Policie v akci: Zdrogovaný automechanik, potyčka před obchodem a mnohem víc

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II automechanik
Policie v akci II automechanik
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Zdrogovaný automechanik

Je den. Policejní hlídka si při běžné hlídkové činnosti povšimne auta, které, když je vidí, prudce mění směr. Pustí majáky a vydají se za ním. Automobil se snaží ujet, ale zabočí do slepé ulice a je nucen zastavit. Ve voze sedí řidič s mladou dívkou. Policisté ho vytěžují a zjišťují totožnost obou osob. Ukáže se, že podezřelý je automechanik z nedalekého servisu, který vyjel auto vyzkoušet.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Policie v akci II (322): Zdrogovaný automechanik
Policie v akci II (322): Zdrogovaný automechanik

Policisté se ptají, proč tedy před nimi ujížděl, mužovo chování se jim zdá nestandardní. Muž jen říká, že zpanikařil, když viděl policii. Ale ozývá se dost rozčilená Nikola, která na něj řekne, že bere pervitin, a ujížděl proto. Policisté po něm chtějí doklady, řidičák nemá, a následně lustrací zjišťují, že má zákaz řízení, což prý v práci nikdo neví. Policisté zajišťují vůz a muže odvážejí na služebnu.

Potyčka před obchodem

Policisté provádějí běžnou hlídkovou činnost. Během ní si všimnou konfliktu muže a ženy, který probíhá na chodníku před prodejnou potravin. Dvojice se přetahuje o batoh, muž se snaží ženu udeřit pěstí a utéct. Muž má zjevně navrch, ženu ohrožuje na zdraví, žena se ale nechce vzdát. Policisté vyzvou muže, který je útočný (žena se jen zuby nehty drží batohu), aby zanechal protiprávního jednání. Muž ale nereaguje, policisté ho musí za pomocí hmatů a chvatů zpacifikovat a nasadit mu pouta, aby ženu ochránili. Následně policisté zjistí, že se jedná o potyčku mezi zlodějem a majitelkou prodejny, která se rozhodla bojovat o své zboží. Muž se brání tím, že se žena zbláznila. Vymýšlí si, že zboží už v batohu měl, a to z jiného obchodu. Prodavačka spolu s majitelem v obchodě ukážou záznam z bezpečnostní kamery, který usvědčí muže, že si zboží do batohu nastrkal v jejich obchodě. Lustrací muže navíc policisté zjistí, že nekradl poprvé. Odvážejí ho na služebnu. 

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama