Nové díly Policie v akci: Bombarďák, napjaté vztahy v rodině, honička s pistolí… To a mnohem víc od pondělí na Primě

Na televizních obrazovkách se 15. 11. v 16:50 objeví další premiérové díly Policie v akci. Sledujte příběhy plné policejních zásahů i napětí. Každý všední den. Na Primě.
Policie v akci IV (149) - Bombarďák
Policie v akci IV (149) - Bombarďák

reklama

Také v tomto týdnu se Policie v akci bude muset postavit k mnoha případům. Jak si poradí s přestupky i trestnými činy? Zde malá ochutnávka:

Bombarďák

Na policii volá obsluha restaurace, že u nich byl proveden pokus o teroristický útok. Obsluha se zalekla, z restaurace utekla, zavolala na linku 158 a čeká za rohem. Hlídka po příjezdu vyslechne obsluhu, která uvede, že v restauraci byl host, který byl údajně nespokojen s jídlem, které však celé snědl, dal si několik piv, ale odmítal zaplatit. Když došlo mezi ním a obsluhou podniku ke konfliktu, začal vyhrožovat bombou, kterou měl u sebe, že to tam celé odpálí. Obsluha se zalekla a utekla.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (149) - Bombarďák

Policisté jdou prověřit restauraci, ale pachatel se tam již nenachází. Batoh s údajnou výbušninou na místě však je. Na místo je přivolán psovod. Pes ale nezjišťuje žádnou výbušninu. Jde jen o maketu. O pár bloků dál vypátrá hlídka i pachatele. Ten je evidentně psychicky nemocný. Léčí se na psychiatrii, je tedy odvezen na kliniku. Ke konci příběhu hlídku kontaktuje operační, že se v restauraci ztratila kasírka a zda muž u sebe nemá větší obnos peněz nebo kasírku. Pachatel ale kasírku u sebe nemá. Do hospody přijíždí další hlídka. Obsluha se snaží vzpomenout, jak se to celé odehrálo. Vzpomenou si na jednoho divného muže, který jim neplatil, ale nechal peníze na stole. Hlídka při pěší pochůzce potká muže odpovídajícího popisu. V jeho peněžence se nachází hodně peněz. Muž tvrdí, že peníze jsou jeho. Do toho volá obsluha, že kasírku v podniku našli. Takže případ končí happy endem.

Bratr a sestra

Na linku 158 oznamuje paní Lucie Martincová, že se nachází před domem svých rodičů v Praze, kde je i její bratr, který byl včerejšího dne vykázán z obydlí. Její bratr odmítá z bytu odejít a chová se agresivně. Policisté dorazí před dům, kde na ně čeká oznamovatelka. Řekne jim, že včera byl řešen případ, kdy se zjistilo, že její bratr napadl své rodiče a vyhrožoval jim, pokud na něj nepřepíšou byt. Byla se svými rodiči vypovídat na služebně.

Bratr byl vykázán z obydlí na délku deseti dnů. Teď se vrátil z flámu domů, je opilý a agresivní. Policisté jdou s ženou do patra, kde se nachází byt jejích rodičů. Před bytem tluče na dveře zmiňovaný muž. Policisté mu oznámí, že byl den předtím vykázán, ať tedy okamžitě odejde. Muž je ale přes odpor policistů agresivní a dál tluče na dveře a policistů si nevšímá. Je zjevně opilý. Za dveřmi ho prosí jeho matka, ať odejde pryč. On ji verbálně napadá. Policisté mu oznámí, že pokud neodejde, budou ho muset zadržet za neuposlechnutí a spáchání přestupku. Muž tedy svolí k odchodu, chce ale své věci. Sestra jde do bytu a přinese mu tašku s oblečením. Muž prohodí pár sprostých nadávek a spoutaný odchází pryč. Policisté i sestra jdou za ním. Sestra policistům děkuje za včasný příjezd.

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.

Dívejte se na Policii v akci každý všední den v 16:50 na Primě nebo on-line na iPrima.cz:

reklama

reklama