Ohlédnutí: Jak se natáčela show Polívka na víně

Celkem šestnáct večerů nás bavil Bolek Polívka a jeho hosté v talk show Polívka na víně. Pořad je u konce. Připomeňme si ještě prostřednictvím reportáže, jak vypadal jeden takový natáčecí den v divadle U22 v Uhříněvsi.
Polívka na víně 4. díl - Bolek Polívka moderující
Polívka na víně 4. díl - Bolek Polívka moderující

reklama

Je neděle půl sedmé ráno. Na návštěvu divadla je sice ještě brzy, přesto na parkovišti před ním v Uhříněvsi už parkují auta. Jako první musejí být dnes v práci zvukaři, osvětlovači a architekt. Do prvního veřejného představení zbývá sedm hodin.

Všechny díly Polívky na víně si můžete pustit na Prima PLAY

 

Na devátou se na místo dostavuje produkce, asistentky režie, kameramani a další členové týmu. Bez dlouhého rozhlížení začíná každý dělat svoji práci. Vše klape jako v mraveništi. Během chvíle se prostorami vine změť kabelů, sál, sloužící běžně jako hlediště, se mění v improvizovaný obývací pokoj s pohodlnou koženkovou pohovkou a křeslem. Sem si později Bolek Polívka bude zvát své hosty.

Na první zkoušku přiváží hlavního aktéra pořadu šofér v 10.30. Když má pan Polívka práci v Praze, bydlí v blízkých Průhonicích. Rozevlátý, příjemný, nenuceně vtipkující herec a komik vchází na plac. „Tak jdeme na to,“ promne si ruce, pozdraví se s filmovým štábem včele se svým kamarádem – režisérem Zdeňkem Zelenkou.

„Velký ZZ.“ Tak většinou nazývá zkráceně Zdeňka Zelenku Bolek. K dobré náladě a zábavě určitě patří i dobrá kuchyně. Inspirujte se na novém webu Prima FRESCH

Návštěvníci show a jejich zážitky ZDE

Prostory divadla U22 se v každý natáčecí den hemží skutečně slavnými tvářemi a osobnostmi, mnohé z nich něco dokázaly nejen v oblasti showbyznysu. Člověk by čekal, že alespoň někteří z nich už by mohli požadovat extra servis jako je samostatná šatna, oblíbený nápoj, extra toaleta a podobné drobnosti, se kterými se běžně potýkají produkce například v zahraničí. Tady panuje přátelská atmosféra, a to i přes časové prodlevy a drobné nejasnosti, které patří ke každému natáčení.

Na tvářích hostů jste si mohli všimnout uvolnění a pohody. Právě ta celý pořad provázela. O to upřímněji také odpovídali na dotazy moderátora. Jak se většina z nich shodla: „U Bolka je to něco jiného. Věřím mu. Tomu se nedá říci ne.“ Poslechněte si více k tématu ZDE

Vojta Kotek a Jirka Mádl si s Bolkem zahráli přesilovku

Polívka na víně - Obrázek 6
Polívka na víně - Obrázek 6

 

Jak Polívka nestihl polévku

Jedním ze světlých chvil natáčení byla pauza na oběd. „Á dnes je to i s polívčičkou,“ liboval si jednou Polívka Bolek nad nabízeným menu. Nicméně, jak vyšlo najevo po třech hodinách, díky povinnostem typu líčení či výběr saka, nedostalo se Polívkovi na polévku času.

V době oběda každý bez rozdílu, včetně hlavních hvězd, fasuje plastový termobox, uvnitř kterého se nacházejí:  jednou těstoviny se smetanovo-špenátovou omáčkou, podruhé například vepřová kýta se zelím a bramborovým knedlíkem.

Pohled do kostymérny Polívky na víně ZDE

Na televizní obrazovce show Polívka na víně působila jako přátelská návštěva, jíž se účastní lidé si blízcí. Nenuceně diskutují na společné téma. Ve skutečnosti to ale tak intimní setkání nebylo. Pomyslnému hostiteli sedělo v zádech u stolků s lampičkami skutečné publikum, které si za zábavu řádně zaplatilo. V čele „návštěvu“ zase pozorovaly kamery a asi dvacet členů filmového štábu.

Po celé natáčení bedlivě sledoval celou scénu na počítačové obrazovce i sám režisér. Zvukaři zase hleděli na „budíky“, jestli si třeba některý z aktérů show neklepl při gestikulaci do mikroportu a nepřerušil nahrávání zvuku. Jedním z „rozmachujících“ se hostů byl například Milan Šteindler. Byl tak zabrán do vyprávění, že ho chvíli zvukaři vůbec neslyšeli, protože si nechtěně vyřadil rukou port z provozu. Těch několik minut se pak muselo natáčet znovu.

Než vstoupí na scénu

Účinkující čekající na výstup museli být v zákulisí zcela zticha. Kapacita divadla je omezená, takže všichni bez rozdílu stupně popularity museli dodržovat stejná pravidla.

Každý si čekání na svůj výstup krátil trochu jinak. Někteří z účinkujících se vydržili i hodinu koncentrovat přecházením z místa na místo. Například Lukáš Pavlásek urazil z bodu A do bodu B  v malé předsíni před hledištěm nejméně dva kilometry. Vzhledem k tomu, že v roli majordoma vystupoval v několika dílech, má za sebou již celkem slušné lekce joggingu.

S nadsázkou jde také říci, že  někteří více než na víno přijeli na svoji oblíbenou cigaretu. Že „normální je nekouřit“ vyvrátil na mrazu před divadlem stejně jako fotografka Alžběta Jungerová i oftalmolog a perkusionista Imram M. Zangi či herci Martin Stropnický nebo Monika Absolonová. (Až na paní Bohdalovou, nad níž produkce přimhouřila oči a povolila jí kouřit v prostorách divadla.) Ondřej Sokol také kouřil, ovšem elektronickou cigaretu.

Když se vám po show Polívka na víně bude stýskat, připomeňte si všechny jeho hosty ZDE

Milan Šteidler na Polívkovi i na víně

Polívka na víně (7) Milan Šteindler - S majordomem Pavláskem
Polívka na víně (7) Milan Šteindler - S majordomem Pavláskem

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!