Policie v akci: Odložené dítě, zoufalá matka, fotograf úchyl a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II (307) fotka
Policie v akci II (307) fotka
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Odložila dítě na úřadě

Na linku 158 volá úřednice sociálního odboru Prahy 6 Hana Rychlíková, že k nim někdo na úřadě asi odložil malé dítě. Na místo vyráží autohlídka policie. Projde úřadem a na chodbě sociálního odboru radnice skutečně nachází úřednici s malým chlapcem. Žena popisuje, že úřední hodiny skončily, chtěla jít domů, ale pak si na chodbě všimla chlapce. Někdo ho tu odložil i s taškou, co je uvnitř, se nedívala. Policisté si tašku prohlédnou – je v ní jen dětské oblečení – vzkaz od matky, rodný list ani adresa v ní ale není. Hlídka se proto snaží chlapce všemožně rozmluvit. Ten nejprve vypadá hodně nešťastně, ale nakonec řekne, že se jmenuje Honzík Válek.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Policie v akci II (308): Odložila dítě na úřadě
Policie v akci II (308): Odložila dítě na úřadě

Úřednice si vzpomene, že paní jménem Válková byla ráno na úřadě žádat o peníze. Policistům úřednice řekne, ať počkají na chodbě, že se dojde do kanceláře podívat, jakou má žena adresu. Po chvilce se vrací s malým lístečkem, kde je adresa napsaná. Policisté poděkují, chlapce vezmou do auta a jedou s ním do jeho bydliště. Na pomoc si zavolají OSPOD.

Policisté na byt Simony Válkové zazvoní, aby se zeptali, jak vysvětlí, že nechala syna na úřadě samotného. Paní, která jim otevře, je agresivní a na policisty se oboří, že jí ráno na úřadě odmítli vydat dávky a z čeho má asi syna živit. Mámu už nemá a chlap od ní utekl. Tak ať se o syna postará stát. Až bude mít peníze, zase si ho k sobě vezme. Policisté ženě vysvětlí, že situace se určitě dá řešit i jinak, než že svého syna opustí na úřadě. Ale že u ní chlapce skutečně nechat nemohou, protože je podnapilá a případ budou řešit jako odložení dítěte. Sám chlapec se k mámě nehrne a spíš se schovává za policisty.
 

Zoufalá matka

Je den. Na tísňovou linku volá nějaký člověk, aby oznámil pravděpodobně opilou matku s malým dítětem, o které se nedokáže postarat. Policisté jedou na místo, chvilku po ní pátrají, pak je ale nasměruje dispečink, že další oznamovatel nahlásil přesné místo. Když tam policisté dorazí, skutečně spatří na lavičce sedět Veroniku, vedle které stojí malá holčička, Kristýnka. Policisté vše s Veronikou začnou řešit, ta je ale doopravdy naprosto mimo, policisty skoro ani nevnímá. Policisté z ženy alkohol necítí. Až poté se policistům podaří z ženy dostat, že si vzala silná sedativa, může mít i krabičku v kabelce.

Podívejte se na ukázku:

Policie v akci II (309): Zoufalá matka
Policie v akci II (309): Zoufalá matka

Policisté volají záchranku a zjišťují, co dělat s dítětem. Když se ptají na otce, Veronika jim podává telefon a říká „Milan“. Policisté takové jméno v seznamu skutečně najdou a volají tam. Zvedne to Milan Vacek. Když slyší policisty, je vyděšený a ptá se, co se stalo. Když mu policisté řeknou, kde jsou, říká, že pracuje hned vedle a že okamžitě přijde. Milan mezitím policistům vysvětluje, že jim docela nedávno zemřela mladší dcera na vrozenou nemoc a že to manželka hodně špatně nese a asi to dnes omylem přehnala s léky. Záchranka Veroniku odváží, policisté Milana legitimují a nechávají mu jeho dceru v péči. Pak odjíždějí.

Fotograf úchyl – páteční Best Off

Policisté dostanou oznámení, že z jednoho bytu jsou slyšet podivné zvuky. Otevře jim muž, který tvrdí, že je v bytě sám, ale policisté slyší volání o pomoc. Zjistí, že v jednom pokoji jsou zamčené dvě ženy, které muž – fotograf vylákal do bytu s tím, že dělá casting na focení. Poté po nich chtěl, aby se převlékly do spodního prádla, což ženy odmítly. Poté je zamkl a nikdo neví, co by se stalo, kdyby nebylo všímavých sousedů.

Policisté mají radu pro ty, kdo přemýšlejí o účasti v nějakém castingu – firma by vždy měla být prověřená, měli byste si zjistit reference a o tom, kam jdete, byste měli vždy informovat blízkou osobu.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama