Premiérové díly Policie v akci jsou zpět! Okradený senior, fotbaloví vandalové a mnohem víc

Sledujte nové příběhy Policie v akci od 31. srpna na Primě. Každý všední den v 16.25. Jaké případy budou strážci zákona řešit tentokrát? S jakým úspěchem a jak celé zapeklité situace nakonec dopadnou?
Policie v akci - Fotbaloví vandalové
Policie v akci - Fotbaloví vandalové
archiv TV Prima

reklama

V září pro vás máme od pondělí do středy premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy týdne:

Agresivní narkoman

Na linku 158 oznamuje záchranná služba, že posádka sanitního vozu je vyslána k oznámení učiněnému na linku 155 s tím, že došlo k fyzickému napadení seniora. Samotný útočník by měl být stále na místě, tedy je vyžádána součinnost hlídky Policie ČR. Policie přijíždí na místo, kde spatří sanitku záchranné služby. V ní vidí staršího muže, kterému ošetřují záchranáři tržnou ránu na hlavě. Policisté zjistí totožnost muže a dozvídají se, že by se mělo jednat o 73letého Ladislava Novotného, který bydlí v této ulici. 

Od muže se snaží zjistit, co se přihodilo. Ten je zjevně otřesený a odpovídá hodně zmateně. Šel domů od své dcery, když ho srazil nějaký kluk, starý kolem dvaceti let. Ani ho nestačil zaregistrovat a agresor ho nakopl do obličeje. Dále už si jen pamatuje záchranáře a sanitní vůz. Víc se z něj policistům nedaří dostat. Policisté se tak s mužem domluví, že se mu telefonicky ozvou po ošetření v nemocnici, až zjistí jeho stav a zajistí další postup. Sanitka odjíždí a policisté pročesávají oblast, zda se někde mladík neskrývá.

Policisty během hledání osloví nějaká žena s tím, že sanitku volala ona. Viděla celý incident z okna. Mluví s policisty sebejistě a v klidu. Jednalo se podle ní o mladíka kolem dvaceti let. Měl na sobě džíny a hnědou bundu, nejjasnějším znakem byl červený batoh na zádech. Šel prý velice zvláštně, jako by byl opilý nebo zfetovaný. Mladík údajně zničehonic narazil do jejího souseda a kopl ho do hlavy. Svědkyně si nemyslí, že měl k tomu nějaký důvod, a nevšimla si, že by mezi nimi proběhl nějaký rozhovor. Když na něj zakřičela, agresor někam odběhl. V tu chvíli jsou policisté informováni operačním střediskem, že hned ve vedlejším panelovém domě byl spatřen mladík, který nejspíše vykrádá sklepní kóje. Policisté ani nemusí nastupovat do vozidla, jelikož se opravdu jedná o pár metrů.

Oznamovatel čeká na policisty před budovou. Dost nervózně přešlapuje. Hlásí jim, že si šel do suterénu zkontrolovat své kolo, když narazil na mladíka, kterého nikdy předtím neviděl. Vypadal dost špinavě a zjevně byl zdrogovaný. Oznamovatel se ho zeptal, co zde dělá, načež mu mladík začal nadávat. Oznamovatel poznal, že mladík nebude při smyslech, a tak raději zavolal na 158. Nechtěl riskovat, že by ho agresor napadl a nějak mu ublížil. Oznamovatel ukáže policistům na schody vedoucí do suterénu a sám zůstává nahoře. Policisté jdou dolu do suterénu a už po cestě oznamují, že jsou od policie. Agresora vidí ležet na zemi u sklepních kójí.

Odpovídá popisu oznamovatelky/svědkyně a má u sebe červený batoh. Nedbá na povely policistů. Policisté tak po přistoupení blíže vidí, že je agresor ve špatném stavu a ztrácí vědomí. Objeví vedle něj položenou prázdnou injekční stříkačku. Volají tak okamžitě záchrannou službu. Po příjezdu sanitky je konstatováno, že se agresor předávkoval. V celé věci je na místě dáno podezření z přečinu výtržnictví, kdy právní kvalifikace bude dále upřesněna po lékařském vyšetření poškozeného. Samotný podezřelý bude prvotně v péči lékařů a následně si jej převezmou policisté.

Fotbaloví vandalové

Na linku 158 přichází za sebou hned několik telefonních hlášení, že po ulicích Prahy 7 se pohybuje parta fotbalových fanoušků, která jde nejspíš ze zápasu Sparty a která obtěžuje své okolí, narušuje pořádek a ničí majetek. Několik občanů přímo telefonicky žádalo o zásah policie. K popsané lokaci, hlavní ulice Milady Horákové na Letné na Praze 7, vyjíždí policejní autohlídka. Policisté, už když z dálky projíždějí ulicí, z vozu slyší skandování a křik. Po ujetí několika dalších desítek metrů uvidí skupinu čtyř mužů, kteří jsou oblečení ve fotbalových dresech.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (42) - Fotbaloví vandalové

Jde o čtyři velmi statné muže s širokými rameny a holou hlavou, kteří vykřikují Sparta, kopou do okolních aut, kolem kterých procházejí a která se snaží i rozhoupávat. Pokřikují i na kolemjdoucí. Nejprve se je snaží policisté slovně ztišit a také upozorňují na to, aby přestali okamžitě být agresivní. Agresoři ale policisty zpočátku zcela ignorují a ještě více začnou vykřikovat fotbalová hesla. Policisté již velmi důrazně skupinu agresivních fanoušků vyzvou, aby přestali okamžitě s rasistickými nadávkami, a upozorňují je na porušení práv, přestupek nebo jiné. Vůdce party se na policisty utrhne, aby si hleděli svého a jeli raději někam chránit a pomáhat a nešikanovali je, že jen oslavují vítězství svého klubu. Když na to policisté nepřistupují, začne je vůdce ignorovat a snaží se povzbudit celou skupinku ostatních tří mužů, aby se nedala policisty zastrašit, že jsou to určitě zas… slávisti.

Muži začnou být agresivní k policistům, povzbuzeni „odvahou“ svého šéfa, chtějí do policistů postrkovat; dojde k třenici mezi fanoušky a hlídkou. Během té chvíle na místo přijíždí další policejní autohlídka. Tito policisté běží na pomoc kolegům a společně pacifikují fanoušky, kteří už v té chvíli fyzicky útočí na policisty. Po zásahu druhé hlídky se podaří policistům urostlé agresivní typy uklidnit. Ti budou stíhání nejen za vandalismus, napadení policisty, ale i za rasistické výroky. Policisté postupují dle zákona a při přepravě a kontrole, zda nemají muži u sebe zbraně, informují agresory o jejich právech i o tom, čeho se dopustili.

Lazar, nebo opilec

Je den. Na tísňovou linku telefonuje hysterická Jana, že po ulici jede v autě nějaký namol opilý šílenec, kličkuje a vyklání se z auta a že určitě brzy někoho zabije, že už málem zabil ji. Když policisté dorazí na místo, vidí pomalu jedoucí kličkující auto. Na ulici stojí Jana s telefonem v ruce a hystericky na ně mává a křičí, že to ona volala, a ať to auto zastaví. Mladý muž, Adam, běží podél auta a snaží se ho zastavit, na místě řidiče sedí starší muž a vůbec nevnímá, co se okolo něj děje.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (312) - Lazar nebo opilec

Policisté začnou zasahovat a snaží se auto zastavit. Policistům se nakonec podaří vůz zastavit a začnou zjišťovat, co se stalo. Řidič nereaguje, ale žádný alkohol z něj cítit není, proto policisté volají záchranku. Jana doposud běhala okolo, že mohl někoho zavraždit, když ale zjistila, že Alois má zřejmě mrtvici nebo infarkt, najednou ho začíná strašně litovat. Záchranáři přijíždějí a začnou se o Aloise starat. Potvrzují policistům mrtvici. Policisté odstavují Aloisovo auto ke krajnici.

Dívejte se každý všední den v 16.25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama