Stalker vniknul až do domu oběti!

Na linku 158 oznamuje slečna Jana Jonášová, že se nachází v Praze, na pozemku u svého domku. Oznamovatelka má problémy s mužem, který ji už delší dobu pronásleduje. Právě před chvílí při příchodu do svého domu zjistila, že jí dotyčný na pozemku domu zanechal dárek a květiny.
Nebezpečné pronásledování
Nebezpečné pronásledování
archiv TV Prima

reklama

Na místo je vyslána autohlídka policie. Policisté po příjezdu na místo kontaktují oznamovatelku, pětadvacetiletou ženu. Ta policistům sděluje, že jeden její bývalý známý ji pronásleduje. Už téměř celý rok ji obtěžuje zprávami sms, ve kterých jí vyznává lásku, sleduje ji a posílá jí do práce květiny.

Pronásledovatel jí vyhrožuje, zasílá zprávy sms. Píše, že jestli s ním slečna nebude, tak uvidí co se stane... Několikrát jí poslal i zprávu mms se svým odhaleným přirozením. Oznamovatelka dále policistům sdělí, že muže několikrát zahlédla i v blízkosti svého pracoviště.

Nebezpečné pronásledování - Policie v akci
Nebezpečné pronásledování - Policie v akci

Dnes při příchodu ze zaměstnání na pozemku domu našla květiny a plyšáka se vzkazem „jsi má jediná a já to nikdy nevzdám“. Slečna tvrdí, že si s tímto mužem pouze jednou vyšla na kafe, pak už se s ním neviděla a nechtěla s ním mít nic společného. Jeho chování ji už velice obtěžuje, je vystresovaná a má z pronásledovatele strach.

V tom okamžiku k policistům přichází sousedka z vedlejšího domu s tím, že viděla muže, který dával k domu sečny Jany květiny a dárek. Prý se pak ještě potuloval po okolí, je možné, že tu dokonce ještě je. Sousedka dále uvádí, že ho tu viděla v poslední době několikrát.

Oznamovatelka je z celé věci psychicky zcela vyčerpaná, říká, že jí není dobře a že se potřebuje posadit. Policisté ji tedy doprovodí do domu zde s ní dál řeší situaci, snaží se od ní získat další informace.

Nebezpečné pronásledování
Autor: archiv TV Prima Nebezpečné pronásledování

V tuto chvíli se rozrazí dveře domu a dovnitř vběhne dotyčný stalker s tím, že tu viděl zaparkované policejní auto, bojí se, že se slečně něco stalo a chce ji "zachránit". Slečna, když vidí stalkera ve svém domě, dostane hysterický záchvat. Křičí, aby odešel z jejího domu a konečně i z jejího života. Muž začne také křičet, že dívka je láskou jeho života a že bez ní nemůže žít.

Policisté na to muže vyzvou, aby se uklidnil, a okamžitě opustil dům. Když muž neuposlechne a dál se domáhá pozornosti své „vyvolené“, policisté ho zajistí a odvezou na služebnu. Mají důvodné podezření, že muž by se jinak nevzdálil od domu oznamovatelky a mohl ji dále obtěžovat, popřípadě jí ublížit – tak, jak dříve naznačoval v odeslaných sms zprávách.

Dívejte se v pondělí 30. dubna v 16.50 na Primě.

reklama

reklama