Ukradené kočky, násilnický otčím a mnohem víc tento týden v Policii v akci

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty či podezření z trestných činů.
Policie v akci IV (75)
Policie v akci IV (75)
archiv TV Prima

reklama

Od pondělí do středy pro vás máme premiérové díly a ve čtvrtek a pátek reprízy.

Nejzajímavější případy tohoto týdne:

Ukradené kočky

Na linku 158 oznamuje paní Králová, že byla okradena, a žádá si pomoc policistů. Oznamovatelka více na linku 158 nesdělí s tím, že vše vysvětlí na místě policistům, až přijedou. Působí rozrušeně. K prověření daného oznámení je vyslána autohlídka policie Delta 105. Policisté přijíždějí na místo oznámení, kde na ně již před bytem čeká oznamovatelka. Žena je již v důchodovém věku a je očividně v domácím oblečení, přes které má navlečenou zástěru a na nohou domácí pantofle. Žena je nervózní a působí ustaraně. Sděluje policistům, že jí byly z bytu odcizeny její kočky, o které se stará. Policisté se sice diví jejímu oznámení, ale začnou celou záležitost prošetřovat.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (75): Ukradené kočky

Žena tvrdí, že jí kočky ukradl soused. Uvádí, že si je tím jistá, že to totiž není poprvé. Tento má mít rovněž kočku a jistě jí odcizil jejího kocoura, aby si zajistil přírůstek u své kočky. Policisté na ženu naléhají, aby jim ukázala její byt, tedy byt, ze kterého jí kočky měly být odcizeny. Dveře bytu otevírá muž, který začne křičet na oznamovatelku s tím, že je to kráva, která své kočky nechává volně pobíhat po domě, a kočky jí jistě utekly. Když uvidí policisty, trochu se zklidní, ale stále zvýšeným hlasem uvádí, že to není poprvé, kdy na něho sousedka bouchá kvůli kočkám, které ale on nemá a rozhodně jí je nekrade. Policistům muž sděluje, že se omlouvá, ale na takové blbosti, co sděluje jeho sousedka, nemá čas.

Policisté ženě sdělují, že jestli jim neukáže svůj byt, ze kterého měly být kočky odcizeny, tak se celou věcí nebudou zabývat. Oznamovatelka tedy policisty zavede do svého bytu. V bytě seniorky je její dcera, která sděluje, že se bála, když v bytě nenašla svou matku. Dále uvádí, že bydlí jedno patro nad svojí matkou a chodí se o ni starat a nosí jí obědy, jelikož její maminka není již zcela v psychické kondici. Paní Králová své dospělé dceři sděluje, že jí odcizili její kočky. Na toto dcera oznamovatelky hladí svoji maminku po vlasech a přitom sděluje, že její matka má stařeckou demenci a skutečně občas nějakou kočku vezme z ulice, ale ona tyto kočky zase pouští ven, jelikož tyto kočky jsou toulavé a zablešené. Oznamovatelka nechápe, co se děje. Její dcera jí celou situaci několikrát popíše a snaží se jí vysvětlit, jak se věci mají. Následně se tato policistům omlouvá s tím, že její dcera má asi pravdu. Policisté nemají co dále řešit. Dcera oznamovatelky i ona samotná se policistům omlouvají a dcera vede svoji maminku do bytu, kde se o ni postará.

Otčím

Dispečink obdrží oznámení od jisté Olgy Bláhové, která dramaticky sděluje, že je u ní dcera její sousedky a pláče. Děvče dle popisu vypadá, že je potlučené, a nelze ho uklidnit. Sousedka má obavu, že došlo k nějaké potyčce s jejím novým otčímem, který chodí po domě často opilý, a požaduje okamžitý příjezd hlídky. Policisté se rozjíždějí na adresu domu, kde se setkávají s Bláhovou, která ihned upozorní na to, že nechce, aby zvonili a upozornili na sebe dívku. Otevírá byt velice tiše a ještě v předsíni policistům sděluje, že otřesené děvče neví nic o tom, že policejní hlídku povolala. Její třináctiletá sousedka Andrea Kopřivová je údajně trochu potlučená v obličeji, Olze se ještě nepodařilo z ní dostat, co se vlastně u nich doma událo.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci IV (76): Otčím

Policisté přicházejí do kuchyně, kde mladá Andrea vzlyká, hned je zajímá, jestli je děvče v pořádku. Andrea však reaguje velice vyděšeně, hned si sbírá své věci, dotčeně po sousedce pokukuje a nechce s hlídkou spolupracovat. Strážníci ji proto musí pracně uklidnit a slíbit, že se jim může svěřit, pokouší se získat dívčinu důvěru. Je zjevné, že vystrašená Andrea má nějaké menší tržné rány v obličeji, roztržený ret a také potrhané oblečení, především pak vrchní část. Hlídce se podaří děvče pomalu uklidnit a za podpory sousedky ji přimějí k řeči. Andrea velice tiše a neochotně popíše, že se vrátila odpoledne ze školy a doma byl pouze druh její matky Jirka. Ten byl už toho času značně pod parou a odpočíval na gauči v obýváku. Následně se však vyškrábal na nohy, začal být na Andreu agresivní a žádal ji o jisté sexuální uspokojení. Dívka se ihned začala bránit, jenže to v muži probudilo ještě více agrese, zalehnul ji a začal ji osahávat na intimních místech. V boji jí pak potrhal i vrchní část oblečení. Andree se nakonec podařilo opilého muže nakopnout a svalit na zem. Rychle utekla k sousedce, kde se ukrývá doteď. Hlídka je v šoku a ptá se, kde se podezřelý muž právě nachází. Andrea jen s pláčem poznamená, že je asi doma, zároveň nechce, aby se o případu dozvěděla její matka. Při společné diskuzi nad tím, že si chování otčíma neměla mladá dívka nechat líbit, se ozve zuřivé bušení na dveře. Otčím Jirka se zjevně probral z mrákot a přišel si nevlastní dceru nekompromisně vyzvednout.

Policisté jdou agresorovi otevřít, ten se však jejich přítomností nenechá zastrašit a velice provokativně volá do bytu, že si jde vyzvednout nevlastní dceru, aby se umyla a upravila, než přijde matka. Hlídka je překvapena jeho sebestředností a muž jim jedním dechem sdělí, že právě Andrea je nezvladatelná, neustále se ho snaží svádět a zapříčinit, aby se s její matkou rozešel. Přitom ji nazývá velice nekompromisními výrazy. Sousedka Bláhová nemá na mužovy lži trpělivost, vyběhne z bytu s tím, ať se Jirka pakuje, údajně to není poprvé, co k ní přišla sousedka nebo dcera domlácené a bály se pak jít domů. Jirka do sousedky strčí, je na ni sprostý, chce, aby si bába šla po svém, a zase jen volá na Andreu, ať pohne. Mužova agrese se stupňuje do takové míry, že se nakonec začne přetahovat i s policisty a je na místě omezen na osobní svobodě za mohutného křiku a nadávek. Policisté muže poučují o jeho právech, když se chodbou rozezní klíčky. Přichází žena, která je vzrušeně hledá v kabelce, následně zahlédne svého druha na zemi. Podle reakce, kdy se žena rozkřikne a ihned běží spoutanému muži na pomoc, se jedná o matku Andrey Jiřinu. Její partner Jirka na ni ihned spustí, že je to důsledek chování její rozmazlené dcery, ona na něj všechno hodila. Jiřina jen nechápavě kouká kolem sebe, když se do toho opět vloží sousedka a popisuje, jak její partner dnes dceru ošklivě napadl a pokusil se ji znásilnit. Matka úplně zkoprní, chvíli se nemůže ani pohnout a rozhlíží se kolem sebe. Poté se vrhne na Jirku, kterého policisté chystají k transportu na policii, a buší jej hlava nehlava, proklíná ho za to, čeho se na dceři málem dopustil. Sousedka Olga poté přivádí vystrašenou Andreu a matka jí padá kolem ramen v slzách, s nesčetnými omluvami na rtech.

Podezření na migranty

Na linku 158 udává anonymní svědkyně, že právě sleduje dodávku, ze které na semaforech vykoukl ze zavazadlového prostoru muž. Žena má obavu, aby se nejednalo o převoz migrantů, proto uvědomuje PČR. Dispečink následně autohlídku policie naviguje na místo, dle udání svědkyně, která hlásí i SPZ podezřelé dodávky. Díky přesnému udání a ochotě oznamovatelky za vozem jet a policii na místo přesně nasměrovat, dostane se hlídka na místo poměrně rychle. Dodávka před nimi pokojně jede, na řidiči se neprojevuje žádná nervozita z přijíždějícího policejního vozu. Hlídce se tedy poměrně snadno podaří vozidlo zastavit a prověřit jej. Zatímco jeden policista zůstává u zadních dveří vozu, aby nedošlo k nějakému nechtěnému úniku osob, druhý policista přichází k řidiči. Veselý a hovorný Václav Holub, řidič dodávky, spolupracuje velice ochotně. Policista ho uklidňuje s tím, aby mu dal všechny doklady, dále jej vyzývá, že by s kolegou rádi prověřili nákladový prostor. Šokovaný Holub jen kouká s pootevřenou pusou, co se děje, vypovídá policistům o tom, že je jenom obyčejný kurýr a rozváží po městě zásilky. Hlídka to chápe, přesto by ráda do prostoru nahlédla.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (342) - Podezření na migranty

Muž je z toho nesvůj, ne proto, že by se na něj valilo podezření, ale především z toho důvodu, že by se mohl zpozdit s dodáním zásilek, za což ho šéf nepochválí. Zdůrazňuje to také policistům a otevírá nákladový prostor. V něm jsou umístěny pouze nějaké krabice, zásilky, nic jiného není vidět. Holub se směje, že by se divil, kdyby byla pravda jiná. Sotva už chtějí policisté dveře dodávky zabouchnout, ozve se ze zadní části prostoru podivný šramot a hlídka se rozhodne do vozu vstoupit s baterkou a podívat se, oč se jedná. K překvapení všech se v zadní části vozu krčí muž. Nebrání se, nepokouší se utéct, dělá, že jej hlídka probrala z hlubokého spánku. Na vyzvání hlídky je legitimovaný Pavol Kováč následuje s tím, že do denního světla mžourá, jako kdyby byl v dodávce týdny. Na svou obranu tvrdí, že s řidičem nakládal zásilky a ten ho tam omylem zavřel. Řidič ale tvrdí, že pána nezná. Holub mezi tím vleze do zadního prostoru dodávky, zkontrolovat, zda je vše v pořádku.

Zatímco policisté z Kováče páčí, proč byl skutečně v dodávce a co posledního si pamatuje, křičí Holub na policisty, že některé balíky jsou otevřené a jeden z nich přináší jako důkaz také ven před dodávku. Kováč náhle ztratí nervy a pokouší se policistům vymanit a utéct. Při tomto je však zadržen, zároveň však už neuhlídá nakradený obsah pod bundou a začne z něj padat elektronika, šperky a další předměty, které v balících odcizil. Hlídka jej okamžitě zatkne za krádež, zatímco Holub brumlá, že muž zřejmě vlezl do dodávky pouze za účelem krádeže, připravují otupělého a oněmělého Kováče k transportu na stanici. S tímto se policisté s Holubem loučí a odvážejí pachatele na stanici.

Nebezpečné buřty

Na linku 158 volá Lukáš Tetřev, že šel venčit svého psa do parku a v trávě našel buřt se zapíchanými hřebíky. Šlo o jasnou past na psy. Jeho chlupáč návnadu nesnědl jen náhodou. Tetřevova kamarádka, která venčila svého psa, si tím ale jistá není. Fenku, která vyhrála několik výstav, radši ihned odvezla na veterinu. Na místo je vyslána autohlídka policie. Nachází oznamovatele, který drží dva špekáčky s hřebíky.

Podívejte se na ukázku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie v akci II (343) - Nebezpečné buřty

Mezitím, než strážci pořádku přijeli, našel Tetřev další. Říká, že když by hned nezareagoval, mohl mu pes umřít. Policisté se jdou podívat po okolí. Další buřt už sice nenajdou, ale natrefí na procházející se důchodkyni, která jim dá tip. Nic by nedala za to, když by pasti na psy líčil majitel domu, který leží hned u parku – Jaroslav Vavrda. Psy prý nesnáší, protože mu dělají škody na baráku. Policisté se k místu vydají a že jsou zřejmě správně, vytuší už podle cedule na plotě: „Choďte s..t s vaším psem před váš dům!“ Když zazvoní, z domu vyjde svérázný muž, který jim řekne, že psi mu močí na plot a ničí ho, o výkalech nemluvě. Majitelé psů jsou prý hrozně neukáznění a své psy pouštějí v blízkosti parku i na volno. Když se ho ale policisté zeptají, zda naházel párky s hřebíky do trávy on, popírá to.

V tom se do debaty zapojí potížistův soused, který něco dělal na zahradě. Policistům říká, že Vavrdu ráno viděl, jak cosi odhazuje do parku. Myslel si, že jsou to odpadky, tak ho nafotil s tím, že to nahlásí na úřadě. Policistům ukazuje mobil a ti mají jasno. Vavrda sousedovi nadává do bonzáka, ale pod tíhou důkazu nepopírá, co udělal.

Dívejte se každý všední den v 16:25 na Primě.

Sledujte Policii v akci ON-LINE

reklama

reklama