Nezvaný nájemník, opilý zákazník a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Policie v akci IV (63)
Policie v akci IV (63)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Nájem bytu

Na dispečink volá vyděšená Miluše Protivová, která v obavách oznamuje, že se jí někdo pokouší vloupat do bytu. Má strach sama zasáhnout, kvůli vzniklému hluku je přesvědčena, že pachatel nebude váhat použít páčidlo. Na místo je vyslána policejní hlídka, která přijíždí před dům paní Protivové. Vysedají z vozu, když si všimnou, že dveře do vchodu jsou otevřené. Procházejí tedy pozvolna až k bytu oznamovatelky, kde klepou. V bytě je klid. Pak vyděšená oznamovatelka otevírá. Ihned uvádí, že se chvíli po jejím telefonátu podivné zvuky přestaly ozývat a pachatel se vypařil. Sama v bytě nebydlí déle než 14 dnů, a toto ji velmi znepokojuje.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (62): Nájem bytu

Policisté místo ohledávají a pokoušejí se najít nějakou stopu po vloupání. Na místě se nic nenachází, což však žena dotčeně odmítá a stále trvá na své verzi, kdy se jí někdo do bytu pokoušel vniknout. Hlídka si vše potřebné zaznamená a loučí se s oznamovatelkou, která se cítí trochu uraženě, že lépe nepochodila, a zabouchne se v bytě. Policisté pomalu odcházejí chodbou. Než stačí vyjít z domu, zastaví je zoufalý křik a volání o pomoc. Protivová se objeví v momentě za nimi s tím, že na jejím balkóně je nějaký cizí muž. Policisté běží zpět do bytu a ihned u zloděje zasahují. Jedná se o muže zanedbaného vzhledu, který postává na balkóně a chce se dostat dovnitř, na policisty nevěřícně hledí. Hlídka jej následně vyvede do bytu, muž spolupracuje a neklade žádný odpor, jen je překvapen, co tam policisté dělají.

Dle jeho výpovědi se jedná o jeho byt, do kterého se nemohl dostat, tak se pokusil přijít balkónem, jelikož je to v přízemí. Vyděšená Protivová volá, že to ona si byt pronajala, a muže vůbec nezná. Legitimovaný Jakub Vávra vůbec nechápe, proč o bydlení přišel a kde jsou jeho věci, sám má byt pronajatý půl roku, vrátil se do něj po dvou měsících. Protivová neváhá vzít telefon a zavolat majiteli bytu Vítu Rybkovi, který ve vchodě také bydlí, a udat mu celou situaci. Dispečink hlásí, že Vávra na sobě nenese žádné obvinění a muž se pomalu doznává k tomu, že právě řeší docela složitou finanční situaci a značně se opozdil s nájmem, záměrně ale v tuto chvíli nedozná celou pravdu. Do jeho slov se ozve zaklepání a Protivová od dveří přivádí majitele bytu, Víta Rybku. Ten se hned rozčiluje, že Vávra z bytu odešel bez zaplacení nájmu s tím, že už dva předchozí dlužil, a jen sliboval, že to dorovná, nešlo ho ale vůbec zastihnout. Rozhořčený majitel bytu poté, co se muž vypařil, neváhal byt vyklidit, uklidit, vymalovat a znovu pronajmout. Vávra uznává, že se skutečně nechoval dobře a nebyl schopný dostát svým závazkům, přesto má dojem, že by měl mít právo v bytě nadále pobývat, za což mu Rybka nadává na celé kolo, jestli si uvědomuje, co za vícenáklady ho stála příprava bytu pro nového zájemce.

Policisté odvádí Vávru pryč s tím, že se ještě doptávají, jakým způsobem se pokoušel do bytu dostat. Muž u sebe nemá páčidlo ani nic nebezpečného, ukazuje, že si pokoušel otevřít starým klíčem, se kterým u vchodu pochodil, ale do bytu se již dostat nedokázal. Jelikož muž nezpůsobil nic zásadního ani nic nepoškodil, je majitel bytu Rybka odkázán, aby se ve sporu obrátil na občansko-právní řízení, kde může s nájemcem dořešit vzniklý dluh, je mu také vrácen klíč od vchodu. Sám Vávra nakonec uznale odchází z místa bez větších komplikací, uznává, že o bydlení přišel vlastní vinou, a ani se nediví majiteli bytu, že jednal, jak jednal. Případ je uzavřen, hlídka nasedá do policejního vozu a odjíždí.

Opilý zákazník

Na tísňovou linku policie volá taxikář, představuje se jako Milan Oplatka a prosí policisty o příjezd. V autě má totiž opilého zákazníka, ze kterého má strach a který mu odmítá zaplatit. Říká, že lidi vozí už třicet let a ví moc dobře, čeho jsou schopní.

Policisté tedy vyjíždějí. Když dorazí na danou adresu, taxikář na ně čeká opřený o svůj rozsvícený vůz a nervózně kouří. Zákazník je zamčený v autě a spí. Taxikář vysvětluje, že se ho snažil probudit, to se mu ale nepodařilo, dále uvádí, že po něm zákazník po chvíli vztekle mrsknul peněženkou, ať si vezme peníze a dá mu pokoj, pak ale zase usnul a v peněžence nic nebylo. Říká, že mu dluží přes šest set korun. Odemyká auto, ale upozorňuje policisty, že mladík může vyběhnout a zmizet, že i to už se mu stalo.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (63) - Opilý zákazník

I policisté mají problém mladíka vzbudit, nakonec se to ale podaří, mladík je hodně vystresovaný, policistů se evidentně lekl, ptá se, co provedl a je roztěkaný. Policisté lustrací obou mužů, jak oznamovatele, tak opilého zákazníka, nepřijdou na nic závažného. Mladík se navíc chová hodně úslužně a rozumně, a to přesto, že je poměrně hodně opilý. Říká, že pil z lahve, kterou drží v ruce. Slíbí taxikáři před policisty, že zajdou k bankomatu a peníze před ním vybere a hned mu je dá. Omlouvá se, že neměl peníze u sebe, říká, že trochu přebral.

Svou zakrvácenou mikinu obhajuje tím, že mu pravidelně krvácí z nosu, mávne nad svým oblečením rukou s tím, že to se mu stane pokaždé, když nemá po ruce kapesník. Policisté nemají důvod mu nevěřit nebo to dál řešit. Řidič z povolání souhlasí, že tedy půjdou k bankomatu a policii poděkuje za pomoc, mohou tedy odjet. Taxikář zamyká auto a společně se svým zákazníkem odchází k bankomatu. Ten je jen kousek od místa, kam za oběma muži před chvílí dorazila policejní hlídka.

Chvíli poté co nasednou zpět do auta, dostávají policisté nové hlášení. A to, že na mladíka, kterého před chvíli lustrovali, teď přistálo zbrusu nové oznámení z pokusu o vraždu – měl pobodat své rodiče. Oba jsou teď ve vážném stavu v nemocnici.

Policisté spěšně otáčejí vůz a pospíchají na místo, kde ještě před chvílí s oběma muži řešili problém s nezaplacenou jízdou. Tam nejsou, jedou prot k bankomatu.

Když dorazí na místo, taxikář si zrovna strká peníze do peněženky a chce odejít. Jakmile je spatří mladík, zpanikaří, už je mu vše jasné, vytahuje nůž, který je viditelně od krve a řve, ať se k němu nepřibližují, že nic neprovedl. Policisté na něj mluví, on nakonec ten stres nevydrží, zhroutí se, nůž upustí na zem a brečí, že ho nikdo nikdy nepochopí, že zažíval teror. Policisté ho spoutají, mladík se nadále lituje. Odvážejí ho na stanici.

Dívejte se každý všední den v 16.25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama