Policie v akci: Soused za všechny peníze, zanedbaná holčička a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II - Vysněný soused
Policie v akci II - Vysněný soused
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Vysněný soused

Policii volá mladší muž, že mu bláznivý soused poničil auto. Policie přijíždí k rodinnému domu, před kterým stojí poškrábaný vůz. Na policisty čeká mladý pár. Muž říká, že dům nedávno koupili a soused jim začal dělat různé naschvály. Například nyní mu poničil auto, i když ho parkuje před svým domem, protože dříve před jeho domem byl zvyklý parkovat právě soused, tedy asi chce, aby muž parkoval v jiné ulici a ne před svým domem.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (258): Vysněný soused

Když muž ukazuje policistům škody na voze, všimne si, že má za stěračem lísteček – otevře ho a tam stojí: "3...2...1...exploze". V tom se ozve rána. Někdo odpálil dělobuchy. Do toho vychází z vedlejšího domu soused – jde k nim po chodníku, je vysmátý a pronáší: "Copak, snad jste se nepos**li z mého překvápka ha ha ha." Všichni jsou v šoku. Muž tvrdí, že nic neudělal, že to byla jen petarda a nezpůsobil škodu. To se ale mýlí – kromě narušení občanského soužití se jedná o obecné ohrožení a útok na veřejného činitele.

Matka žebračka

Na linku 158 volá oznamovatelka: všimla si prý v parku dvojice matky s dcerou. Matka údajně spí na lavičce, dítěte si vůbec nevšímá, holčička (5 let) je tudíž bez dozoru. Na místo je vyslána autohlídka policie. Když ale policisté přijedou na místo, najdou na lavičce pouze matku, která tvrdě spí. Je zanedbaná, na první pohled ze slabších sociálních poměrů. V tu chvíli k policistům přibíhá oznamovatelka a poněkud hystericky sděluje, že dcerka spící ženy tu ještě před chvílí byla, oznamovatelka ji ale na chvilku spustila z očí a holčička zmizela. Žena ji popisuje jako asi pětiletou, udává vzhled a oblečení. Prý tu seděla na lavičce vedle opilé matky a žebrala do mističky peníze.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (259): Matka žebračka

Policie se marně snaží probrat matku. Ta spí, maximálně sem tam něco zamumlá. Policie žádá oznamovatelku, aby u ženy počkala, a vydává se holčičku hledat. Nemusí pátrat dlouho, dívku nachází o kousek dál, kde pod stromem sedí spolu s dvojicí bezdomovců. Oba si s ní povídají, mističku má dívka pořád u sebe, bezdomovci jí peníze nevzali. Policie dívku přebírá, vrací se k matce, tu ale proberou jen tak napůl. Volají tedy pracovnici OSPOD, aby si převzala holčičku. Ta přijíždí, policisté ji informují o situaci. Pracovnice OSPOD si holčičku převezme. Opilou matku dítěte převážejí na záchytku. Ženu čeká obvinění ze zanedbání péče a následné šetření celé rodinné situace, během kterého bude policie spolupracovat s OSPOD.

Muž v řece – páteční Best Of

Policie dostala hlášení, že se u Vltavy někdo pravděpodobně snaží o sebevraždu utopením, okamžitě se proto na místo vydala hlídka, aby situaci zkontrolovala. Chvíli prohledávala okolí, až si všimla siluety muže, který stál po pás ve vodě a díval se nepřítomně před sebe. Když se ho policie zeptala, co tam dělá, podíval se na ní, byl viditelně “mimo” a s lehce pobaveným výrazem řekl, že nechápe, proč se nikdy nenaučil plavat. Muž stojící ve vodě dále řekl, že vylézt ven nechce, prosil policisty, ať ho nechají na pokoji, že se chce sám vypořádat se svým osudem.

Policistům nechtěl prozradit, proč chce skoncovat se životem. Celou dobu mlžil. Poté, co s ním ale jeden z policistů trpělivě rozmlouval, muž řekl, že trpí leukémií, a že nejspíš zemře. Začal se litovat, že nemá nikoho, komu by na něm záleželo, a že v zázračná uzdravení nevěří. Během toho, co tohle říkal, začal postupovat ve vodě dál a dál. V tu chvíli se policista rozhodl zasáhnout a po muži skočil a zachránil ho. Poté mu zavolali záchranku.

Dívejte se každý všední den v 16.55 na Primě nebo v repríze v 02.25 na Prima Krimi nebo online v našem archivu.

reklama

reklama