To nejlepší z Policie v akci

Páteční díl vždy nabízí to nejlepší z Policie v akci. Sledujte, jaké díly získaly největší pozornost.
Policie v akci Best of
Policie v akci Best of
archiv TV Prima

reklama

Těšte se například na příběh Nebezpečný cyklista

Cyklista jede po chodníku v prudké ulici. Na silnici je hodně aut, tak si to chce ulehčit. Z vchodu ale vychází stará dáma o holi a cyklista se s ní srazí. Stará dáma naříká bolestí, mladý muž popadá kolo, které je nepojízdné (má osmičku na předním kole) a peláší dál. Vše vidí svědek, muž, který zavolá záchranku a policii. Policisté přijíždějí ve chvíli, kdy už je na místě záchranka. Stará paní je krátce po operaci kyčle a nejspíš si ji poškodila, navíc má asi otřes mozku, odváží ji sanitka.

Svědek sedá s policisty do auta a jedou směrem, kterým muž zmizel. Dole, u řeky stojí na zastávce muž s kolem, odřenou tváří a rukama a čeká na autobus. Vše popírá. Pod nátlakem přiznává, že se se ženou srazil, ale tvrdí, že vstoupila na silnici a že je to slovo proti slovu – vzniká hádka mezi ním a svědkem. Nést za nehodu zodpovědnost cyklista očividně nechce. Policisté si jej odvážejí na stanici. Muži hrozí trest za ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci. Cyklista celou situaci bagatelizuje.

Také uvidíte případ Kontrola radního

Policejní hlídka zastaví vozidlo za účelem silniční kontroly. Když policista přistoupí k vozidlu, a vyzve muže k dechové zkoušce, řidič šlápne na plyn a začne z místa ujíždět. Hlídka ho pronásleduje, ale o dvě ulice dál vozidlo zajede na pozemek u rodinného domu a vjede do garáže. V okamžiku, kdy hlídka vystupuje z auta, se už zavírají elektrické dveře od garáže.

Muž se chová, jako by s vozem vůbec nejel. Policisté vstoupí na pozemek, zastaví dveře a prolezou mezerou do garáže. Muž je v šoku, ale pohotově vyhrožuje, že je významný politik a že tohle hlídce neprojde. A pokud ano, bude prý papíry mít za pár dnů zpět! Muž má dobré právní povědomí, což je patrné z toho, co říká. Na místě se odehraje dialog, kde si muž a hlídka vysvětlují různé paragrafy a oprávnění. Muž stále nespolupracuje, proto ho policisté nakonec zadrží. Muž se odmítne podrobit dechové zkoušce, ale od odebrání řidičského oprávnění ho to neochrání.

Dívejte se každý všední den v 16.55 na Primě nebo online v našem archivu.

reklama

reklama