S tebou mě baví svět: Scéna s kočárkem na svahu šokovala i štáb

Na tradiční pánskou jízdu muži vyfasovali všechny děti. I roční mimino. Z mládeneckého týdne svobody na horské chalupě se rázem stane cosi jako školka v přírodě. Geniální gagy, humor a nesmrtelné hlášky v již legendární české komedii S tebou mě baví svět. Na Velikonoční pondělí ve 20:15 na Primě!
S tebou mne bavi svet3
S tebou mne bavi svet3

reklama

Past na muže byl původně skutečně podtitul jedné z nejlepších novodobých českých komedií S tebou mě baví svět, kterou v roce 1982 natočila režisérka Marie Poledňáková. V té době měla již za sebou megaúspěšné rodinné filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.

Filmem S tebou mě baví svět Poledňáková jednoznačně potvrdila svůj obrovský talent najít a hlavně s humorem natočit témata týkající se rodin a celkově vztahů mezi muži a ženami a jejich společnými dětmi.

Pusťte si komedii S tebou mě baví svět v pondělí 5. dubna ve 20:15 na Primě.

Nezapomenutelné hlášky:

  • Ale maminka mi ještě před koupáním sundavá bačkůrky!
  • Má někdo za kamaráda takovýho ptáka? Má a zrovna já.
  • Tady orel, orel volá poštolku…
  • Tatí a prdí taky hadi?
  • Matesi, my už toho máme dost! My taky, Matýsek se po…..

S tebou mne bavi svet2 Foto:

Drby – info – perličky z natáčení

1. Při natáčení v horách byla prý strašná zima, ale režisérka zakázala hercům alkohol na place. Oni si prý lahve schovávali k dětem do batůžků.

2. Július Satinský je absolutní nelyžař. Režisérka to však dopředu nevěděla. Na horách ho pak narychlo učili alespoň základům lyžování záchranáři od horské služby. Přesto je záběrů s lyžujícím Satinským minimum a v některých ho dokonce nahradil manžel Elišky Balzerové, Jan Balzer.

3. Vilka, u níž se natáčela slavná scéna s odjíždějícím košem na multikáře, patří i ve skutečnosti herečce Janě Šulcové alias Kateřině.

4. Kočárek s malým Matýskem (Lukáš Pelánek) se na sněhu jednou skutečně rozjel z kopce nepřipoutaný. Byl to šok pro celý štáb. Nic se naštěstí nestalo, ale při samotném natáčení už kočár raději jistili lanem. Stejným způsobem byla zajištěná i kanoe, na které se sjíždí při závodě z kopce dolů. Lano je v širokém záběru dokonce trochu vidět.

5. Režisérka Poledňáková musela upravit okolí chalupy Apalucha. „Dovysadila“ před chalupu další čerstvě skácené stromy, aby záběr vypadal, jak potřebovala.

6. Během natáčení Pavel Nový cvičil, Václav Postránecký si často četl a Július Satinský popíjel borovičku.

7. Scéna, kdy Pavel Nový utírá svému filmovému synkovi Pepínovi zadeček smrkovou větví, nebyla nahraná. A dítě se skutečně rozplakalo.

Pavel Nový dodnes bere z filmu S tebou mě baví svět tantiemy. Poslechněte si herce na videu z pořadu 7 pádů Honzy Dědka:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pavel Nový dodnes bere tantiémy z filmu S tebou mě baví svět

8. Chalupa Apalucha se nachází nedaleko krkonošského Dolního Dvora nikoli v Beskydech.

9. Zdena Studénková, která hraje jednu z maminek – zpěvačku Gábinu, byla nadabována nadvakrát. Zpěv patří Heleně Vondráčkové a běžný hlas Nadě Konvalinkové.

10. Naproti tomu Július Satinský mluví sám sebe. Jeho čeština byla totiž téměř bez přízvuku.

Tři kamarádi Albert (Július Satinský), Michal (Václav Postránecký) a Pepa (Pavel Nový) si chtějí jako každý rok dopřát sedmidenní pánskou jízdu v zasněžených Beskydech. Expedice Apalucha, jak týden bez dětí a manželek taťkové nazývají, má jedno hlavní pravidlo: žádné ženy! A tak se maminky Kateřina (Jana Šulcová), Dáša (Eliška Balzerová) a Gábina (Zdena Studénková) rozhodnou zariskovat. Když nemůžou jet ony, strčí svým drahým polovičkám na týden alespoň všechny děti.

S tebou mne bavi svet4
S tebou mne bavi svet4

Samozřejmě, že chlapi nemůžou před svými ženami ztratit tvář. Takže bez mrknutí oka vyrážejí se šesticí prťat vlakem směr zasněžené horské pláně. Jenže nakrmit, obstarat, oblíkat a zabavit šest malých dětí není jen tak. Dny končí tak, že tátové místo mejdanů a nočních výletů padají večer únavou jak podťatí. Až na jednoho. Pepa se každou noc vypaří a na běžkách ujíždí za půvabnou kráskou. Co na to Albert s Michalem? A kde je vlastně Gábina? Mezitím se v Praze pořádně stýská Dáše a Kateřině po jejich kuřátkách, a tak podnikají výpravu do Beskyd děti zkontrolovat.

Tři kamarádi s bandou malých dětí ve filmu S tebou mě baví svět.

S tebou mě baví svět: Jak se na plac pašoval zakázaný alkohol a co všechno tropil Satinský?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!