Nezaměstnaný muž vyhrožoval úřednici smrtí!

Je všední den dopoledne. Na tísňovou linku volá zaměstnankyně Úřadu práce Zdislava. Třesoucím se hlasem říká, že jí právě jeden z klientů vyhrožoval smrtí, křičel, a nakonec před ní položil nábojnici.
Vyhrožoval úřednici - Policie v akci
Vyhrožoval úřednici - Policie v akci
archiv TV Prima

reklama

Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka. Když dorazí na místo, Zdislava je čeká venku před úřadem. Zmateně opakuje, že je strašně vyděšená a že má strach, že si ten muž na ni někde počká. Říká, že ten muž, pan Vokoun, už je na úřadu práce strašně dlouho a že když dnes přišel, že mu oznámila, že ztrácí nárok na podporu v nezaměstnanosti a jestli nenajde práci, bude muset požádat o sociální dávky. To ho prý strašně naštvalo, začal jí nadávat, sprostě ji urážet a hlavně vyhrožovat, že neví, čeho je schopný. Nakonec prý položil před Zdislavu tu nábojnici a řekl, aby to brala jako oficiální výhrůžku. Když to Zdislava vypráví, zase je celá vystrašená, ptá se policistů, co má teď dělat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vyhrožoval úřednici - Policie v akci

Zdislava dá policistům Mojmírovu adresu a popíše jim, co měl na sobě a jak vypadá. Policisté za ním vyrazí, bydlí nedaleko. Když mu zazvoní na dveře, chvilku se nic neděje. Když to policisté zkusí ještě jednou, ozve se zevnitř hartusení „už jdu“, a po chvilce Mojmír s velice nepříjemným výrazem ve tváři dveře otevře. Když vidí policisty, jen na ně vyštěkne, o co že jde. Potvrdí, že je Mojmír Vokoun a že byl dneska na úřadu práce u paní Hovorkové. Je pasivně agresivní a rozhodně nevypadá, že by něčeho litoval. Když se ho policisté ptají na události okolo nábojnice a vyhrožování, nic nepopírá, ale naštvaně se ptá policistů, co by dělali na jeho místě, že se k němu všechny ty úřednice chovají jak k onuci, jen proto, že nemá práci, že pracoval celý život a takhle dopadl, a teď ještě bude muset žádat o sociální dávky, aby měl co žrát, a všem těm ženskejm je to tam úplně jedno, ony práci mají, ale co má dělat on, když má dva roky do důchodu a nikdo takovýho dědka nezaměstná?

Musí přece jíst, nemůže se pást a bydlet taky musí. Když mu policisté říkají, že se dopustil nebezpečného vyhrožování, přijde mu to absurdní a rozčiluje se, co že je tohle za svět. Zkouší s policisty argumentovat, že se ničeho špatného nedopustil. Že by té ženské samozřejmě nic neudělal, vždyť ani nemá zbraň, tu nábojnici dostal od kamaráda. Když ho policisté vyzvou, aby je doprovodil na služebnu sepsat protokol, zkouší se z toho vymluvit, ale nakonec si bere bundu a jde. Protože se do křížku se zákonem dostal poprvé, čekaly ho veřejně prospěšné práce.

Dívejte se ve středu 11. dubna v 16.50 na Primě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!