Marek Němec ze seriálu Sestřičky: Když přestaneme točit, půjdu nosit odpadky

Ještě nedávno byl herec Marek Němec na roztrhání. Založil si vlastní divadlo, v dalších třech hrál, režíroval muzikál v Plzni, který měl mít za měsíc premiéru, stavěl rozhlasové hry a naplno se vrátil do seriálu Sestřičky. Natáčení seriálu je teď jednou z mála činností, kterou zatím může vykonávat. Pokud by ale korona zastavila i to, ví, že nebude sedět se založenýma rukama.
Marek Němec jako David Hofbauer
Marek Němec jako David Hofbauer
FTV Prima/Sestřičky Modrý kód

reklama

Covid-19 výrazně komplikuje natáčení seriálu. Natáčecí plány se upravují s ohledem a respektem ke karanténním opatřením, a to ze dne na den. Marek Němec se stejně jako jeho zdraví kolegové snaží být k maximálně k dispozici. Připravuje se ale i na variantu, že se na čas natáčení zastaví. A má ušlechtilý plán. „Pokud se stopne natáčení, jsem připravený jít do první linie, klidně půjdu jezdit pro polní nemocnici, pokud vznikne, klidně tam budu jezdit s odpadky. Doufám, že budu moct nasadit síly, kde bude potřeba,“ prozradil dnes Liborovi Boučkovi v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Sledujte rozhovor Marka Němce ze seriálu Sestřičky:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sestřičky Modrý kód: Marek Němec v pořadu NOVÝ DEN

Do prostředí Nemocnice Rubava, kde se děj seriálu Sestřičky odehrává, se Marek Němec vrátil po dvou letech. Na nabídku návratu kývnul ještě v době, kdy netušil, jak moc mu korona zasáhne do života a rozpočtu. „Důvodů pro návrat bylo víc. Upřímně musím říct, že mi ten můj doktor chyběl, pak jsem chtěl vyslyšet prosby diváků, chyběli mi lidé, se kterými točíme, a pak už jsem neměl na nájem,“ prásknul na sebe dnes v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Dramatické scény z natáčení
Autor: FTV Prima/Sestřičky Modrý kód Dramatické scény z natáčení

I když podruhé do stejné řeky vstoupil rád, o bezbolestném natáčení v čistém ateliéru si zatím může nechat zdát. Tvůrci seriálu Sestřičky mu totiž chystají jednu akční scénu za druhou. Ta nejnáročnější ho čeká už dnes večer. „Hofbauer se po návratu z Londýna nastěhoval k bezdomovcům a co čert nechtěl, celé to tady explodovalo. Hofbauer to dá do kupy, napřed nadzvedne strop, udělá několik masáží srdce a nakonec ještě uvaří a všechny odnese na zádech do nemocnice,“ vypráví v nadsázce Marek Němec. Na tohle natáčení ale jen tak nezapomene.

Dramatické scény z natáčení
Autor: FTV Prima/Sestřičky Modrý kód Dramatické scény z natáčení

Byl to jeden z nejteplejších dní v roce, v černé mikině se proto Marek Němec pořádně zapotil. „Představte si, že venku zuří pětatřicetistupňová vedra, do toho tady ten prach, kterej je drsnej, ale slunce sem nemůže, to je fajn. Hofbauer chodí prostorem a za ním jde kamera a za kamerou je třeba čtyřicet lidí, kteří na něj hážou suti a vysypávají skla. Jsem průvodce destruktivním světem. Ale já to mám rád. Rád si sáhnu na špínu,“ dodal Němec.

Jak se s nelehkými podmínkami vypořádal, uvidíte dnes ve 20.15 na Primě v seriálu Sestřičky Modrý kód.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!