1. díl (23.12. od 16.55 hod.) - Slavíme

DEN D. Představujeme členy rodiny – ty, které si pamatujeme z původního seriálu, i ty, kteří přibyli do rodiny za poslední léta.
Rodinka (1), Slavíme - Obrázek 3 (FOTO: BIO ILLUSION  - JANA RABENHAUPTOVÁ)
Rodinka (1), Slavíme - Obrázek 3 (FOTO: BIO ILLUSION - JANA RABENHAUPTOVÁ)

reklama

Večer se budou slavit Zdeňkovy narozeniny, ale během dne je třeba vyřešit řadu nečekaných situací. Káča s Pavlou zachraňují ráno připálené dvojctihodné koláčky, které upekly podle osvědčeného receptu jejich maminky (Dana Medřická). Zdeněk má plné ruce práce v tropech, zimní zahradě, kde pěstuje ve 40stupňovém vedru orchideje, jedna orchidej mu právě zázračně vykvetla. Přepadne ho tam dcera Andulka. Provdala se za Jiřího, kluka ze sousedství, s nímž bydlí v domě jeho mámy Věry Holubové. Andulka si stěžuje na tchyni, že je jim neustále v patách, takže nemají s Jiřím žádné soukromí – a oba touží po dítěti. Ale to už si v kuchyni Pavla a Káča vzaly do parády Jiřího, který projde jejich tvrdým testem i zasvěceným školením, jak zplodit potomka. Nakonec ho „jezinky“ Káča a Pavla blahosklonně propustí, dají mu na cestu sklenici celerové šťávy a Jiří jde za Andulkou do jejího pokojíčku, kde budou mít oba vytoužený klid. Pavel, syn Pavly (pamatujeme si ho v dětském vydání jako raubíře a jedno z povedených dvojčat), přichází se špatnou zprávou – hledá si práci, ale na pracáku neměli žádnou nabídku pro archeologa-vědce, a navíc je prý převzdělaný. Tuto anabázi vypráví s humorem sobě vlastním. Jeho dcera Manča okupovala kuchyni, kde se pustila do chemických pokusů, aby pravdivě popsala některé situace v hororu Transfuze, který právě s veškerým nasazením dopisuje (talent na psaní zdědila po babičce – Marii Rosůlkové). Její máma Jana nad tím vším jen kroutí hlavou – co z té holky bude! A chemické pokusy se neobejdou bez výbuchu, který opět způsobí Zdeněk. Dokáže jako magnet přivolávat pohromy a maléry.

 

Nakonec je vše zažehnáno a slaví se Zdeňkovy narozeniny se spoustou dárků, nechybí ani „zlevněný zázrak“ od sousedky Věry. Andulka a Jiří překvapí dárkem nejoriginálnějším – přihláškou do tanečních kurzů pro starší. Zdeněk je zděšený, protože na tanec je úplně levý, ale Káča má obrovskou radost – tohle si vždycky přála. Takže Zdeněk jen kroutí hlavou: Kdo má tedy dnes narozeniny?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!