Opilec s brokovnicí, zloděj v garáži a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (72)
Policie v akci IV (72)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Opilec s brokovnicí

Je všední den. Na tísňovou linku telefonuje vyděšený Michal, že v okně domu v jedné z ulic, kterou právě procházel, sedí nějaký muž s brokovnicí v ruce. Mířil na Michala, vyhrožoval mu a sprostě u toho nadával. Když policisté dorazí na místo, Michal čeká na ulici za rohem té ulice, kde má údajně sedět v okně muž se zbraní. Oznamovatel vypadá trochu otřeseně. Stručně policistům popisuje, že šel ulicí a najednou uslyšel, jak na něj někdo pokřikuje, a když se podíval nahoru, uviděl chlapa se zbraní v ruce. Michal policistům říká, že toho chlapa nikdy neviděl a netuší, jestli to bylo mířené proti němu nebo jen náhodně. Opatrně nakukuje za roh do ulice, aby střelce ukázal policistům, ale v okně už nikdo není.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (72): Opilec s brokovnicí

Policisté i s Michalem jdou k domu, a protože Michal jednoznačně identifikoval okno, které je ještě otevřené, jdou dovnitř a zvoní na zvonek bytu, ve kterém by ten střelec měl být. Otevírá jim Julie a odměřeně se ptá, co potřebují. Když jí to policisté řeknou, kroutí odmítavě hlavou, že to není možné, že je v bytě sama a že se museli splést v počítání oken. Jak se dohadují, najednou se z útrob bytu začnou ozývat nějaké zvuky. Julie je ještě nervóznější, nejdřív zvuky ignoruje, pak začne říkat, že to je televize, zní to ale jako opilecké hulákání nějakého muže. Policisté začnou konat a vysvětlí Julii, že je v tomto případě musí pustit dovnitř, Julie se zdráhá, ale nakonec policisty poslechne. Michal zůstává na chodbě.

V místnosti policisté najdou sedět Františka, který popíjí alkohol a opilecky něco mumlá. Vedle něj na stole leží brokovnice, když vidí policisty, sáhne po ní. Policisté okamžitě zasáhnou, muž je tak opilý, že ani moc neví, co se děje. Julie ječí, že ta zbraň nefunguje, a pak to všechno vyděšeně sleduje, má slzy na krajíčku a vyčítá otci jeho způsob chování. Zatímco její otec jen blábolí, Julie se policistům nešťastně omlouvá, že chtěla jen otce chránit. Říká, že brokovnice je znehodnocená a že její otec nedávno ztratil práci a začal hodně pít a takhle vyvádět. Snaží se ho omlouvat a ptá se, co s ním teď bude. Michal na policisty volá, jestli ho ještě potřebují, policisté si na něj vezmou kontakt a Michal odchází. Následně se policisté rozhodují, jak vše s opilým Františkem vyřeší a jak s ním naloží. Vypadá to, že brzy usne, a Julie policisty prosí, ať ho nechají, až se z toho vyspí, a že mu pak řekne, aby šel na služebnu. Policisté se rozhodnou podle svého uvážení, jak vše zakončí, a odjíždějí.

Zloději v garáži

Na linku policie volá muž, že sleduje, jak se nějaký člověk vloupal do garáže jeho souseda. Prosí policii o příjezd. Policisté přijíždějí na danou adresu, oznamovatel jim ukazuje muže, který odchází po chodníku a veze si sekačku. Říká, že muž ji ukradl z té garáže, on sám ale nijak nezasáhl, protože se ho bál. Policisté se rozeběhnou za mužem, který veze sekačku, poté na ně oznamovatel zdáli mává a křičí, že v garáži je ještě další osoba, která se tam schovává, viděl, jak se tam mihla. Policista jde do garáže, kde najde ženu, která se pokusí utéct a při tom shodí na zem v garáži nějaké věci a rozbije je. Oznamovatel ji ale pomůže policistovi chytit.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (73): Zloději v garáži

Dvojice policistům tvrdí, že se snažila zajistit otevřenou garáž před zloději, protože šli okolo a všimli si, že je otevřená. Rozhodli se, že cenné věci zajistí, aby je nemohl nikdo ukrást, a poté je předají majiteli. Majitel ale zloděje nezná ani od vidění, takže to skutečně nebudou žádní dobrodinci, kteří se mu snažili věci zachránit. Také uvádí, že se v jeho ulici nekrade. Dívá se na věci, které žena v garáži shodila na zem, a uvádí, že pila (nebo něco jiného) se při pádu rozbila. Je naštvaný, říká, že si na ni dlouho šetřil, byla drahá. Majitel garáže je poučen, že na místě bude provedeno další ohledání místa činu, tedy garáže. Oznamovatel je poučen o tom, že se má dostavit na místní oddělení k podání svědecké výpovědi, zadržený pár zlodějů je eskortován na místní oddělení policie.

Rukojmí

Na linku 158 volá mladá žena Lenka, která uvádí, že se bojí o svého bratra. Dispečinku sděluje své obavy, že ho někdo unesl. Uvede svoji adresu a prosí o příjezd policie. Když přijede na uvedenou adresu, Lenka na ně už čeká. Policistům znovu vysvětlí celou situaci, ze které soudí, že jejího bratra někdo unesl. Uvede, že jí bratr zavolal na mobil, že by potřeboval půjčit peníze. Chtěl po ní, ale aby je přinesla na roh ulice, kousek od hospody, kam bratr občas chodí, kde na ni počká jeho kamarád, kterému má peníze předat. Když se ho zeptala, co to má znamenat a ať si pro peníze, když je chce půjčit on, přijde k ní domů a nevymýšlí blbosti, obořil se na ni, ať se na nic neptá a peníze přinese na místo, které jí řekl. To Lenku naštvalo. V tu chvíli její bratr rázem otočil a prosebným hlasem ji požádal, ať to neřeší a peníze přinese. Také ji ujistil, že jí je vrátí a pak všechno vysvětlí.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (341) - Rukojmí

Lenka policistům sdělí, že ji bratr požádal o částku třicet tisíc korun. Což je pro jsou pro ni dvě její výplaty, o které by ji určitě bratr nežádal, kdyby nebyl v nějaké nouzi. Ona se ale bojí, že se bratrovi muselo něco stát, že se takhle běže nechová. Policie Lenku instruuje, že má na zmíněný roh přijít a oni celou věc prověří. Lenka se vydává na daný roh, kde už stojí muž a očividně na ni čeká. Když ji osloví, kde má peníze, v tu chvíli zasáhne policie. Muž vytáhne na svoji obranu motýlka/vystřelovací nůž, ale policista ho zpacifikuje i se zbraní.

Policisté zavolají posily a pak se vydají do hospody, kde naleznou bratra oznamovatelky s dalším mužem, který ho tu drží jako rukojmí. Když je muž, který sedí s Lenčiným bratrem u stolu uvidí, pokusí se utéct. Ale policisté i jeho nakonec zadrží. Vychází najevo, že se bratr oznamovatelky zapletl v hazardu se známou dvojicí podvodníků a prohrál částku, kterou neměl. Pod výhrůžkou násilí od mužů se rozhodl nakonec poprosit svoji sestru o peníze. Musel jí říct, aby peníze přinesla, jelikož jinak ho muži nechtěli pustit, aby jim neutekl. Policisté podvodníky dopadnou a postupují dle zákona. Zjišťují zároveň, že byli v minulosti již oba trestaní.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama