Dolph Lundgren v Kriminálu smrti! V sobotu večer na Primě

Tento snímek potěší nejen fanoušky Dolpha Lundgrena. Dívejte se na napínavý akčňák v sobotu ve 22.05 na Primě!
Kriminál smrti
Kriminál smrti

reklama

Policista Jack Stone (Dolph Lundgren) byl zatčen za vraždu svého kolegy a přichází do kriminálu, kam poslal mnoho zločinců.

Celé vězení ovládá ruský mafián Balam, který má prsty ve vraždě Jackovy manželky a dcery. Jackovou jedinou touhou je dostat se k Balamovi a pomstít se!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kriminál smrti - upoutávka

Víte o Dolphovi Lundgrenovi, že...

je původem Švéd. Narodil se ve Stockholmu, ale ve svých třinácti letech se přestěhoval do Angermanladu, provincie v severní části země, kde vyrůstal v domě svých prarodičů. Některé zdroje uvádí, že se narodil v roce 1959, Dolph sám však uvádí rok 1957. Má dvě sestry a staršího bratra. Podle jeho vlastních slov, dětství neměli příliš šťastné. Otec byl násilník a hrubián a vlastní frustraci si často vybíjel na své ženě a nejstarším synovi.

O Dolphovi říkal, že je nula, což ho motivovalo k ještě větším a lepším výkonům. Jeho problematický vztah k otci prý může i za to, že v sobě objevil touhu po tvrdých kontaktních sportech, konkrétně boxu a karate.

Kriminál smrti 3
Kriminál smrti 3

Jako dítě býval prý ustrašený a trpěl alergiemi. V jednom rozhovoru o sobě dokonce prohlásil, že byl nedochůdče.

Ať už byl jeho vztah k otci, jaký byl, jednu radu si z jeho výchovy vzal k srdci a to „Jestli chceš se svým životem dokázat něco výjimečného, musíš odjet do Ameriky.“ Sedmdesátá léta tedy strávil na univerzitách ve Waschingtonu a Clemsonu studiem chemického inženýrství.

V průběhu studií poctivě trénoval karate a v roce 1979 se stal kapitánem švédského karate týmu. V následujících dvou letech dokonce vyhrál Evropský šampionát. V roce 1982 ukončil studia chemického inženýrství na universitě v Sydney a to s nejlepšími výsledky v ročníku. Dostal stipendium na massachusettský Institut Technologií a už už se připravoval na přesun do Bostonu, když se při své brigádě vyhazovače v jednom z místních klubů seznámil se slavnou jamajskou modelkou a zpěvačkou Grace Jones, která ho najala jako bodyguarda. Brzy se do sebe zamilovali a odjeli do New Yorku. Tam začal studovat herectví, což vedlo až k jeho průlomové roli boxera Ivana Draga, protivníka Sylvestera Stallona, v Rockym IV (1985). Sám Stallone po natáčení prohlásil, že ho při jedné scéně Lundgren uhodil tak silně, až dostal otoky do tkáně kolem srdce a musel zůstat čtyři dny na jednotce intenzivní péče.

Kriminál smrti 1
Kriminál smrti 1

Do dnešního dne se objevil ve více než 50 snímcích a několik jich i režíroval. Z jeho nejznámějších rolí jmenujme ty ve filmech Postradatelní I., II. a III.(2010, 2012 a 2014), Univerzální voják I., III. a IV. (1992, 2009 a 2012), Čas pomsty (1993), Pohyblivý terč (1996), Odstřelovač (1998) a další a další.

Říká se, že Dolph Lundgren má IQ 160 a měří 198 cm, on ale oba údaje prohlašuje za přehnané. Mluví švédsky, anglicky a trochu španělsky, italsky, francouzsky, německy a japonsky.

Dolph Lundgren ve filmu Kriminál smrti už v sobotu ve 22.05 na Primě.

Americký akční film (2015).

Hrají: Dolph Lundgren, Matthew Reese, Chuck Liddell, Danielle Chuchran, Eve Mauro, D.L. Walker, Melanie Stone, Paris Warner, Renny Gram

reklama

reklama