Policie v akci: Babička může být sousedkám vděčná

REPRÍZA Marie, Anna a Božena jsou ikony zdejší uličky. Všechny tři jsou vdovy a drží nepsaný dohled nad děním v celé oblasti.
Babička v ohrožení
Babička v ohrožení
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednoduše jim neujde ani jediný pohyb, ani jediná nová tvář, zkrátka nic. Jsou zvyklé, že se často vídají, volají si a chodí společně občas na nějaká posezení. Anna a Marie jsou sousedky, zatímco Božena bydlí o několik domů vedle.

Anna Gajdošová však už nějakou dobu neviděla Marii Janošovou na zahradě. Nepřišla si ani popovídat, jak je zvyklá. Naposled si pamatuje, že ji starší žena říkala, že je jí trochu špatně, zřejmě chytila někde virózu. Anna ji na zahrádce už pár dnů vyhlíží marně. Děti Marie Janošové žijí daleko, a tak stařenku nemá ani kdo zkontrolovat.

Když k ní proto přichází třetí kamarádka Božena Francová, kterou upozorní na zvláštní chování Marie telefonem, nedá jim to, vydávají se k Marii do zahrady a snaží se na ni volat pod oknem. Chodí také po zahradě, snaží se dostat dovnitř, ale na dámy v tomto věku je to poněkud moc. Proto se rozhodnout jednat a volají policejní hlídku.

Podívejte se na ukázku:

Babička v ohrožení
Babička v ohrožení

Když dispečer hlásí do vozu problém Anny Gajdošové, rozjíždí se hlídka k domu, kde v zahradě nalézá znepokojené sousedky. Jeden z policistů se snaží bouchat na dveře a volat na starší paní, nic se neděje. Druhý však zahlédne žebřík a hned se k předmětu rozejde. Když se mu konečně podaří nahlédnout dovnitř, uvidí nebohou stařenku ležet na zemi. Do domu vleze otevřenými balkonovými dveřmi.

Policisté spěšně přicházejí ke stařence, která leží na zemi, zřejmě ošklivě upadla. Ihned ji dávají první pomoc a jeden z policistů jde otevřít přední dveře, aby mohli vejít záchranáři. Jakmile se vrací, starší dáma přichází k sobě, je dezorientovaná, bez sebe, policisté ji uklidňují, zatímco se ve dveřích objeví zdravotníci.

Když Marii Janošovou záchranka nakládá do vozu, přicházejí i zvědavé Anna s Boženou, a ptají se ji, co se stalo. Stařenka nereaguje, ale všichni, včetně policistů i zdravotníků ji konejší. Vše dobře dopadlo, Marie je v dobrých rukou.

Dívejte se 12. července v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

Reklama
Reklama