Policie v akci: Nezdárný synek, pán světa, zničené vlasy a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II (302) fotka
Policie v akci II (302) fotka
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Potrestaný nezdárný synek

Na dispečink volají rodiče Štěpána Hona, že nezvládají výchovu svého syna a ten jim utekl do Prahy. Rodičům se podařilo zjistit, že se zdržuje v hotelu na Praze 3. Recepční jim opravdu potvrzuje, že se mladík v hotelu nachází a za ubytování zaplatil kartou svého otce. Sdělil, že o víkendu bude v hotelu sám a v pondělí přijedou rodiče. Mladík se s policisty nehodlá bavit, je velmi arogantní. Navíc před policisty volá matce a je na ni vulgární. V pokoji s ním je ještě šestnáctiletá dívka, které mladík tvrdil, že je mu osmnáct. Mladíka odvážejí na služebnu, kde si ho vyzvednou rodiče.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci II (303):  Potrestaný nezdárný synek
Policie v akci II (303): Potrestaný nezdárný synek

Pán světa

Na tísňovou linku volá mladá žena, že jí přítel napadá. Když hlídka přijíždí na místo, nemohou se do domu dostat. Naštěstí ale přichází paní, která má od domu klíče a hlídku pouští dovnitř. Ukáže se, že je to matka domnělého útočníka. Té se celá situace velmi dotkne a za svého syna se stydí. Ten opravdu svou družku, která je navíc těhotná, uhodil ve chvíli, kdy po něm chtěla peníze na nákup.

Podívejte se na ukázku:

Policie v akci II (304): Pán světa
Policie v akci II (304): Pán světa

Mladík nemá pocit, že by se něco stalo, situaci neřeší. Je nezaměstnaný, nehodlá dělat podřadnou práci a tak tráví čas doma a hraje PC hry. Končí to tak, že svou matku i těhotnou družku vyhazuje z bytu. Vzhledem k tomu, že mladá žena na něj nechce podat trestní oznámení, hlídka mladíka jen poučí a odjíždí. Matka násilníka se rozhodla, že si těhotnou dívku vezme k sobě do té doby, než porodí.

Zničené vlasy

Na linku 158 volá žena, aby policisté okamžitě přijeli do kadeřnictví, kde se nachází, že zde došlo k trestnému činu krádeže. Dispečink posílá na místo autohlídku, aby prošetřila celou věc. Když policisté dorazí na místo, kadeřnice jim líčí, že u nich byla žena, která si objednala střih a barvení vlasů, ale údajně nebyla s výsledkem spokojena a tak odcizila vlasovou kosmetiku za skoro 3 tisíce korun. Hlídka na nedaleké zastávce MHD pozná ženu s výrazně červeně obarvenou hlavou. Okamžitě jim začne vysvětlovat svou verzi toho, co se stalo: že má zničený život, neboť jí kadeřnice udělala na hlavě naprosté peklo a ona teď nemůže ani vyjít na ulici, natož mezi lidi, nebo do práce.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci II (305): Vlasy
Policie v akci II (305): Vlasy

Klientka uvádí na pravou míru, že chtěla měděnou barvu, ne červenou. Kadeřnice se i nadále brání, že zákaznici nejprve ukázala paletu barev, ze které si žena vybrala měděnou barvu, ale chtěla, aby to bylo výraznější a víc „funky“. Kadeřnice jí nabízí, že barvu opraví vhodným přelivem, ale to žena odmítá. Hlídka ale žena na místě udělí pokutu za 4.000,- korun za to, že v provozovně kradla. Z toho je žena opravdu překvapena a možná i lituje, že se nedokázala na místě dohodnout jinak.

Policista v civilu – páteční Best Off

Policisté provádí běžnou pochůzkovou kontrolu, když se dostanou do křížku s mužem, který před nimi odhodí nedopalek na zem. Situace se vyhrotí a policisté chtějí muže legitimovat. Druhý mladík se ale dá na útěk. Zcela nečekaně pomůže policistům jiný muž, policista v civilu, který ho doběhne a zpacifikuje. Pak už jen stačí muže převézt na služebnu, ztotožnit a přestupky vyřešit.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama