské škole. Na místo je vyslána autohlídka policie, aby oznámení prověřila. Přijíždí k mateřské škole, když zahlédne mladíky, jeden z nich taguje a druhý se houpe na houpačce. Policisté vystupují z auta, když se náhle mladíci rozutečou. Policisté na mladíky křičí, ale po krátkém pronásledování se jim oba ztratí. Policisté se tedy vracejí na místo, kde pachatelé potagovali školní vybavení. Nalézají zde mužskou kabelku přes rameno, ve které nalézají pytlíček s marihuanou, klíče a telefon, ten je však chráněn heslem. Nalézají také lahev tvrdého alkoholu. Věci zabaví jako důkazní materiál. Podle policistů se zde jedná o sprejerství, tedy podezření na poškození cizí věci a neoprávněné vniknutí na pozemek. Hlídka se rozhodne porozhlédnout se v okolí po hledaných osobách, nemají se však čeho chytit, jelikož oba muži měli kapuci a viděli pouze siluety mužů. 

Po chvilce hledání je kontaktuje centrála s informací, že kousek odtud se stala autonehoda. Policisté se tedy přemístí k autonehodě. Na místě je již vůz záchranné služby. Záchranáři sdělují policistům, že byl automobilem sražen mladík, který je zjevně pod vlivem alkoholu. Policisté ještě promluví s řidičem vozidla, který jim sděluje, že se najednou na silnici mladík objevil a on neměl šanci zastavit. Mladíkovi chtěl ihned pomoci, ten ale vstával s tím, že je v pořádku a snažil se odejít, to se mu ale vzhledem ke zranění nepodařilo.

Policisté si jdou promluvit s mladíkem v sanitce. Ten komunikuje velice špatně, ale odmítá jakoukoli spojitost s děním na hřišti v mateřské škole. Nemůžou nechat mladíka podstoupit dechovou zkoušku, jelikož jim to záchranáři zakázali. Policisté se dozvídají, že mladíkovi je pouze 15 let. Zjišťují si jeho jméno a adresu a jedou oznámit rodičům, co se právě stalo.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (31): Zpátky na houpačku

Na adrese narazí pouze na matku mladíka. Ta nepoznává věci, které ji policisté ukazují. Chce vědět, co se stalo jejímu synovi. Policisté jí povědí, jak utíkal ze hřiště a srazil ho automobil. Matka je velice zděšená a nechápe, jak je to možné. Ptá se na stav syna a chce jet za ním do nemocnice. Policisté matce sdělují, že má pohmožděnou hlavu, ale měl by být v pořádku. Matka policistům sděluje, že její syn měl být u svého kamaráda a že mu tedy zavolá na jeho telefon. Jak policisté předpokládají, začne vyzvánět telefon, který našli na hřišti. Na telefonu je dosti hanlivé označení matky Davida. Policisté zjišťují jméno a adresu kamaráda Davida a vydávají se za ním. Matka jede za svým synem do nemocnice.

Policisté přicházejí k bytu zmiňovaného kamaráda mladíka ze záchranky a snaží se klepat a zvonit. Za dveřmi sice někoho slyší, ale nikdo neodpovídá a neotvírá dveře. Policisté tedy berou klíče, které našli na hřišti a odemykají dveře. Za nimi je schovaný mladík, který se velmi bojí a okamžitě policistům vše přiznává. Omlouvá se a prosí, ať ho nechají být, že už nic takového neudělá. Policisté mladíka zajistí, ale potřebují jeho zákonného zástupce. Volají tedy jeho otci. Ten s nimi mluví velmi pohrdavě, zastihli ho zrovna v nedaleké hospodě. Po chvilce tedy přichází v dosti podnapilém stavu a s policisty jedná velmi hrubě. Policisté se tedy rozhodnou, že vezmou oba na stanici, kde kontaktují OSPOD, který si případ převezme.

Blikající světlo

Mladá žena v nočních hodinách zavolala na tísňovou linku policie, aby oznámila, že v sousedním domě divně bliká světlo. Před domem na ulici na ně čeká mladá žena s přítelem. Zatímco žena je hodně horlivá a zdá se, že může mít tendenci přehánět, přítel jí krotí a její slova zlehčuje. Žena poukazuje na to, že ve večerních vidí blikat v jednom z horních pokojů světlo, což je divné. Uvědomuje si, že zní, jako kdyby mluvila o duších, tak to ale nemyslí… Ukáže na dům, s tím, že světlo v místnosti opět bliká. A opravdu – vidí to všichni. Navíc se z domu ozývá křik.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (33): Blikající světlo

Policisté jdou na sousedy oznamovatelky zazvonit. Otevírá muž, který je překvapen a diví se, co tam dělají. Oznamuje jim, že šlo o obyčejnou manželkou hádku, nic víc, kvůli čemu by museli zasahovat. O blikajícím světle nic neví, tvrdí, že tam může blbnout žárovka, protože dům je starý. Z domu se ale najednou ozývá mužské volání o pomoc. Muž, který otevřel dveře, popírá, že by tam někdo byl, ale volání sílí. Muž proto přijde s teorií, že to volá jeho otec, který trpí demencí a občas si myslí, že ho někdo unesl. Nechce ho přivést, nakonec musí.

Muž je značně nervózní a upozorňuje policisty, že jeho otec plácá často nesmysly. 
Ukáže se, že syn tam starce držel zavřeného s tím, že se ho snažil donutit, aby na něj přepsal dům a vydědil ostatní sourozence. To bylo předmětem každodenních manželských hádek, manželka to zkrátka nemohla vydýchat.

Důchodce má navíc modřiny na obličeji, nechce uvést, z čeho… Oznamovatelka ho vyzývá, aby se nebál mluvit. Když důchodce začne, syna to rozzuří a otce se pokusí napadnout. Policisté ho proto zpacifikují a odvezou.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!