Pravidla milostného provozu

Pravidla milostného provozu

O pořadu

Komedie o trojici dlouholetých kamarádů, kteří se stále přesvědčují, že jsou přátelství a milostné vztahy kořením života.

Originální název:
Traffic Light
Země a rok výroby: USA 2011
Žánr: Komedie
Počet epizod: 13
Délka epizody: 21 minut
Premiéra
Tvůrci: Adir Miller, Bob Fisher

Hrají:
David Denham / Mike, Nelson Franklin / Adam, Kris Marshall / Ethan, Liza Lapirová / Lisa, Aya Cashová / Callie

O seriálu:
Komediální seriál Pravidla milostného provozu se věnuje osudům tří nejlepších kamarádů Mika, Ethana a Adama. Poznali se na vysoké, v současné době je jim přes třicet, a i když mají stejné zájmy, jejich životy jsou naprosto odlišné. Ethan je věčně nezadaný, ale rád se zamilovává. Jen mu to obvykle vydrží maximálně tři týdny. Je šarmantní a zoufale si střeží nezávislost. Jak však pomalu stárne, zjišťuje, že se počet žen svolných k letmým vztahům prudce snižuje. Ještě že má Carla, svého milovaného buldoka. Adam zrovna začal žít s přítelkyní Callie a rychle poznává, jak propastný je rozdíl mezi občasným přespáním a společnou domácností. Oba se učí dělat kompromisy. Právník Mike má manželku a malého syna. Chce být dokonalým otcem rodiny, rád by si ale také udržel trochu vlastního prostoru. Často skončí sám v autě, pouští si akční filmy a manželce Lise tvrdí, že uvízl v zácpě. Naštěstí mu rozumí a nedá na sobě znát, že o tom ví. Všichni se snaží vybalancovat své vztahy s touhou po svobodě. Což není nikdy snadné...

Značná část děje se odehrává v autech. Postavy si volají a až příliš často narážejí na dopravní policistku, která je neváhá poučovat. Semafor je symbolem stavu jejich vztahů  – Ethan má zelenou, Adam už oranžovou a Mike skončil na červené.

Herci:
David Denham (Mike)
David pochází z Kalifornie. Vystudoval konzervatoř Juilliard a debutoval ve fotbalové komedii Náhradníci s Keanu Reevesem a Genem Hackmanem. V televizi hostoval v seriálech Nemocnice Chicago Hope, Angel, Kriminálka Miami, Sběratelé kostí nebo Kancl, kde si zahrál bývalého snoubence Pam Beeslyové Roye Andersona. Když zrovna nenatáčí, často hraje se shakespearovskou společností z Orange County. Je vysoký, měří 193 cm.

Nelson Franklin
(Adam)
V komediálním seriálu Kancl si zahrál pracovníka IT oddělení, ke kterému se všichni chovali pěkně ošklivě. Malou roli opustil, aby získal větší příležitost v Pravidlech milostného provozu. Mohli jsme ho vidět třeba v seriálu Dům loutek nebo filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa.

Kris Marshall
(Ethan)
Tento britský herec vyrostl v Malmesbury, Hongkongu a Kanadě. Hrát začal už v útlém věku v seriálu The Bill. V roce 2000 přišla jeho přelomová role Nicka Harpera v sitcomu BBC My Family. V roce 2003 se objevil ve slavném filmu Láska nebeská jako Angličan Colin Frissel, který se vydá do Ameriky najít lásku. V roce 2008 utrpěl zranění hlavy, když ho v centru Bristolu porazilo auto. Naštěstí nemá vážné zdravotní následky.

Zajímavosti:

-    Seriál vznikl motivy izraelského sitcomu Ramzor, který byl oceněn jako nejlepší izraelská komedie roku 2010 a získal cenu Emmy.
-    Děj se odehrává v Chicagu, natáčí se ale v Los Angeles.