Policie v akci: Opilci na kole, fetišista. To a mnohem víc od pondělí na Primě

Na televizní obrazovky se 7. června v 16:55 vrací další premiérové díly Policie v akci. Sledujte příběhy plné policejních zásahů i napětí. Každý všední den. Na Primě.
Policie v akci IV (91) - Opilý závod
Policie v akci IV (91) - Opilý závod

reklama

Také v tomto týdnu se Policie v akci bude muset postavit k mnoha případům. Jak si poradí s přestupky i trestnými činy? Zde malá ochutnávka:

Opilý závod

Na tísňovou linku volá žena. Oznamuje, že ve městě se prohánějí opilí cyklisté. Na místo vyjíždí policejní hlídka. U cyklostezky nalézá dva muže, Filipa Konráda a Dušana Brdečku, kteří tam mají rozložené stolky, na nich papíry a pod stolky chladicí boxy. Sedí a popíjejí. Na jednom ze stolků je vyrovnáno větší množství alkoholu.

Ve chvíli, kdy policisté parkují vůz, přijíždí cyklista. Když vidí policejní hlídku, otáčí se a chce odjet. Jeden z policistů ale zasahuje a cyklistu dohoní. Je identifikován. Ukáže se, že pětačtyřicetiletý Patrik Drda je opilý. Nadýchal 2,5 promile. S policisty nekomunikuje, není toho schopen. Policista mu vysvětluje, že i to je přestupek a vypisuje pokutu.

Druhý policista vyslýchá majitele reklamní společnosti Filipa Konráda a Dušana Brdečku, kteří sedí u stolků s alkoholem. Ti tvrdí, že tam jen sedí a popíjejí. „To není protizákonné!“ říká Konrád drze policistům. Policista požádá, zda si může prohlédnout papíry na stole. Z těch je mu jasné, oč jde. Na papírech je v tabulce napsaná výsledková listina.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (91) - Opilý závod

Podnapilá skupina nakonec přiznává, že jde o cyklistický závod. Jsou to kolegové z práce a závod má být teambuildingové cvičení. Policisté dávají vědět hlídkám, že po městě jezdí opilí „závodníci“ na kole a informují je o trase závodu. Závod je ukončen.

 

Zloděj spodního prádla

Na linku 158 volá anonymní oznamovatelka, která uvádí, že z chodby bytového domu, kde žije, se ozývají podivné zvuky. Má dojem, že se někdo dobývá do cizího bytu sekyrkou, protože to dělá strašlivý hluk. Navíc uvádí, že sousedka, která je majitelkou vykrádaného bytu, je nyní rozhodně v práci, čímž si je jistá. Na místo je tedy vyslána policejní hlídka, která má místo ohledat.

Strážníci přijíždějí před bytový dům, rozhodnou se vejít dovnitř a prozkoumat, co se ve vchodu děje. Nevypadá to na žádnou podezřelou činnost, dokud nenarazí na jedny dveře, které jsou poničené sekyrkou, dokonce pootevřené. Hlídka v obavě, že je zloděj vybaven sekyrkou, vytahuje služební zbraně.

Podívejte se a exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (95) - Zloděj spodního prádla

V ložnici zahlédnou muže, který se probírá ve spodním prádle. Hlídka na něho zvolá, aby si ihned dal ruce za hlavu, muž vypadá vyjeveně, na první pohled není duševně příčetný. Nechová se agresivně, spíš je vyděšený. Hlídce se v úvodu podaří zajistit sekyrku, kterou delikvent odhodil opodál.

Zadržený Martin Růžička v jejich jednání neklade odpor. Policisté chtějí muže odvést do policejního vozu, on se s nimi přetahuje, aby si mohl rychle uzmout aspoň jedny spodní kalhotky jako suvenýr. Jiný odpor hlídce neklade. Do toho nečekaně přichází majitelka bytu. Policisté ji informují a poučí o dalším postupu v případu, načež odvádějí podezřelého, aby jej odvezli na oddělení psychiatrie.

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci.

Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.

Dívejte se každý všední den v 16:55 na Primě

reklama

reklama