3. díl (24.12. od 16.55 hod.) - Teče nám do bot

Káča si vzala na starost opravu střechy. A je z toho rozladěná – nikdo z rodiny nebere ten problém vážně. Jenom Zdeněk, který se o opravu pokusil. Dopadla tak, že spadla další část střechy… Překvapí i Pavla, která sdělí rodině, že má známost!
Rodinka (3), Teče nám do bot! - Obrázek 2 (FOTO: BIO ILLUSION  - JANA RABENHAUPTOVÁ)
Rodinka (3), Teče nám do bot! - Obrázek 2 (FOTO: BIO ILLUSION - JANA RABENHAUPTOVÁ)

reklama

Je to redaktor Hustopes, který kdysi vydal jejich babičce několik detektivek. V rodině je z toho malé pozdvižení – to nikdo nečekal! Ale je potřeba řešit závažnější malér – Zdeněk v tanečních tančil s takovým nadšením, že uklouzl a v pádu narazil do sloupu. Byla z toho ostuda, osmitisícová škoda a otřes mozku. Lékař nařídil klid a pozorování – pokud se bude Zdeněk chovat divně, musí se vrátit do nemocnice. Káča si povzdechne – jak poznat u Zdeňka, který je praštěný celý život, kdy je v normálu? Celá rodina tedy pozoruje pacienta a každou chvíli se musí rozhodovat, zda se Zdeněk chová normálně, či nikoliv. Káča usoudí, že je Zdeněk zdravý ve chvíli, kdy se v něm opět probudí kutilská vášeň a oprava kohoutku v koupelně skončí jeho ulomením. Zdeněk ale má pro Káču krásné překvapení – vykvetla mu orchidej, která bude zapsána do mezinárodního seznamu orchidejí a Zdeněk ji navíc pojmenoval po Káče – Cattleya maxima. A možná si někteří diváci vzpomenou, že toto slíbil Zdeněk Káče už před třiceti lety – a teď svůj slib splnil.

 

Honza připraví mámě další překvapení: pozve si domů realitního makléře – chce se odstěhovat i se svou dívkou Míšou. Samozřejmě se na něho sesype celá rodina, a hlavně Pavla – z jejich baráku se neutíká! Vezme na milost Honzu i Míšu, kteří jsou šťastní. Rozladěním ale skončí večeře s nápadníkem Pavly – redaktorem Hustopsem. Došlo k nedorozumění – pan redaktor nemá zájem o Pavlu, ale o rukopis babiččiny detektivky, který měl zůstat v její pozůstalosti. Pavla suše sdělí redaktorovi, že babička zanechala sice závěť, v níž mluví o pokladu, ale oni nikdy nic nenašli – a vyprovodí redaktora z domu. Pavla se pak stáhne do svého pokoje, kde ji přepadne celá rodina, aby jí pomohla překonat zklamání. Pavla ale bere celou situaci stoicky a s humorem. A hlavně – nejdůležitější je, že má kolem sebe rodinu a lidi, které má ráda!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!