Policie v akci: Opilá řidička, bomba ve škole a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II (352)
Policie v akci II (352)
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Opilá řidička

Hlídka jede ulicí a na křižovatce z boční ulice si všimne nastartovaného auta. Zároveň to vypadá, jako by tam řidič spal. Zastaví a jdou se na situaci podívat. Skutečně to vypadá, jakoby řidička spala za volantem. Zaklepají, zabouchají, ale řidička se nehýbe. Otevřou dveře, neví, zdali ji nepostihla např. nějaká zdravotní nevolnost. Zajistí vozidlo, aby se náhle nerozjelo, a řidičku pomalu probudí. Ta vůbec neví, kde je a co se děje. Policistům je jasné, že není schopna řídit vozidlo, ale zatím nevědí, kde je problém. Žena se jim jeví jako opilá nebo pod vlivem prášků či jiných drog. Ale nelze vyloučit, že se jedná o zdravotní problém.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (351) - Opilá řidička

Žena se postupně probere, vystoupí z auta a z toho, jak mluví a co říká, je zjevné, že je silně podnapilá. Tvrdí, že nic neprovedla, že si jenom nastartovala, protože jí byla zima. Tomu ovšem neodpovídá poloha vozu. Policisté jí chtějí dát dýchnout, ale není toho schopna a tak se rozhodnou vůz odstavit. Při kontrole dokladů se ukáže, že vůz není její, a že dokonce ani nemá řidičský průkaz. Vůz není hlášený jako kradený. Řidička jim po několikerém dotazování sdělí majitele, který bydlí nedaleko a kterého žena na místo zavolá. Majitel vozu přichází, ukazuje se, že je to přítel řidičky. Žena u něj v noci byla, ale že mu vzala vůz, nevěděl. Potvrzuje, že něco vypili a nakonec se hodně pohádali a ona odešla v afektu. Muž se prokáže doklady k vozu a zároveň nechce na ženu podávat nějaké oznámení. Policisté si berou kontakt na muže a zároveň ho informují, že budou potřebovat, aby se dostavil na služebnu. Žena je zatčena, protože řídila pod vlivem.

Bomba ve škole

Je všední den dopoledne. Na tísňovou linku telefonuje údajný Jonáš Hromádka a ohlašuje při tom, že našel bombu ve sklepě domu na určité adrese. Má výraznou vadu řeči. Pak zavěšuje. Na zpětné volání ale nikdo nereaguje a na uvedené adrese je střední škola, vše proto působí podezřele a dispečink na místo vysílá hlídku. Policisty ve škole přivítá ředitelka Žaneta. Když jí řeknou, o co jde, odvede policisty do ředitelny, aby vše mohli vyřešit. Jonáš Hromádka se jmenuje jeden chlapec z druhého ročníku a ředitelka se i s policisty vydává za ním. Jonáš, když vidí policisty, tváří se vyděšeně. Vyděšeně policistům říká, že vůbec o ničem neví a že rozhodně nevolal.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (352) - Bomba ve škole

Žaneta policistům říká, že to je opravdu bezproblémový chlapec s dobrým prospěchem. Když začnou pátrat, proč se volající ohlásil jeho jménem, vyptávají se, jestli s někým neměl třeba spor. Když navíc policisté zmíní vadu řeči volajícího, Jonáše najednou napadne Ivo. Prý se teď nějak nepohodli kvůli jedné spolužačce. Žaneta Iva vyvolá rozhlasem. Ivo vejde a tváří se zamračeně, ale i trochu vyděšeně. Policisté se ho začnou vyptávat. Ivo nejdřív zapírá a tvrdí, že to na něj chce jen Jonáš hodit (ten to odmítá), ale nakonec se Ivo pod tíhou důkazů přizná. Řekne, že se mu nechtělo už na odpolední vyučování a že ho napadlo hodit to na Jonáše. Žádnou bombu pochopitelně nenašel. Policisté se rozhodnou, že Iva odvezou na služebnu. Žaneta zatelefonuje rodičům, aby tam dorazili. Policisté odjíždějí.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama