Policie v akci: Napadení vlastním synem a bitka o židli

Sledujte ty nejlepší příběhy Policie v akci. Každý všední den pro vás máme hned dva díly po sobě. Dívejte se v 15.30 a v 16.50 na Primě.
Ukradená značka
Ukradená značka
archiv TV Prima

reklama

Ženu napadl vlastní syn

Třiačtyřicetiletá žena zavolala na policii kvůli tomu, že ji napadl vlastní syn. Policistům sdělila, že ho zamkla v bytě a sama čeká na chodbě, protože se do bytu bojí, syn je prý velice agresivní. Policie po příchodu zjistí, že má žena potlučené čelo, to prý ale nic není, je zvyklá, že jí syn tu a tam praští, omlouvá ho tím, že je trochu pomalejší, jinými slovy lehce postižený, a to už od narození a proto za to nemůže. Dnes z něj ale měla podle svých slov poprvé velký strach, protože byl prý opravdu hodně agresivní. Žena odemkne dveře bytu, za nimi stojí soptící syn, který na matku řve, proč ho zamknula, jak si to může dovolit. Žena vysvětluje, že celý konflikt začal tím, že mu řekla, aby se už konečně postavil na vlastní nohy a našel si práci, kterou zvládne, načež jí syn řekl, že se odmítá strhat.

Matka mu proto přestala dávat kapesné, což ho vytočilo a celá situace vyvrcholila dnes, kdy jí ukradl telefon, který chtěl nejspíš prodat. To syn před policií popřel, žena ale věděla, že má její mobil v kapse a vyzvala syna, aby jí ho okamžitě vrátil. Syn se chvíli cukal a tvrdil, že ho nemá, nakonec ale podlehl tlaku policistů a vydal jí ho. Omluvit se ale odmítl a popřel, že by svou matku napadl. Policii řekl, že si to vymyslela. Byl ale tak nepřesvědčivý a ke své matce se choval tak agresivně a zle, že si ho policie odvezla. Ještě před tím mu matka oznámila, že tohle si může zkoušet na otce, u kterého od teď bydlí, protože ona ho už ve svém bytě nechce.

Spor o stoličku

Je všední den. Na tísňovou linku volá mladá žena, Irena, že nějací lidé právě napadli na chodbě městského úřadu jednu její známou. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka.  Když policisté dorazí na místo, spatří čtyři lidi, jak do sebe strkají a nadávají si. Když se do toho policisté vloží, strkanice nepřestává a všichni navíc najednou začnou na policisty křičet svou verzi pravdy. Regina útočí na Kateřinu, ta se snaží bránit. Regině pomáhá ještě její manžel Jaroslav, ale jen tak trochu, Regina je nejagresivnější. Kateřina se ale rozhodně nechce nechat. Strkají do sebe, mlátí se kabelkami. Irena vypadá, že je do situace nejméně zatažená a říká, že když sem před chvilkou přišla, a ti dva (Regina a Jaroslav) strkali do její známé, tak raději zavolala policisty. Ale prý neví, o co jde.

Když se policistům podaří od sebe peroucí se Reginu a Kateřinu oddělit, začnou zjišťovat, co se stalo. Regina vykřikuje na celé kolo (a Jaroslav ji stejně tak nahlas přizvukuje), že je to škandál, jak se ta žába chová ke starším lidem. Hanba, hanba! Zatknout by ji měli!

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Spor o židličku

Kateřina si to ale nechce nechat líbit. Rozčileně policistům říká, že jsou ti dva (Regina a Jaroslav) úplní agresivní blázni. Že si v klidu čekala na smluvenou schůzku s úřednicí, když jí najednou ta ženská začala podtrhávat židli, na které seděla. Rozhořčeně dodává, že se samozřejmě začala bránit. Jak je ještě vzteklá, najednou židličku popadne a rozhodně se na ni posadí. To se ale Regině vůbec nelíbí a začne vykřikovat, že ta ženská nemá stud, nechat postávat ubohého invalidu, a začne se s ní o židličku přetahovat. Jaroslav jí pomáhá. Policisté je od sebe musí oddělit, a ještě i zabavit židličku, protože jinak se ji každý z nich stále snaží ukořistit. Irena Kateřinu nabádá, aby se chovala rozumně, že moudřejší ustoupí. Kateřina uznává, že má pravdu a přestává se hádat. Policisté konečně mohou všechny v klidu legitimovat a zjistit, co se stalo. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Už klidná Kateřina vysvětluje, že ji to prostě naštvalo z principu, že ten chlap vůbec nevypadá jako invalida, a hlavně na ni jeho žena začala okamžitě útočit. Regina se pořád dotčená a říká, že ta holka neměla co sedět na jediné židličce, když kdykoliv měl přijít nějaký invalida. Když se Kateřina ptá, kde tedy má Jaroslav průkaz ZTP, Regina je uražená, že nic takového nemají, protože ti strašní úředníci mu to nedali, ale že je cukrovkář a má nemocnou nohu a basta. Pak říká Jaroslavovi, že tady nebudou a že si tu svou věc přijdou vyřešit jindy, když tu budou jen slušně vychovaní lidé. Jaroslav s ní souhlasí a oba dva odcházejí. Už úplně klidná Kateřina se policistům omlouvá, že se nechala unést. Policisté odjíždějí.

Věc poté řešila přestupková komise na tom samém úřadě a Regina s Jaroslavem dostali pokutu několik set korun za přestupek proti občanskému soužití.

Dívejte se ve středu 25. března v 15.30 a v 16.50 na Primě.

Na stopě zločinu. Užijte si nejlepší české krimi online na Prima.cz

KRIMI ONLINE. Užijte si nejlepší kriminální seriály a pořady na iPrima.cz

reklama

reklama