Korona přepisuje scénář seriálu Sestřičky

Nejenom životní scénáře, ale i ty seriálové přepisuje korona. Diváci seriálu Sestřičky tak dnes uvidí díl, který měl původně vypadat jinak! Pozitivní testy herců a karanténní opatření donutily scenáristy ze dne na den přepisovat to, co bylo jasně dané. Zachovat napětí a logickou návaznost však dokázali i v situaci, kdy z příběhu vinou covidu-19 vypadla postava, na níž měl dnešní díl stát a padat…
Jiří Štěpnička a Martin Preiss
Jiří Štěpnička a Martin Preiss
FTV Prima/Sestřičky

reklama

Právě dnes se měl v seriálu Sestřičky lámat chleba nad osudem jedné z ústředních postav, covid-19 ale divákům přichystá jinou podívanou. Měla to být velkolepá oslava narozenin někdejšího primáře Bojana, během které dojde k usmíření dvou znepřátelených rodin, Bojanů a Kinských, a také k odhalení velkého rodinného tajemství Kinských. Bojanova narozeninová oslava měla být tím místem, kde se sestřička Katka konečně dozví pravdu o své adopci. Bojanův představitel Jiří Štěpnička se ale ze strachu z onemocnění rozhodl izolovat. A protože nebezpečí nákazy v kolektivu nepolevuje, z projektu s ohledem na své zdraví vystoupil.

Podívejte se na video ze seriálu Sestřičky:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sestřičky: Oslava v seriálu Sestřičky

„Seriál Modrý kód a později Sestřičky jsem točil rád a rád na něj budu vzpomínat. K rozhodnutí opustit jej jsem dospěl před dvěma měsíci ve chvíli, kdy docházelo k mnohým změnám v natáčení vlivem šíření koronaviru, který postihl nemálo mých kolegů. A já jsem prostě dostal strach. Opravdu jsem se bál, že se nakazím, a protože tahle nemoc je nevyzpytatelná, nechtěl jsem tomu jít naproti. Odstěhoval jsem se z Prahy na chalupu a opravdu se mi podařilo se tomuto onemocnění vyhnout. Věřím, že mé důvody jsou pochopitelné,“ vysvětlil Jiří Štěpnička.

Oslava v seriálu Sestřičky
Autor: FTV Prima/Sestřičky Oslava v seriálu Sestřičky

A tvůrci seriálu Sestřičky mají pro jeho krok pochopení. „Rozhodnutí Jiřího Štěpničky vystoupit ze seriálu Sestřičky nás pochopitelně velmi mrzí, ztrácíme v něm skvělého kolegu a také ikonickou postavu seriálu. Avšak respektujeme jej a vzhledem ke zdravotním rizikům, která v současné době práce v kolektivu, a tedy i natáčení seriálu nese, jej plně chápeme. Jiřímu přejeme především pevné zdraví a věříme, že se při nějakém z budoucích projektů televize Prima opět shledáme,“ sdělil kreativní producent seriálu Sestřičky Ivan Vodochodský.

Oslava v seriálu Sestřičky
Autor: FTV Prima/Sestřičky Oslava v seriálu Sestřičky

Postava Jiřího Bojana v podání Jiřího Štěpničky ale není jedinou, která scenáristům připravila bezesnou noc. V témže období si odbývalo karanténu hned několik hercových kolegů. Škrtalo se tedy, přepisovalo a upravovalo s jediným cílem: Aby divák nepoznal, že takřka nic není tak, jak mělo být. Kdy a jak se tedy Katka dozví to, co divák už dávno ví – že je adoptovaná? Jak dojde k usmíření znepřátelených rodin Kinských a Bojanových? A jaký bude další osud primáře Bojana?

Sledujte Sestřičky každé pondělí a ve středu ve 20:15 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!