Odložené dítě, zničené vlasy a zoufalá matka tento týden v Policii v akci

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II (307) fotka
Policie v akci II (307) fotka
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Zničené vlasy

Na linku 158 volá žena, aby policisté okamžitě přijeli do kadeřnictví, kde se nachází, že zde došlo k trestnému činu krádeže. Dispečink posílá na místo autohlídku, aby prošetřila celou věc. Když policisté dorazí na místo, kadeřnice jim líčí, že u nich byla žena, která si objednala střih a barvení vlasů, ale údajně nebyla s výsledkem spokojena, a tak odcizila vlasovou kosmetiku za skoro 3 tisíce korun. Hlídka na nedaleké zastávce MHD pozná ženu s výrazně červeně obarvenou hlavou. Okamžitě jim začne vysvětlovat svou verzi toho, co se stalo: že má zničený život, neboť jí kadeřnice udělala na hlavě naprosté peklo a ona teď nemůže ani vyjít na ulici, natož mezi lidi nebo do práce.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci II (305): Vlasy
Policie v akci II (305): Vlasy

Klientka uvádí na pravou míru, že chtěla měděnou barvu, ne červenou. Kadeřnice se i nadále brání, že zákaznici nejprve ukázala paletu barev, ze které si žena vybrala měděnou barvu, ale chtěla, aby to bylo výraznější a víc „funky“. Kadeřnice jí nabízí, že barvu opraví vhodným přelivem, ale to žena odmítá. Hlídka ale ženě na místě udělí pokutu 4 000 korun za to, že v provozovně kradla. Z toho je žena opravdu překvapena a možná i lituje, že se nedokázala na místě dohodnout jinak.

Odložila dítě na úřadě

Na linku 158 volá úřednice sociálního odboru Prahy 6 Hana Rychlíková, že k nim někdo na úřadě asi odložil malé dítě. Na místo vyráží autohlídka policie. Projde úřadem a na chodbě sociálního odboru radnice skutečně nachází úřednici s malým chlapcem. Žena popisuje, že úřední hodiny skončily, chtěla jít domů, ale pak si na chodbě všimla chlapce. Někdo ho tu odložil i s taškou, co je uvnitř, se nedívala. Policisté si tašku prohlédnou – je v ní jen dětské oblečení – vzkaz od matky, rodný list ani adresa v ní ale není. Hlídka se proto snaží chlapce všemožně rozmluvit. Ten nejprve vypadá hodně nešťastně, ale nakonec řekne, že se jmenuje Honzík Válek.

Podívejte se na exkluzivní ukázku: 

Policie v akci II (308): Odložila dítě na úřadě
Policie v akci II (308): Odložila dítě na úřadě

Úřednice si vzpomene, že paní jménem Válková byla ráno na úřadě žádat o peníze. Policistům úřednice řekne, ať počkají na chodbě, že se dojde do kanceláře podívat, jakou má žena adresu. Po chvilce se vrací s malým lístečkem, kde je adresa napsaná. Policisté poděkují, chlapce vezmou do auta a jedou s ním do jeho bydliště. Na pomoc si zavolají OSPOD.

Policisté na byt Simony Válkové zazvoní, aby se zeptali, jak vysvětlí, že nechala syna na úřadě samotného. Paní, která jim otevře, je agresivní a na policisty se oboří, že jí ráno na úřadě odmítli vydat dávky a z čeho má asi syna živit. Mámu už nemá a chlap od ní utekl. Tak ať se o syna postará stát. Až bude mít peníze, zase si ho k sobě vezme. Policisté ženě vysvětlí, že situace se určitě dá řešit i jinak, než že svého syna opustí na úřadě. Ale že u ní chlapce skutečně nechat nemohou, protože je podnapilá a případ budou řešit jako odložení dítěte. Sám chlapec se k mámě nehrne a spíš se schovává za policisty.

Zoufalá matka

Je den. Na tísňovou linku volá nějaký člověk, aby oznámil pravděpodobně opilou matku s malým dítětem, o které se nedokáže postarat. Policisté jedou na místo, chvilku po ní pátrají, pak je ale nasměruje dispečink, že další oznamovatel nahlásil přesné místo. Když tam policisté dorazí, skutečně spatří na lavičce sedět Veroniku, vedle které stojí malá holčička, Kristýnka. Policisté vše s Veronikou začnou řešit, ta je ale doopravdy naprosto mimo, policisty skoro ani nevnímá. Policisté z ženy alkohol necítí. Až poté se policistům podaří z ženy dostat, že si vzala silná sedativa, může mít i krabičku v kabelce.

Podívejte se na ukázku:

Policie v akci II (309): Zoufalá matka
Policie v akci II (309): Zoufalá matka

Dívejte se každý všední den v 15.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama