Policie v akci: Lovci bez povolení, falešný policista a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II (348)
Policie v akci II (348)
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Myslivci, nebo podvodníci?

Na linku 158 volá vystrašená svědkyně Viktorie Zimová, že právě v chatové oblasti, kde pobývá na chatě, venčila psa a zaslechla opakovanou střelbu. Žena bude na hlídku čekat na místě, aby jim přesně vypověděla, co se toho večera stalo. Hlídka dojíždí na místo, kde už netrpělivě Zimová čeká, ihned na ně mává. Zimová je velice familiární, evidentně upovídaný typ a než se policisté pomalu dostanou ke slovu, vypráví jim průběh celého večera – kdy si vařila kávu, pak měla na něco chuť apod. (historka je zbytečně dlouhá), teprve po napomenutí hlídky se dostane zpět ke střelbě, kterou údajně zaslechla nedaleko chatové oblasti z lesa.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (346) - Lovci

Žena přehnaně popisuje, jak se strašně vyděsila, že se to nikdy nestalo. Její nesmyslně dlouhé povídání přeruší až další výstřel, s nímž se policisté dávají do pohybu a směřují vozem přímo k lesu, aby situaci prověřili. Noční les může skrývat ledacos, hlídka se pomalu plíží, pokouší se zaslechnout sebemenší zvuk, který by je upozornil na stopu. Místo toho zanedlouho zaslechnou hluk a uvidí dva muže se zbraněmi. Policisté vpadnou do zad mladému muži v mysliveckém. Policisty zajímá především to, co muži v lese pohledávají. Při kontrole dokladů hlídka zjistí, že muži sice mají zbrojní průkaz, ale nemají oprávnění k loveckým účelům. A navíc nemají ani povolení k odstřelu. V kufru auta najdou zastřelené divoké prase. Hned je jisté, že se jedná o pytláctví. Oba muži jsou převezeni na služebnu.

Falešný policista

Na linku 158 volá muž, že mu před chvílí udělil městský strážník pokutu, na kterou mu nedal doklad, ani když jej vyžadoval. Oznamovatel uvádí, že strážník vypadal velmi podezřele a že má pochyby o jeho chování. Žádá policii o kontrolu podezřelého muže. Má podezření že jde o falešného policistu.

Na místo vyjíždí hlídka. Oznamovatel, Aleš Skoumal na ně čeká na ulici nedaleko křižovatky se semafory a přechody, kterou uvedl na dispečink. Když policisté přijedou na místo, Aleš k nim přijde a znovu vysvětlí, co se stalo. Popíše, že přešel na červenou, ale spíše tak, že mu tam na semaforu padla, už když byl v polovině přechodu, a tak již přešel na druhou stranu. Tam na něho čekal městský strážník, který mu okamžitě udělil pokutu 500 Kč za to, že přešel na červenou. To se Alešovi nezdálo a nejdříve se s policistou přel. Ten mu pohrozil, že mu může pokutu ještě navýšit a doporučil mu, aby se s policisty nikdy nehádal, a tak Aleš na nátlak strážníka nakonec pokutu na místě zaplatil,

Podívejte se na ukázku: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (348) - Falešný policista

Když požádal strážníka o doklad na udělenou pokutu, strážník ho odbyl, že mu došly papíry. Když ale Aleš naléhal dál, policista mu pak nabídl, že když počká půl hodiny, tak dojde na služebnu a bloček mu přinese. To se Alešovi ale samozřejmě nechtělo, a tak odešel bez dokladu. Pak se mu ale celá situace rozležela v hlavě a rozhodl se zavolat policii.

Aleš policistům popíše muže, který měl na sobě bundu městské policie. Ti pak vyrazí podezřelého policistu hledat. Za nedlouho na něho narazí, jak zrovna pokutuje dalšího člověka, a to za stejný přečin, přecházení na červenou a opět nemá bloček. Vychází najevo, že nejde o strážníka městské policie, ale o podvodníka, který někde sehnal bundu městské policie, zfalšoval policejní průkaz a rozhodl se na udělování pokut si přivydělat.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama