Šikana ve škole, utajená narozeninová oslava a to nejlepší z Policie v akci

Sledujte nové příběhy Policie v akci každý všední den v 16.50 na Primě. Už teď se můžete podívat v předpremiéře na vybrané scény.
Policie v akci: šikana
Policie v akci: šikana
archiv TV Prima

reklama

Nejzajímavější případy týdne:

Šikana

Na linku 158 volá ředitel základní školy Michal Plíšek a hlásí, že řeší problém šikany jejich žáka a obává se, že došlo i k trestnému činu. Neví, jak má celou záležitost řešit a žádá policii o pomoc ve vyšetřování případu šikany. Když dorazí na místo, po zjištění, kde se ve škole nachází ředitelna, se tam vydají. Škola je prázdná, zrovna probíhá vyučování, a tak na chodbách neběhají děti. V ředitelně na ně již čeká ředitel Michal Plíšek, vedle něho sedí Zdeněk Kabát, žák sedmé třídy, který by dle původního sdělení ředitele Plíška měl být šikanovaný. Chlapec má sklopenou hlavu a nedívá se policistům do očí, ani když s ním hovoří. Ředitel Plíšek vyzve Zdeňka, aby počkal na chodbě, že si nejprve s policisty promluví on sám a že už brzy přijede jeho maminka, ať se ničeho neobává. Snaží se chlapce uklidnit.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (37) - Tak trochu jiná šikana

Poté, co Zdeněk opustí ředitelnu, policistům pak vyjeví, co se ve škole přihodilo. Popisuje, že se mu do rukou dostalo video, na kterém je třináctiletý žák jejich školy Zdeněk Kabát nahý a skáče přes švihadlo. Toto ponižující video zveřejnil někdo na internetu a jeden z žáků jejich školy o tom řediteli řekl. Natočený Zdeněk ale nechce říct, kdo ho donutil video natočit a tvrdí, že video natočil dobrovolně pro zábavu.

Co když se šikana týká i vašeho dítěte?

Ředitel Plíšek dále uvádí, že již zavolal i matce chlapce, která je na cestě do školy. Plíšek je z celé situace konsternovaný, nikdy dříve nic podobného na jejich škole nezažil a je v šoku, z toho, co se stalo a k čemu u nich došlo. Matka Zdeňka pak ještě uvede policistům, že synovi poradila, ať si těchto spolužáků nevšímá, upozorňuje ale na to, že netušila, že jej její syn obětí šikany. Poté se matka rozpláče a prosí syna, aby jí řekl, kdo mu to udělal. Ten ale mlčí, má slzy na krajíčku a svěšenou hlavu. Je vidět, že je z celé situace traumatizovaný. Ředitel tedy zavolá do ředitelny oba podezřelé chlapce Lukáše Vacka a Jakuba Černého.

Sebevraždy malých dětí jsou nebezpečně přehlíženým fenoménem

Po výslechu policistů obou patnáctiletých mladíků Lukáše a Jakuba a znovu po rozhovoru Zdeňka vychází najevo, že Zdeňka Kabáta oba starší žáci Lukáš Vacek a Jakub Černý již několik týdnů šikanují, a nakonec ho donutili pod pohrůžkou násilí, aby s nimi natočil i ponižující video. Zdeněk stále jen smutně kouká do země. Jeho maminka má slzy na krajíčku a ředitel je na oba chlapce, Lukáše a Jakuba rozčílen a hrozí jim minimálně školním postihem, a dokonce i vyloučením.

Kyberšikana je takřka nejrozšířenější zločin současnosti

Narozeniny

Je den. Na linku 158 oznamuje senior František Holub, že je právě před domem, kde má důvodné podezření, že se v jeho bytě pohybují cizí lidé. Muž se obává, že je svědkem loupeže odehrávající se přímo před jeho zrakem a požaduje příjezd policejní hlídky. Policisté vcházejí do domu, jdou k bytu. Hlídka chvíli vyčkává a zaslechne, jak se společnost náhle přestane se vzniklým hlukem bavit a někdo jen poznamená – „Tiše, připravte se!“ Hlídka vstoupí do společenské místnosti a všem přítomným zatuhne úsměv a zadrží zběsilý výkřik „Všechno nejlepší!“ Je zřejmé, že se policisté dostali doprostřed chystané narozeninové oslavy pro Františka Holuba. Stůl je svátečně prostřen, je zde připraveno pohoštění a dort pro oslavence. Hlídce se hned na to představuje dcera Holuba, Sabina, která vysvětluje, že chtěli tatínka mile překvapit.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (40) - Narozeniny

Na oslavu jeho narozenin sezvala s pomocí syna Felixe, který postává opodál, celou vzdálenou rodinu a následně jej chtěli uchvátit již nachystanou oslavou. Udává také, že požádala tatínkova kamaráda Boleslava Havlíčka, který bydlí nedaleko, aby jej odlákal na pivo a oni měli čas pro něj tuto oslavu připravit. František je dojatý, že se jeho příbuzenstvo kvůli němu na místo sjelo, má radost, že vidí dceru, a především také vnuka Felixe, který se s dědou vesele vítá. Holub je sice plný radosti, ovšem zachvacují ho výčitky vůči hlídce, které se spěšně omlouvá, že se situace tolik lekl a zavolal je. Policisté mají pro chování muže pochopení. Senior je neúnavně nabádá, aby se na oslavě občerstvili. Během jeho přemlouvání na místo přichází i kooperující kamarád Boleslav, který se na Františka vesele směje a bouchá ho do zad s tím, jak ho rodina, na kterou po dobu večera nadával, myslela. František mu zatajení celé věci trochu vyčte s tím, aby se podíval, že dokonce k případu zavolal policii. Veselý František Holub neví, komu se věnovat dřív. Pobavená hlídka se se společností i seniorem loučí.

Ztracený skútr – páteční Best Of

Delta 107 při běžné hlídce zajistí odcizený skútr, na kterém sedí dva lidé. Skútr před nimi ujíždí. V průběhu pronásledování spolujezdec vysedá, ale hlídka dál pronásleduje ujíždějící skútr. Jsou informovány všechny hlídky v okolí. Nakonec se ale setkají se spolujezdkyní, kterou na místě ztotožní. Dívka ale tvrdí, že netušila, že je skútr kradený, že ji svezl kamarád. Nakonec se ale zjistí, že to nebyl kamarád, ale manžel spolujezdkyně. Dívka nadále tvrdí, že o ničem nevěděla. Nakonec je řidič dopaden. Ten tvrdí, že skútr není jeho, že se na něj jen koukal. Rozhovor s mužem je složitý a k ničemu se nechce přiznat. Až na služebně se zjistí, že je to opravdu manžel dívky, se kterou jel, a skútr byl odcizen Manželé se jistě nějakou dobu neuvidí.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (28): Odcizený skútr

Dívejte se každý všední den v 16.50 na Primě.

Sledujte Policii v akci ONLINE

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!