Nové díly Policie v akci: Vykrádání rodinného domu, neopatrná důchodkyně, šílenec za volantem či pobodaný cizinec… To a mnohem víc od 7. března v podvečer na Primě

Na televizních obrazovkách se 7. března v 16:50 objeví další premiérové díly Policie v akci. Sledujte příběhy plné policejních zásahů i napětí. Každý všední den. Na Primě.
Policie v akci V (8) - Kdo vlastní ten vůz
Policie v akci V (8) - Kdo vlastní ten vůz

reklama

Také v tomto týdnu se Policie v akci bude muset postavit k mnoha případům. Jak si poradí s přestupky i trestnými činy? Zde malá ochutnávka:

Pobodaný cizinec

Hlídka Delta 105 se během večerní služby dozví, že má vyrazit k hlášení rychlé záchranné služby, která je u pobodaného muže. Hlídka okamžitě mění směr jízdy a vyráží celou situaci prověřit. Záchranáři jsou na místě a informují o tom, že muž má pořezané ruce a obličej. Pobodaný sděluje, že ho pobodal jeho spolubydlící. A dodává popis, že má na sobě modrou bundu a je hodně opilý. Oběť je bez dokladů. Je třeba pokusit se chytit pachatele.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

 

Díky dispečinku je zjištěno, že náhodná oznamovatelka viděla muže s nožem na konci ulice. Proto se tam policisté vydávají – vždy je nezbytné takové oznámení prověřit. Hlídka prochází tunelem pod kolejemi, vidí na konci podchodu muže, který odpovídá popisu. Rozběhnou se za ním. Policista jej doběhne, odzbrojí ho a spoutá. Informace je předána operačnímu důstojníkovi. Zachycený muž je bez zranění, nůž má u sebe policista. Muž je opilý a není schopen ani komunikovat. Převoz takových pachatelů je nutný na záchytnou stanici. Pachatelé či podezřelé osoby nemohou být vyslýchány pod vlivem jakýchkoli návykových látek. Při další prohlídce je zkontrolováno, zda u sebe muž nemá zbraň či drogy. Je eskortován na záchytnou stanici. Teprve až vystřízliví, budou s ním prováděny další úkony. Policistka chválí všímavost oznamovatelky, která si všimla muže s nožem. Uchránila tak před napadením pravděpodobně i další lidi.

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou však i takové, kdy není jiná možnost než pachatele zatknout a odvézt na služebnu.

Dívejte se na Policii v akci každý všední den v 16:50 na Primě nebo on-line na iPrima.cz:

reklama

reklama