Potyčka kvůli třídění odpadu!

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Série příběhů z každodenní policejní praxe.
Policie v akci II foto
Policie v akci II foto
archiv TV Prima

reklama

Domácí škola

Na linku 158 volá učitelka základní školy. Prý má obavy o jednu žačku, která se už přes měsíc neukázala ve škole. Rodiče s ní sice komunikují a tvrdí, že dívka je dlouhodobě nemocná a potřebuje pobyt v lázních – dokonce to i lékařsky doložili – oznamovatelka z toho ale nemá dobrý pocit a je přesvědčená, že v tom je něco jiného, a že rodiče lžou. Udává adresu. Policie to jede prověřit. Na udané adrese jim otevře manželský pár. Jsou oba velmi alternativně oblečení. Chvíli opakují, že dcera je již několik týdnů v lázních, policie si ale v chodbě/obýváku všimne mnoha „rekvizit“ mladé slečny, které vypadají denně využívaně (např. oblečení, aktovka…).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (120): Sekretáři

Rodiče povolují, přiznávají, že dcera je v bytě. Policie se na ní jde podívat, dcera je oblečená ve stejném stylu, jako rodiče. Z policie je nesvá. V jejím pokoji to vypadá na improvizované „školní“ prostředí. Dcera policii situaci osvětluje – rodiče jí učí doma. Rodiče to přiznávají a pouští se do zanícené debaty, že školní systém je na nic, že dětem jen škodí, a že to oni nedopustí, a že už brzy se jim snad podaří odstěhovat z Prahy a žít v přírodě atd. Policie rodiče upozorní, že dceru sice mohou učit doma, ale musí se na pravidlech dohodnout se školou. Oni ale musí celou situaci nahlásit OSPODu.

Tříděný odpad

Na tísňovou linku volá mladá žena, Lucie, a říká, že ji napadl soused před domem a ať rychle někdo přijede. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka.

Když policisté dorazí na místo, uvidí dva lidi, jak se strkají u popelnic. Jeden je mladá žena Lucie a ten druhý je starší pán František. Když Lucie vidí policisty, hned na ně mává a afektovaným hlasem volá, ať jí pomůžou, že ji tady ten bláznivý chlap napadl. Když policisté přijdou blíž a začnou vše řešit, mluví hlavně Lucie. Afektovaně vysokým hlasem jim vypráví, že šla normálně vynést smetí, když k ní najednou přišel tenhle chlap a začal do ní strkat a nadávat jí a podobně. Vůbec prý neví, co jí chtěl, a tak mu řekla, že jestli toho nenechá, že zavolá policii, a on nenechal, tak tu policii zavolala.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (121): Tříděný odpad

Když se policisté ptají Františka, co on na to řekne, mluví zpočátku potichu a mumlá, že jen chtěl tuhle slečnu důrazně upozornit, ať nevyhazuje pořád odpadky, které patří do kontejneru na tříděný odpad. Lucie se rozčiluje, že to snad není pravda, že je mu je do toho, co vyhazuje úplný kulový a ať ji nechá na pokoji. František argumentuje životním prostředím, že je mladá a nemělo by jí to být jedno. Evidentně se neshodnou.

Důležité ale je, a Lucie to připomíná, že ji fyzicky napadnul. František to nepopírá, ale říká, že ji prostě jen chtěl odstrčit od popelnice, aby zase nevyhazovalo to, co do popelnice na směsný odpad nepatří. Opět vytahuje přírodu a to, že k ní máme jako lidstvo zodpovědnost. Stojí si za tím, co dělá. Když po něm policisté chtějí občanku, klidně jim ji ukáže.

Lucii ale připadá, že Františka měli policisté už dávno odvést v poutech a štve ji, že tomu tak není. Začne se rozčilovat, že tohle není možné, že ona je tady ta napadená a že se s tím dědkem nemají co vybavovat. Začne říkat, že to, že se jí dotkl, si pěkně odskáče, a že si bude vyhazovat, co chce. Vezme pytel s odpadky, který do téhle chvíle ležel na zemi vedle popelnice a začne ho vyhazovat. Františka to rozčílí a říká policistům, že na tohle přece musí být nějaký zákon, aby lidé třídili. Je očividně nešťastný z toho, jak si Lucie počíná.

Nakonec se policistům podaří situaci uklidnit a vysvětlí mladé ženě, že zákon upravující povinnost třídění sice není, ale že jde o základní ohleduplnost vůči přírodě a tudíž by se nad sebou měla mladá žena zamyslet.

Tyto a další příběhy uvidíte tento týden v Policii v akci.

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě nebo online v našem archivu.

reklama

reklama