Nezodpovědný majitel psa, pytláci vydávající se za myslivce a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (78)
Policie v akci IV (78)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Nezodpovědný majitel psa

Na dispečink volá žena, že po parku volně pobíhá pes a napadá jiné psy a lidi. Delta 105 okamžitě vyráží na místo. Oznamovatelka se k hlídce hned hlásí a psa jim ukazuje. Vypráví, že ji pes napadl a šel po jejím psovi. Pes ale vypadá klidně, sice bez páníčka, ale sám se v klidu prochází parkem. Pes v klidu přijde k hlídce a chová se přátelsky. Když se policisté pokoušejí podívat, zda nemá telefon napsaný na obojku, pes se z něj vyvlíkne. Na obojku ale opravdu číslo je a hlídka majiteli volá – ten přichází po chvíli k hlídce.

Podívejte se na ekluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (78): Nezodpovědný majitel

Hlídka muže upozorní, že pes nesmí běhat na volno. Mladý muž nevypadá, že by chtěl situaci řešit – a na psa nemá ani vodítko. Po pár hodinách Delta 105 vykonává pěší hlídku v parku a všimne si mladíků, kteří si kopou s míčem, přiběhne k nim pes a míč jim vezme. Ukáže se, že jde opět o volně pobíhající psy, z nichž jeden patří stejnému majiteli. Skupinka fotbalistů požaduje za prokousnutý míč peníze a dojde k hádce. Majitelé psů se zdají být nepoučitelní.

Lovci

Na linku 158 volá vystrašená svědkyně, že v chatové oblasti, kde pobývá na chatě, venčila psa a zaslechla opakovanou střelbu. Žena má na hlídku čekat na místě, aby jim přesně vypověděla, co se toho večera stalo. Hlídka přijíždí, kde už netrpělivě paní čeká a ihned na ně mává. Je velice familiární, evidentně upovídaný typ, a než se policisté vůbec dostanou ke slovu, sype na ně průběh celého večera – kdy si vařila kávu, pak měla na něco chuť apod. (historka je zbytečně dlouhá), teprve po napomenutí hlídky se dostane zpět ke střelbě, kterou údajně zaslechla nedaleko chatové oblasti z lesa. Žena přehnaně popisuje, jak se strašně vyděsila, že se to nikdy nestalo.

Podívejte se na ukázku:

Její nezastavitelné povídání přeruší až další výstřel, s nímž se policisté ihned dávají do pohybu a směřují vozem k lesu, aby situaci prověřili. Noční les může být výstrahou ledasčeho, hlídka se pomalu plíží, pokouší se zaslechnout sebemenší zvuk, který by je upozornil na stopu. Místo toho zanedlouho zaslechnou hluk a uvidí dva muže se zbraněmi. Policisté vpadnou do zad mladému muži v mysliveckém. Policisty zajímá především to, co muži v lese pohledávají. Při kontrole dokladů hlídka zjistí, že muži sice mají zbrojní průkaz, ale nemají oprávnění k loveckým účelům. A navíc nemají ani povolení k odstřelu. V kufru auta najdou zastřelené divoké prase. Hned je jasné, že se jedná o pytláctví. Oba muži jsou převezeni na služebnu.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

null

reklama

reklama