5. díl (25.12. od 17.00 hod.) - Cappuccino se šlehačkou

Manča je ve svém živlu. Ujala se zničeného babiččina rukopisu, detektivky Cappuccino se šlehačkou, a rozhodla se, že ho zrestauruje – vyluští poničené stránky a co bude třeba, dopíše!
Rodinka (5), Cappuccino se šlehačkou - Obrázek 2 (FOTO: BIO ILLUSION  - JANA RABENHAUPTOVÁ)
Rodinka (5), Cappuccino se šlehačkou - Obrázek 2 (FOTO: BIO ILLUSION - JANA RABENHAUPTOVÁ)

reklama

Celá rodina jí v tom fandí, ale jinak všichni hlídají Daisy, protože je to dítě k neuhlídání a každou chvíli něco provede. Daisy zbožňuje dědečka Zdeňka, který ji „krotí“ tím, že jí vypráví klasické pohádky naruby!  A tak si Daisy doplňuje své vzdělání o pohádky typu: O Zelené karkulce, O hodných jezinkách, O zlatovlásce v paruce, O Smoldovi Pacholdovi apod. Zdá se, že v rodině se objevil další autorský talent!

S dobrou zprávou přichází i Pavel – získal místo kastelána na zámku Vysoká. Bude tam sice dojíždět, ale bude ve svém živlu – zámek je pro archeologa pravým pokladem pro nepřeberná bádání. Jana je z toho trochu smutná – nebudou stále spolu, ale samozřejmě to manželovi přeje. Manča se rozhodne udělat něco, co vyvolá Zdeňkův hněv. Pozve na odbornou konzultaci o babiččině detektivce redaktora Hustopsa, kterého rodina před časem odepsala kvůli zradě na Pavle. Nakonec všichni uznají, že je to rozumný nápad – a přijmou redaktora v tropech ve 40° vedru  tak, aby o tom Pavla nevěděla. Hustopes je nadšený – právě tuto detektivku 30 let hledá a konečně se dozví, kdo je vrah, protože babička mu kdysi zanechala nedokončený námět. Souhlasí i s tím, aby Manča rukopis dokončila. Samozřejmě to neprojde bez komplikace – v tropech se objeví Pavla jako bohyně Nemesis! Všichni očekávají, co se bude dít, ale Pavla všechny překvapí. Hustopsa ani neuškrtí, ani nezastřelí, ale jednoduše ho pozve na cappuccino se šlehačkou! Káču to ale vyděsí – co když mu Pavla dá do kafe arzén?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!