Policie v akci: Děti bydlí v domě bez elektřiny a teplé vody!

REPRÍZA Při projížďce autem policista slyší, že někde v okolí volá dětský hlas maminku. Policisté jdou po hlase a zjistí, že na vedlejším pozemku domu se nachází dva malí chlapci.
Strach o maminku
Strach o maminku
archiv TV Prima

reklama

Při projížďce autem policista slyší, že někde v okolí volá dětský hlas maminku. Policisté jdou po hlase a zjistí, že na vedlejším pozemku domu se nachází dva malí chlapci. Policisté zjišťují, že chlapci hledají svou maminku s tím, že maminka šla k sousedovi a nevrací se. Chlapec dále sděluje, že ještě hlídá svého mladšího bratříčka ve věku 6-ti let. Policisty chlapec zavede do domu, kde má s maminkou a sourozenci bydlet. Policisté zjišťují, že dům je zanedbaný, nesvítí v něm elektřina. V obytné místnosti je pouze několik svíček.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Strach o maminku

Po chvíli přichází do domu maminka chlapců v doprovodu malé holčičky. Když žena vidí policisty, rozpláče se a prosí je, aby jí nebrali děti. Policisté zjišťují, že matka dětí se dostala do svízelní životní situace – neměla štěstí na partnery, ten poslední je momentálně ve vězení. Žena je bez prostředků, bez práce. K sousedovi – seniorovi šla vykoupat své děti, protože jí v domě neteče ani teplá voda. Přichází i soused, starší muž, který říká, že ženě jen vypomáhá v nouzi a poskytl ji možnost vykoupat děti ve svém domě.

Žena tvrdí, že je ve styku s místní sociální službou a čeká, až se uvolní místo v azylovém domě. Tuto informaci si policisté telefonicky ověří u pracovníka oddělení péče o dítě. Ten sdělí, že úřad je se v pravidelném kontaktu a ženě poskytují humanitární výpomoc. To, že se v celé věci čeká jen na uvolnění místa v azylovém domě, pracovník úřadu potvrzuje, říká, že rodina se má přestěhovat v nejbližších dnech.

Policisté konstatují, že celá situace je jen politováníhodná, ale k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

Dívejte se 18. července v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama