O pořadu

FTV Prima přichystala novou zábavně-publicistickou talk show Polívka na víně. Zvát si do ní své hosty a povídat si s nimi u sklenky dobrého vína bude herec Bolek Polívka.
Polívka na víně: O pořadu
Polívka na víně: O pořadu

reklama

Základním mottem pořadu, který bude vždy věnovaný jednomu tématu, je „hledání dobrého ve špatném“. Tedy snaha podívat se na zvolená témata, z nichž některá nebudou prvoplánově veselá, z pozitivnější, a tedy i humorné stránky. Do každého dílu si Bolek Polívka pozve tři hosty z řad VIP osobností a jednoho dalšího člověka (například odborníka, sportovce, člověka zajímavé profese), který má k danému tématu co říct a s předcházejícími hosty se pustí do diskuze. V každém díle bude také jakýsi majordomus, který bude hostům podávat víno, ale také se do povídání na dané téma aktivně zapojovat. Může se dohadovat s hostitelem Bolkem, diskutovat s diváky, nebo situaci jen glosovat.

Pořad se natáčí v Divadle U22 v Praze - Uhříněvsi, v němž Bolek Polívka hraje. Diváky netvoří najatý komparz, ale platící publikum, které přijde na natáčení jako na divadelní představení.

„Koncepci pořadu jsme vymysleli s Bolkem Polívkou tak, aby se v některých detailech lišila od jiných talk show. Ke čtyřem pozvaným hostům, kteří vždy budou hovořit na námi zvolené téma, jsme přidali postavu jakéhosi majordoma. Ten bude nejen podávat víno, ale také se bude do rozhovorů aktivně zapojovat, bude třeba Bolkovi oponovat či klást nečekané otázky. V této roli se budou střídat Arnošt Goldflam a mladý herec Lukáš Pavlásek. Každého hosta představíme předtočenou reportáží, v níž budou o hostovi hovořit dva jeho nejbližší přátelé tak, aby ho charakterizovali, ale nejmenovali. Divák ve studiu pak bude moct s Bolkem hádat, kdo za chvíli vstoupí. Celý pořad by měl být pohodovým večerem nad sklenkou vína, kterou dostanou i diváci, aby se poněkud rozproudili. Téma sice bude zvolené, ale není podmínkou, abychom se ho během večera striktně drželi. Divák by měl pořad vnímat jako setkání přátel, kteří si vyrazí s Bolkem do vinárny a baví se nad sklenkou vína o příjemných věcech života,“ říká režisér Zdeněk Zelenka.

„Jsme teprve na začátku natáčení tohoto pořadu, proto se mi těžko nějak přesněji charakterizuje. Pokud řeknu, že jde o povídání se zajímavými lidmi nad vínem, je to pravda, ale není to přesné. Pořad vzniká v dobré náladě a nechybí mu ani jistá melancholie. Byl bych rád, kdyby diváci měli při jeho sledování podobné pocity,“ říká Bolek Polívka.

Pořad sledujte každou sobotu ve 20.15 na Prima family.

reklama

reklama