Policie v akci: Nebezpečný opilec se zbraní v ruce, falzifikátor hledaný Interpolem a další příběhy

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II 219
Policie v akci II 219
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Opilec s pistolí

Na linku 158 volá v pozdní noční hodinu vystrašený muž. Uvádí, že je hospodským v jedné restauraci v Praze. Vysvětluje, že když chtěl před nějakou dobou hospodu zavřít, poslední host jej přinutil výhrůžkami, aby mu stále naléval alkohol. Prosí policii o pomoc, kdy muž je na něj agresivní a má z něho strach. K prověření oznámení je vyslána autohlídka policie. Policisté jdou do hospody, kde vidí, jak zde spí jeden podezřelý muž. Tento je opřen o stůl a prostě spí. Policisté se snaží muže probudit, ale to jim moc nejde.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (218): Opilec s pistolí

Hospodský je překvapený, že muž usnul, jelikož ještě před pár minutami byl velmi čilý, opilý a agresivní. K muži hospodský moc chodit nechce. Po chvíli policistům sděluje, že se muže bojí, protože po něm i vystřelil z pistole. Policisté se diví, co to hostinský říká a moc mu nevěří. Taky hostinský je trochu pod vlivem alkoholu. Hostinský se brání, že nic nepil a policistům ukazuje díru ve stěně s tím, že po něm muž i vystřelil. Muž se v tomto okamžiku probírá, pod tělem na stole jak spal je vidět i krátká střelná zbraň. Muž se automaticky chápe pistole a ve svém alkoholovém opojení s touto pistolí mává před sebou.

Opilec s pistolí
Autor: archiv TV Prima Opilec s pistolí

Policisté na nic nečekají a zakročí. S mužem se krátce přetahují o zbraň. Muž ještě stačí ze zbraně vystřelit, kdy střela jde jiným směrem, jak se jí policisté snaží dát do bezpečného prostoru. Hospodský se kryje a krčí se na bobku, snaží se schovat.  Muž je nakonec zadržen, zbraň muže je už v rukou policistů. Policisté se ptají oznamovatele, proč jim takovouto důležitou skutečnost neřekl. Oznamovatel na toto sděluje, že měl strach a muže se bál. Chtěl jen, aby z hospody už konečně odešel. Opilý muž na policisty křičí, že slaví narozeniny a všechny postřílí... Muž je silně pod vlivem alkoholu. Opilý host je podezřelý z více trestných činů. Policisté konají hlásnou službu k operačnímu středisku, na místo žádají příjezd kolegů z výjezdové skupiny k provedení ohledání místa činu. Hospodský policistům děkuje, že mu zachránili život a že mu pomohli ze svízelné situace. Zároveň se omlouvá, že je na mužovu zbraň neupozornil. Byl zřejmě v ještě v šoku, z toho, co vše se událo, že na tak důležitou věc ve stresu zcela zapomněl.

Hotelový host

Na linku 158 volá recepční hotelu/penzionu, že jí přijde jeden z hostů podezřelý. Má podezření, že muž používá falešný občanský průkaz. Byla by ráda, aby policie přijela tuto skutečnost ověřit, jelikož se obává, aby s mužem nebyli nakonec ještě nějaké další potíže. Když hlídka dvou policistů vstoupí do hotelu, vydávají se rovnou k recepci, kde na ně již čeká mladá žena. Jedná se o recepční, která vypoví, že podezřelý muž, kvůli kterému volala, si nejen nebyl podobný na občance, kterou jí předložil při zapisování do seznamu hostů k evidenci, ale také platí pokaždé jinou platební kartou. A maximálně do 500 Kč. Recepční uvede, že muž zrovna sedí v hotelové restauraci.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (219): Hotelový host

Policisté najdou muže dle popisu od recepční, jak opravdu sedí v restauraci. Když k němu přistoupí a vyžádají si od něho doklady, je z toho muž podrážděný a chce vědět, za jakým účelem a co provedl. Policisté mu vysvětlí, že jde o běžnou kontrolu nebo si vymyslí jinou záminku, aby muže nijak nevyplašili. Podezřelý muž policistům uvede, že nemá průkaz u sebe, ale na pokoji. Když policisté nedají, vyzve je, aby na něho počkali, že si pro občanku do pokoje zajde. Je nemile překvapený, když ho chtějí policisté doprovodit. Snaží se je odradit, říká, že to snad není nutné. Policisté se ale stále nenechají odbýt a muže následují.

V hotelovém pokoji muže pak naleznou několik různých dokladů totožnosti, z nichž některé jsou nahlášené jako odcizené, a dokonce i střelnou zbraň. Na jednom z dokladů je ale očividně vyfocen podezřelý muž. Policisté po důkladné prověření identity tohoto dokladu zjišťují, že jde o Interpolem hledaného muže – cizince, který mluví plynule česky. Muž je Interpolem hledán kvůli mezinárodní trestné činnosti právě v oblasti falšování dokladů, krádeží a obchodů se zbraněmi. Ve chvíli, kdy policisté muži oznámí tuto skutečnost a informují jej o jeho právech, muž se hlídku snaží uplatit. To mu ve výsledku ještě přitíží. Policisté muže zajišťují, volají posily a kolegy na zajištění důkazů. A dále postupují policisté dle zákona.

Vrah na nádraží – páteční Best Of

Je všední den odpoledne. Na tísňovou linku volá muž jménem Josef Bušta. Říká, že je hospodským v nádražní restauraci, kde řádí jeden opilý host, rozbíjí sklenice a agresivně se naváží do hostů a všem vyhrožuje. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka.

Když policisté zaparkují před nádražím a jdou dovnitř, vidí docela dost lidí, kteří kvapně nádraží opouštějí, někdo z nich policistům ukazuje směrem na peron, že tam je nějaký šílenec. Když policisté přijdou na peron, vidí potácející se ženu, jak drží v jedné ruce tričko potřísněné červenou barvou, v druhé pivo v půllitru, a křičí, že je vrah a jestli někdo zavolá policii, tak všechny zabije, že už to jednou udělala a nebojí se udělat to znovu..

Policisté se s ženou snaží navázat kontakt a zjistit, o co jí jde a co je zač. Žena je ale opilá a žádná logická konverzace u ní nemá moc šance na úspěch. Stále opakuje, že je vrah a že má na to v ruce důkaz (mává tričkem). Když se jí ale policisté ptají, koho zabila a proč, vypadá zaraženě a nezná odpověď. Řve, že je vrah a do toho, koho zabila nebo proč, nikomu nic není. Nakonec ale žena končí v poutech. V ten moment otočí a začne být ublížená, že jí policisté určitě zlomili ruku a že nic neudělala. Křičí na ně, že nerozumí legraci nebo co, že to tričko je od barvy, jestli jsou tak pitomí a nepoznají to. Když spoutané ženě dají policisté dýchnout, na displeji se ukáže 2,44 promile. Žena, který předstírala, že je vrah, skončí v cele. Za nebezpečné vyhrožování a výtržnictví jí hrozí až tři roky za mřížemi.

Dívejte se každý všední den v 16.55 na Primě nebo v repríze v 02.25 na Prima Krimi nebo online v našem archivu.

reklama

reklama