Policie v akci: Spor o židli na úřadě a podivný muž s octem

Premiérové díly Policie v akci startují již 20. 1.
Spor o židličku
Spor o židličku
archiv TV Prima

reklama

Na premiérové díly Policie v akci se můžete těšit od 20. 1. Zatím pro vás máme reprízy těch nejlepších epizod. Podívejte se, na co se můžete tento týden těšit.

Spor o židličku

Je všední den. Na tísňovou linku volá mladá žena Irena, že nějací lidé právě napadli na chodbě městského úřadu jednu její známou. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka. Když policisté dorazí na místo, spatří čtyři lidi, jak do sebe strkají a nadávají si. Když se do toho policisté vloží, strkanice nepřestává a všichni navíc najednou začnou na policisty křičet svou verzi pravdy. Regina útočí na Kateřinu, ta se snaží bránit. Regině pomáhá ještě její manžel Jaroslav, ale jen tak trochu, Regina je nejagresivnější. Kateřina se ale rozhodně nechce nechat. Strkají do sebe, mlátí se kabelkami. Irena vypadá, že je do situace nejméně zatažená a říká, že když sem před chvilkou přišla a ti dva (Regina a Jaroslav) strkali do její známé, tak raději zavolala policisty. Ale prý neví, o co jde.

Když se policistům podaří od sebe peroucí se Reginu a Kateřinu oddělit, začnou zjišťovat, co se stalo. Regina vykřikuje na celé kolo (a Jaroslav ji stejně tak nahlas přizvukuje), že je to škandál, jak se ta žába chová ke starším lidem. Hanba, hanba! Zatknout by ji měli!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Spor o židličku

Kateřina si to ale nechce nechat líbit. Rozčileně policistům říká, že jsou ti dva (Regina a Jaroslav) úplní agresivní blázni. Že si v klidu čekala na smluvenou schůzku s úřednicí, když jí najednou ta ženská začala podtrhávat židli, na které seděla. Rozhořčeně dodává, že se samozřejmě začala bránit. Jak je ještě vzteklá, najednou židličku popadne a rozhodně se na ni posadí. To se ale Regině vůbec nelíbí a začne vykřikovat, že ta ženská nemá stud nechat postávat ubohého invalidu a začne se s ní o židličku přetahovat. Jaroslav jí pomáhá. Policisté je od sebe musí oddělit a ještě i zabavit židličku, protože jinak se ji každý z nich stále snaží ukořistit. Irena Kateřinu nabádá, aby se chovala rozumně, že moudřejší ustoupí. Kateřina uznává, že má pravdu a přestává se hádat. Policisté konečně mohou všechny v klidu legitimovat a zjistit, co se stalo. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Už klidná Kateřina vysvětluje, že ji to prostě naštvalo z principu, že ten chlap vůbec nevypadá jako invalida, a hlavně na ni jeho žena začala okamžitě útočit. Regina se cítí pořád dotčená a říká, že ta holka neměla co sedět na jediné židličce, když kdykoliv měl přijít nějaký invalida. Když se Kateřina ptá, kde tedy má Jaroslav průkaz ZTP, Regina je uražená, že nic takového nemají, protože ti strašní úředníci mu to nedali, ale že je cukrovkář a má nemocnou nohu a basta. Pak říká Jaroslavovi, že tady nebudou a že si tu svou věc přijdou vyřešit jindy, když tu budou jen slušně vychovaní lidé. Jaroslav s ní souhlasí a oba dva odcházejí. Už úplně klidná Kateřina se policistům omlouvá, že se nechala unést. Policisté odjíždějí.

Věc poté řešila přestupková komise na tom samém úřadě a Regina s Jaroslavem dostali pokutu několik set korun za přestupek proti občanskému soužití.

Muž s octem

Je všední den dopoledne. Na tísňovou linku volá žena Eva a říká, že někdo nastříkal nějakou kapalinu, asi ocet, do elektrického rozvaděče, a že to působí jak nějaká sabotáž. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka. Když policisté dorazí na místo, Eva je vítá před barákem. Vede je dovnitř a popisuje, že si šla pro něco do sklepa, když na chodbě ucítila strašný pach octa a pak zjistila, že je otevřený elektrický rozvaděč. Když do něj nakoukla, zjistila prý, že je vnitřek celý politý asi octem. Ukazuje jim rozvaděč a je to tak. Eva dál policistům říká, že tomu moc nerozumí, ale že jí to přišlo jako nějaká sabotáž, že to přece může nějak chemicky reagovat s elektřinou, že ocet je kyselina. Vypadá znepokojeně. 

Muž s octem
Autor: archiv TV Prima Muž s octem

Když se jí policisté ptají, jestli někoho neviděla nebo jestli netuší, kdo to mohl udělat, Eva si zhluboka povzdechne a řekne, že má takové podezření. Že v domě bydlí soused, jistý pan Kašpárek, a ten je takový hodně zvláštní, pořád mluví něco o nějakém spiknutí mocností a nedávno ho viděla, jak sprejuje ocet na chodník před barákem. Může to být ale náhoda, nechtěla by prý někoho jen tak obvinit. Když se policisté zeptají, kde bydlí, Eva jim říká patro a číslo bytu, ale prý tam s nimi nepůjde.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muž s octem

Policisté zvoní u dveří a po chvilce jim Antonín otevře. Z bytu je cítit ocet. Hned za dveřmi je položeno několik lahví s octem a rozprašovač. Když se ho policisté na rozvaděč ptají, přiznává, že to udělal, ale že to udělal pro dobro všech lidí v domě. Popisuje policistům, že ten ocet tam nastříkal kvůli prachu, aby nezačal hořet. Prý ocet rozstříkal i po domě, aby všechny ochránil před tou chemií, co padá z letadel. Strašně zaujatě vysvětluje policistům, že ty bílé čáry, co se objevují na nebi za letadly, jsou jedy, které na nás rozprašují západní mocnosti, abychom se tolik nerozmnožovali. To, co mu policisté říkají, Antonín moc neposlouchá, jen si stále mele to svoje. Nijak se jim ale neprotiví, když ho požádají o doklady, klidně jim je ukáže. Odmítá ale uznat, že udělal něco špatně, že vnikl do elektrického rozvaděče, kam smí jen odborníci, a ještě tam rozstřikoval tekutinu.

To už přichází Eva, která je očividně na Antonína delší dobu rozčílená. Vyštěkává na něj, ať už proboha do těch svých bláznivin nezatahuje ostatní lidi z domu, že to není poprvé, co ten smrad z octa musejí všichni čuchat, ale že to tentokrát už přehnal. Antonín je dotčený, říká jí, že by měli být spíš všichni vděční, když je chrání před těmi jedy z letadel.

Policisté Antonína informují, že se zřejmě dopustil přestupku, a v tom případě bude předvolán k přestupkové komisi. Antonín jim říká, že klidně, že tam třeba někdo pochopí, že nedělá nic špatně. Policisté odjíždějí.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

reklama

reklama