Sousedka rozdala bezdomovcům věci ze společných prostor!

Na tísňovou linku volá muž, představuje se jako Štěpán Houska a říká, že někdo asi vykradl společný prostor domu, ve kterém bydlí. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka.
vykradený sklep
vykradený sklep
archiv TV Prima

reklama

Když policisté dorazí na místo, čeká na ně Štěpán před domem se svou přítelkyní Leonou. Vedou je do sušárny, která je prázdná. Štěpán rozčileně říká, že tady měli uskladněné nějaké věci, načas, než pro ně něco seženou. Byly tady asi měsíc, naposledy se tu byl podívat  včera. Dnes si půjčil dodávku a chtěl je s přítelkyní odnosit a odvézt, ale sklep je prázdný. Když se policisté ptají, co tu všechno bylo, Leona velice smutně říká, že tu bylo pár věcí po babičce, která zemřela a její byt se musel vyklidit – komoda, koberec a postel. Dále tu prý měli dva spacáky, stan a koloběžku. Štěpán rozčileně říká, že škoda je určitě nejmíň deset tisíc korun. Leona přitakává, stan prý byl nový a nábytek po její babičce dokonce starožitný. V tomto domě jsou v nájmu, asi tři měsíce, mají tu trvalé bydliště a majitel bytu jim řekl, že tohle jsou společné prostory všech nájemníků a uskladnění věcí jim povolil.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vykradený sklep

Když to tak policistům vyprávějí, najednou do sušárny přichází a nakukuje seniorka. Je to Alžběta. Ptá se nepříjemně, co tu řeší. Když ji Štěpán a Leona vidí, nevypadají šťastně, nemluví na ni. Po dotazu policistů, jestli neviděla něco podezřelého nebo tu taky neměla věci, že sušárna byla asi vykradena, Alžběta důrazně a nepříjemně říká, že ONA tu tedy nic neměla a že všechno, co tu bylo, bylo jen bezcenné haraburdí, které tu stejně nemělo co dělat. To už Štěpán nevydrží a na Alžbětu vyštěkne, že jí snad jasně řekl, že to tu nebude navěky, že chtěl ty věci teď odvézt a že tohle je stejně společný prostor domu. Alžběta mu odsekává, že je to na sušení prádla, a ne na smetí. Leona oponuje, že to byly věci po babičce a měli to od majitele bytu dovolené. Alžběta řekne, že ty věci byly akorát tak dobré pro ty bezdomovce. To je podezřelé a Štěpán se jí začne ptát, co s těmi věcmi udělala.

Alžběta se začne vykrucovat, na tuto přímou otázku se jí nechce odpovědět a argumentuje různými způsoby, proč ty věci neměly v těchto prostorách být. Nakonec až policisté ji donutí, aby se přiznala. Rozčileně řekne, že to smetí nechala vyhodit. Štěpán na ni zařve, co že to udělala a Leona se smutně rozpláče, že to byly věci po její babičce. Alžběta se tváří zarputile.

Rozčilený Štěpán začne na Alžbětu křičet a vyhrožovat jí a vypočítávat škodu, smutná Leona se jí ptá, kam to dala a jestli to může dostat zpátky. Protože Alžběta nevypadá, že by něčeho litovala, Štěpán je stále rozčilenější a policisté musejí situaci opravdu začít uklidňovat, aby mladík starou ženu nějak nestrčil nebo podobně.

Alžběta říká, že pozvala nějaké bezdomovce, co stávají před obchodem, ať si to odnesou, protože to bylo smetí akorát pro ně. Když se jí policisté ptají, jestli věděla, že to je tady těch mladých lidí, neodpovídá, ale Štěpán říká, že to tedy věděla, protože jim to vyčítala. Trvá na tom, že na ženu podá trestní oznámení. Protože hodnota věcí byla vyčíslena na jedenáct tisíc korun, ženu čekal soud.

Dívejte se v úterý 26. června v 16.50 na Primě.

reklama

reklama