Nemáte peníze na dovolenou? Zfalšujte ji!

Kdo by nechtěl, aby jeho dovolená byla přesně taková, jakou si vysnil. A když pak všechno nevyjde podle našich představ, neradi to přiznáváme.
Nemáte peníze na dovolenou? Zfalšujte ji!
Nemáte peníze na dovolenou? Zfalšujte ji!
Unsplash

reklama

Když se nás někdo zeptá, jak jsme se na dovolené měli, bez mrknutí oka tvrdíme, že byla báječná, perfektní, prostě dokonalost sama. Naznačuje to i výzkum, který nedávno provedl americký srovnávač letenek Jet Cost. Dvě třetiny z 4000 respondentů uvedlo, že o své dovolené nemluví pravdu. Nejčastěji lžou o úrovni ubytování, o počasí nebo o tom, kolik pamětihodností viděli. 21% Američanů také zkresluje částku, kterou za dovolenou utratili. A více než polovina by nikdy nepřiznala, že jejich dovolená byla katastrofa. 10 % respondentů dokonce na podporu svých lží umísťuje na sociální sítě falešné fotografie.

Relax na pláži
Autor: i.imgur.com Relax na pláži

Být zcestovalý je dnes takřka společenská povinnost, stejně jako dávat k dobru zážitky ze zahraničních cest. Ne všem ale jejich finanční situace dovolí vyjet za hranice, a některým lidem může být dokonce nepříjemné veřejně přiznat, že celou dovolenou proseděli doma.

Kdo ale umí trochu čarovat s Photoshopem, může procestovat celý svět, aniž by vytáhl paty z domu. A kdo čarovat neumí, najme si na to experty, kteří si s realitou pohrají za něj. Tak nějak nejspíš přemýšleli i zakladatelé služby s názvem „Zfalšujte dovolenou“, kteří těm méně majetným nabízejí, že jejich fotku digitálně dosadí do jakéhokoli pozadí. Toužíte strávit dovolenou na Havaji, v Las Vegas nebo u Niagarských vodopádů? Žádný problém. Museli jste na poslední chvíli zrušit svou cestu a nechcete, aby se to ostatní dozvěděli? Nic se neděje. Fotky na Instagramu všechny přesvědčí, že jste přesně tam, kde byste podle cestovního itineráře měli být.

Sem přidejte sebe
Autor: Fake A Vacation Sem přidejte sebe

 

Služba „Zfalšujte dovolenou“ vznikla v roce 2017 jednoduše proto, že po ní byla poptávka. Funguje to jednoduše. Zákazník si online objedná požadovaný foto balíček, služba mu do něj doklíčuje jeho podobenku a iluze je hotová. Co s fotku zákazník udělá nebo kam jí nahraje, je čistě na něm.  

Musí ale počítat s tím, že bude odhalen. Jako se to stalo například populární bloggerce Amelii Lianě. Ta na svém Instagramu pravidelně zveřejňuje fotky ze všech koutů světa se svou osobou v hlavní roli. Před dvěma lety si ale lidé všimli, že na jejích fotografiích občas něco nehraje a obvinili ji z falšování reality. Podezírají ji, že svou postavu digitálně dodala před indický Taj Mahal. Na fotografii totiž chybí lešení, které v té době zakrývalo jednu z věží paláce.

Amelia Liama a její upravená realita
Autor: instagram.com/amelialiana Amelia Liama a její upravená realita

 

V květnu 2017 zase na Instagram nahrála fotku, jak z okna Rockefellerova mrakodrapu shlíží na New York. Znalci města ale upozornili na to, že na horizontu chybí čtyři roky stará budova Freedom Tower. Adriana si nejspíš nevšimla, že sáhla po zastaralé fotce města.

New York bez budovy Freedom Tower
Autor: instagram.com/amelialiana New York bez budovy Freedom Tower

 

A když to s Photoshopem vlastně ani pořádně neumíte jako třeba švédská influencerka Johanna Olsson, jste teprve k smíchu. Její koláže z Paříže jsou tak amatérské, že to pozná i laik.

Instagramové perly Johanny Olsson
Autor: instagram.com/johannaeolsson/ Instagramové perly Johanny Olsson
Instagramové perly Johanny Olsson
Autor: instagram.com/johannaeolsson/ Instagramové perly Johanny Olsson

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!